Sprzedaż na e-bay'u

Awatar użytkownika
r0sie

Sprzedaż na e-bay'u

Postautor: r0sie » 09 maja 2009 12:01

Help me please!

Planuję sprzedaż w Polsce, w Europie a później też w Stanach i dalej.

A więc od początku, gdzie i jakie konto użytkownika powinnam sobie założyć?
Ania

molówa
Kontaktowanie:

Re: Sprzedaż na e-bay'u

Postautor: molówa » 09 maja 2009 12:27

więc powinnaś założyć sobie konto na ebay.pl. możesz tam sobie zaznaczyć opcję, że zgadzasz się na wysyłkę za granicę. więc jak ktoś cię znajdzie z zagranicy to sobie od razu zakupi.
jak chcesz wystawić w innym kraju to wchodzisz np na ebay.co.uk i logujesz się swoim koncie. dzieki temu gdziekolwiek sprzedajesz każdy może widzieć twoje gwiazdki i sprawdzić jakie masz inne produkty ale tez porównać ceny :)

Awatar użytkownika
r0sie

Postautor: r0sie » 09 maja 2009 14:59

Tak, mam konto od kilku lat ;)
Loguję się bez problemu na ebay.pl ebay.com ebay.co.uk
Nie wiem jak sprawdzić czy mam zaznaczoną opcję wysyłki za granicę :!: :(

Muszę jeszcze tylko podpiąć sobie PayPal pod konto do otrzymywania płatności kartą.

Hm, tak sobie chwilkę popatrzyłam, że to całkiem podobne do Allegro, a raczej odwrotnie ;)

Może się wreszcie zmobilizuję.
Ania

molówa
Kontaktowanie:

Postautor: molówa » 10 maja 2009 08:32

opcję wysyłki za granicę zaznaczasz przy wystawianiu przedmiotu.
jak dla mnie ebay jest łatwiejszy w obsłudze i tańszy niż allegro.
bardzo dobrze, że pomyślałaś o paypal bo np. w uk wiekszośc ludzi płaci przez paypala na ebayu.
a wogóle to mi sie wydaje, ze ebay jest starszy tylko w polsce słabo sie przyjął.
ja jak wystawiam ksiązki to wrzycam też link porównaj cenę do mojego sklepu i nigy mi nie wykasowali tych aukcji.
jak będziesz miała już wystawione aukcje daj linka :)

Awatar użytkownika
Olenia

Postautor: Olenia » 10 maja 2009 17:20

mobilizuj się bo to fajna szansa :D

Awatar użytkownika
r0sie

Postautor: r0sie » 12 maja 2009 12:39

chyba wystawie najpierw cos na polskim ebay-u z wysylka w Polsce zeby sie zoreintowac co i jak z tym ebay-em a pozniej sprobuje z opcja wysylki za granice, wowczas zrobie sobie aukcje po angielsku, cene w euro chyba, hm, jeszcze mam tyle watpliowsci jak to wszystko ma byc..

tak, wydaje mi sie ze ebay jest starszym serwisem niz allegro, poza tym ma wiekszy zasieg na swiecei niz allegro, ale w polsce jakos lepiej sie przyjal, nie wiedziec czemu..

dzieki za mobilizacje, moj maz sie nawet zdziwil, ze sie wreszcie tym zajelam

przegladajac aukcje na polskim ebayu widzialam mnostwo aukcji po angielsku, ceny w funtach, hm, zastanawiajace..
Ania

molówa
Kontaktowanie:

Postautor: molówa » 12 maja 2009 15:41

w ebayu możesz zrobic lokalizację przedmiotu. sprawdz a zobaczysz jak mało przedmiotów jest z polski większośc to wielka brytania, niemcy francja :)
myślę, że moszesz po angielsku wystawić na ebayu. co.uk z lokalizacją w polsce. według mnie większe prawdopodobieństwo trafienia klienta.
jak ci już pisałam dobrze, że masz paypal, duzo łatwiej przeprowadzać zagraniczne transakcje

Awatar użytkownika
r0sie

Postautor: r0sie » 12 maja 2009 16:14

marzy mi się, że wystawiam jedną aukcję i jest ona widoczna na wszystkich ebay-ach świata ;) a przynajmniej na ebay.pl ebay.co.uk i ebay.com ale jeśli dobrze zrozumiałam to niemożliwe, bo muszę logować się na każdym z nich i wystawiać osobną aukcję

a czy istniej jakaś możliwość, nie wiem, inwersji/prostego przeniesienia aukcji między np. tymi trzema ebay-ami ?

i jeszcze kwestia ceny za przesyłkę, jest naliczana automatycznie w zależności od miejsca gdzie ma być wysłana, wystarczy podać operatora pocztowego czy firmy przesyłkowej? jak to działa?
widziałam na aukcjach - opcja wysyłki - cały świat - można z listy wybrać miejsce gdzie ma być wysłany licytowany przedmiot, a system automatycznie przelicza koszt przesyłki dla każdego miejsca
czy chcąc np. wysyłać Pocztą Polską na świat będę musiała wprowadzić jej cały cennik gdzieś w opcjach wysyłki na aukcji? pewnie nie, ale ciekawa jestem jak to jest skonstruowane :mrgreen:
Ania

molówa
Kontaktowanie:

Postautor: molówa » 12 maja 2009 18:03

wiesz co z tego co ja wiem to podajesz cenę dla kraju w którym wystawiasz a wszytskie inne ceny podajesz w opisie lub piszesz żeby zapytac sprzedawce i po prostu odpowiadasz na maile.
a powiem ci,że to byłoby idealnie żeby wystawić na jednym ebayu, i żeby to poszło na cały świat. ale4 z drugie strony myslę, że byłaby to taka ilośc informacji, że chyba nikt by tego nie przerobił... :)

Awatar użytkownika
r0sie

Postautor: r0sie » 16 maja 2009 13:09

a powiem ci,że to byłoby idealnie żeby wystawić na jednym ebayu, i żeby to poszło na cały świat. ale4 z drugie strony myslę, że byłaby to taka ilośc informacji, że chyba nikt by tego nie przerobił... :)[/quote]

może rzeczywiście, przydałby się wówczas super programik do przeglądania i wyszukiwania, ale..

.. na razie skupiam się na swojej działce :)
Ania

Wróć do „Metody skutecznej sprzedaży”