Sprzedaż na e-bay'u

molówa
Kontakt:

Re: Sprzedaż na e-bay'u

Post autor: molówa » 16 maja 2009 22:24

rOsie coś już wystawiłaś?

Kontakt:

Post autor: karma » 17 maja 2009 15:41

Powiem szczerze - czytam to wszystko z wielkim zainteresowaniem :geek: i az mi sie chce rowniez na e-bay'u sprobowac ....a tu jeszcze allegro nie ruszone ale idzie do przodu. Wiem ze rozsadniej jest sprawdzic czym sie to je a dopiero pozniej sie ewentualnie rozwijac ;) Bardzo jestem ciekawa porownan r0sie jak zadziala na e-bay'u z tym co zna juz z Allegro.
Daj znac jakie masz spostrzezenia :!:

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 17 maja 2009 20:02

Na razie nic nie wystawiłam, po prostu brak czasu, inne ważniejsze sprawy stanęły w pierwszym rzędzie..

Jak coś wystawię, to z pewnością się pochwalę.
Ania

auto789
Kontakt:

Post autor: auto789 » 10 sty 2014 20:37

Ja jakoś nie umiem na ebay kupować ani sprzedawać.

Awatar użytkownika
ulaNaturica

Post autor: ulaNaturica » 18 sty 2014 23:44

ooo
ja tez zainteresowana tematem jestem.
Sprzedaje ktoś i sprzedało się coś??
Bo w polsce to jednak alledrogo rządzi
takie wrażenie odnoszę

nina_ky

Post autor: nina_ky » 22 sty 2014 07:45

No cóż, u nas zdecydowanie allegro wygrywa. A w e-bay'u jakoś nie umiem się połapać

Awatar użytkownika
Madzia Datura
Kontakt:

Post autor: Madzia Datura » 15 lut 2014 09:26

Podzielam zdanie że w Polsce Allegro jest na pierwszym miejscu, ale uważam że Ebay i sprzedaż globalna ma ogromny potencjał. Mój mąż troszkę działa na Ebay i powiem wam że sprzedaje tam rzeczy których na Allegro nigdy by mu się nie udało sprzedać. Mamy zamiar wystawiać na Ebay bieliznę, zobaczymy jak nam pójdzie.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 16 lut 2014 12:16

Obecnie zajmuję się opieką w Niemczech, jednak z Ebay też miałam kiedyś do czynienia. Podobnie jak Wy sprzedawałam na Allegro i postanowiłam rozszerzyć rynek na Europę Zachodnią. Napiszę Wam moje spostrzeżenia, uprzedzam, że to było już ładnych kilka lat temu i być może, że przepisy się zmieniły, a może już też już trochę zapomniałam jak to było. Rzeczywiście, żeby sprzedawać w innych krajach niż Polska trzeba mieć konto Paypal. Paypal to rodzaj banku, którego numerem konta jest nasz e-mail. Jeżeli już się zostanie właścicielem konta Paypal możemy wystawiać aukcje np na ebay.de. Generalnie jeżeli chcemy sprzedawać w Niemczech wystawiamy na ebay.de, ponieważ jeżeli wystawimy na innym ebay.pl, aukcja nie jest prawie widoczna, więc nie osiągniemy zamierzonego efektu. Co do Paypal, to rzecz jasna żeby mieć konto podlega to procedurze uwierzytelniania, więc trzeba mieć kartę typu Mastercard lub Visa, ale nie takie do bankomatu do wypłaty tylko kartę kredytową. Rzeczywiście większość transakcji jest przeprowadzana przez płatności Paypal, z tym uwaga kursy nie są rewelacyjne, zwykle gorsze niż bankowe, więc trochę tracimy na przewalutowaniu, a nie można wypłacić np. w walucie w jakiej sprzedaliśmy, tylko w złotych polskich. Firma Ebay też stosowała inne marże w przypadku Niemiec czy też Polski. Samo wystawienie aukcji nie jest drogie. Jeżeli natomiast coś już sprzedaliśmy , wówczas trochę to już kosztowało. Przed przystąpieniem do sprzedaży warto też się zorientować jak wygląda sprawa księgowania podobnej sprzedaży. Wygląda to trochę inaczej jak w przypadku sprzedaży w Polsce. Warto się wcześniej zapytać księgowej czy wie jak to zrobić, ponieważ większość Pań nie ma zielonego pojęcia. Radzę wam wcześniej zasięgnąć języka z kilku źródeł. Co do opłacalności, fakt można trochę więcej zarobić, ale trochę z tym jest związanych kłopotów. Niepodjęcie przesyłki poleconej przez kupującego i ponowny jej zwrot do nas (trzeba zapłacić za to). Korespondencja w innym języku, limity odnośnie sprzedaży przez internet, w przypadku każdego państwa inne. (Są to dość wysokie sumy). Dla mnie to było ciekawe doświadczenie, warto coś tam w życiu robić, może się kiedyś przecież zawsze przydać.

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 25 lip 2014 10:14

Ebay ma chyba większą renomę międzynarodową, szczególnie w USA, jednak jeżeli chodzi o aukcje na terenie naszego kraju, wolę korzystać z Allegro.

losiakosia

Post autor: losiakosia » 31 lip 2014 12:55

Zgadza się , na terenie naszego kraju to lepsze allegro. Z Ebay to trzeba wiedzieć od kogo się kupuje :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Metody skutecznej sprzedaży”