Mi jakoś nie idzie sprzedaż na allegro

nales

Re: Mi jakoś nie idzie sprzedaż na allegro

Post autor: nales » 02 cze 2014 20:54

Wszystko zależy od branży. Nie można porównywać sprzedaży kosmetyków do sprzedaży samochodów.

Awatar użytkownika
faraonka

Post autor: faraonka » 03 lip 2014 23:52

Laris pisze:Mi jakoś nie idzie sprzedaż na allegro. [...]Mam też wrażenie że ludzie szukający tam czegoś njchętniej chcieli by otrzymywać za darmo to co się wystawia.
Allegro to nie wszystko. Oczywiście mam świadomość tego, iż wiele firm, działających w e-handlu skupia się na allegro, ale to nie znaczy, że tylko na tej platformie należy poprzestać. Czasem allegro daje możliwość szybkiego i łatwego zarobku, ale czasem, zwłaszcza w bardziej profesjonalnych dziedzinach, znaleźć nabywców na swoje towary, o usługach już nie wspominając. Są inne drogi do osiągnięcia sukcesu w internecie. Po pierwsze otwarcie sklepu internetowego (jeśli się sprzedaje jakieś towary) i jego aktywne promowanie, zwłaszcza w wyszukiwarkach internetowych. Po drugie promocja własnej strony firmowej - to podstawa jeśli świadczy się jakieś usługi. Po trzecie korzystanie z innych platform aukcyjnych i nie tylko. Sporo ciekawych ofert można znaleźć nie tylko na allegro, ale np. także na https://aleo.pl/pl/ - gdzie jest przede wszystkim znacznie więcej funkcjonalności i lepsze możliwości na współpracę pomiędzy kontrahentami. Mowa tu zarówno o kupujących, jak i sprzedających (czy oferujących usługi). Internet daje szereg możliwości i nigdy nie należy ograniczać się do jednego rozwiązania.

nulka30

Post autor: nulka30 » 16 paź 2014 07:09

Ja tam nie narzekam na sprzedaż na allegro. Owszem ludzie szukają tam jak najtańszych rzeczy ale sprzedawca też może nieźle zarobić, jeśli oczywiście wie jak się za to zabrać;) Ja od jakiegoś czasu sprzedaję ubranka dla dzieci ale myślałam o tym by sprzedawać też buty z Chin na zasadzie dropshippingu. Z tego co wiem można na tym nieźle zarobić. Np jeden sprzedawca sprzedaje nike za 250 złotych i ma całkiem sporo klientów. Te same buty znalazłam za 145 złotych z doliczoną już przesyłką i prowizją. Wychodzi 105 zł czysteg zysku. Co o tym sądzicie? Robicie tak?

nosleep

Post autor: nosleep » 16 paź 2014 09:11

Ja robię tak jak koleżanka wyżej :D kopiuje zdjęcia z taniozchin.pl wystawiam na allegro te same buty droższe o 80-100zł w zależności od modelu ;) ktos kupi ode mnie to wtedy ja dopiero kupuję z taniozchin i adres dow ysyłki podaję kupującego na allegro. Z jednej pary butów zysk na czysto wychodzi 80-150zl ;)

mikasa
Kontakt:

Post autor: mikasa » 22 paź 2014 12:54

Allegro ma tę wadę, że praktycznie są monopolistami. Do tego Allegro ma przekształcić się w B2C, na którym sprzedasz będzie generować kilkanaście podmiotów. Trudno się teraz tam przebić.

Miska

Post autor: Miska » 01 gru 2014 22:41

heh ja sprzedaje ubranka, albo raczej - usiluje sprzedac, mojego synka - niestety, nie wychodzi mi to zbyt dobrze;/ Albo nie chca w ogole zejsc przedmioty, albo schodza za totalne grosze;/

Ługin

Post autor: Ługin » 09 gru 2014 09:29

Bardzo ciekawy pomysł z tym taniozchin ale czy to jest bezpieczne ? Czasami jakies chińskie stronki mogą chcieć nas oszukać :) ale cieszę się, że wam się powodzi :P

mamuska_mami

Post autor: mamuska_mami » 19 gru 2014 18:27

Też mam problem ze sprzedażą na Allegro... W sumie ktoś ma na to jakieś pomysły? Konkurencja jest spora...

aneta2585

Post autor: aneta2585 » 20 gru 2014 20:06

Konkurencja faktycznie jest wielka. Czym możesz wygrać? Atrakcyjne ceny towaru i wysyłek, dobra obsługa klienta i obsługa posprzedażowa.

Awatar użytkownika
Ogrodolandia
Kontakt:

Post autor: Ogrodolandia » 07 sty 2015 21:53

Konkurencja, promowane strony - cięzko się przebić, a i pomysłu brak..
Ogród może być jak myśli nieuczesane, może być zwierciadłem duszy człowieka, magicznym miejscem domownika :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Metody skutecznej sprzedaży”