Rzucenie palenia - jak tego dokonać?

Powiedz to głośno... będziemy Cię wspierać!
opiekunka

Re: Rzucenie palenia - jak tego dokonać?

Post autor: opiekunka » 21 maja 2017 20:30

Tak sobie teraz pomyślałam, że ważną rzeczą może być wsparcie pozostałych członków rodziny. Czasami to może wiele pomóc.
Biznes forum

akmita
Kontakt:

Post autor: akmita » 22 maja 2017 14:08

Przede wszystkim eliminacja czynników, które zazwyczaj współwystępowały z paleniem. To są największe zapalniki dla tego problemu. Wystarczy teżś do tego silna wola: nie potrzeba żadnych tabletek. Rzucać można wiele razy ale jeśli się nie poddasz, za którymś razem na pewno się uda. Ja rzuciłam prawie rok temu. I nie używałam żadnych wspomagaczy.

mama

Post autor: mama » 08 lip 2017 10:45

Zakochać się....... Najlepsza motywacja do rzucenia palenia. Dla kobity niepalący facet to supcio, dla faceta poszanowanie. Można jechać na E, ale sama nie mogę uzywac, bo mnie strasznie dusi i kaszlę co chwila. Wolę jednak stracić kasę, ale mieć świety spokój.

Bella

Post autor: Bella » 15 lip 2017 08:46

No nie dziwię się, że kaszlesz podczas palenia. W końcu to jest dym. Ja też kaszlę jak przebywam w zamkniętym pomieszczeniu. Jak jest gęsty dym to potrafią nawet łzy lecieć. Płuca też się bronią i dlatego taki kaszel.

ela677

Post autor: ela677 » 23 sie 2017 20:08

Właśnie rzucam palenie i przychodzi mi to z wielkim trudem. Jestem na zwolnieniu lekarskim i postanowiłam to wykorzystać. Na kaszel biorę syrop, gdyż męczy mnie od kilku dni. NIe piję kawy, gdyż zawsze towarzyszyły jej papierosy. Boję się, czy dam radę wytrwać po powrocie do pracy.

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 31 sie 2017 11:19

Po prostu trzeba chcieć, a wtedy wszystko jest jak najbardziej możliwe, bo wiele osób mówi, że chce rzucić palenie, a tak naprawdę nic z tego nie wychodzi.

Ajlar

Post autor: Ajlar » 07 wrz 2017 21:36

Chciec = moc, prawda? Ale to nie takie proste jak sie wydaje, niestety. Ludzie potrzebuja motywacji i kazdy ma ja inna. Nie wiesz jak się motywować? - to polecam lekture bloga Jacka Wiśniowskiego. Przedstawia on tam zarowno w artykulach jak i w formie video - rozne sposoby motywacji. Motywacja do rzucenia palenia? - prosta sprawa - wejdz i poszukaj jak to zrobic.

Sanczeska

Post autor: Sanczeska » 19 wrz 2017 15:38

Nie musi to być łatwe ale moim zdaniem w takich przypadkach bardzo wazna jest motywacja. Jeżeli wybierzesz jakis cel i bedziesz mieć do tego odpowiednią motywacje to uda Ci się rzucić palenie i osiągnąć zamierzony cel. Odpowiednia motywacja to połowa sukcesu.

thunder

Post autor: thunder » 10 paź 2017 10:36

Motywacja motywacją, ale dobrze jest także zdrowo jeść i brać prysznice, by pozostała w organizmie nikotyna wyparowała;-) serio.

eMila

Post autor: eMila » 15 lis 2017 10:40

Tylko ten kto rzucał kiedyś palenie wie ile to kosztuje silnej woli i jakie to jest trudne. Mi się udało 6 lat temu rzucić choć łatwo nie było. Pomogło mi to, że byłam ciągle czymś zajęta, żeby nie myśleć o fajkach. Najtrudniej było nauczyć się od nowa jak sobie radzić w przerwach różnego typu. Dla mnie papieros w przerwie zajęć domowych, albo w pracy to było równoznaczne z relaksem, a jak rzuciłam palenie to nie wiedziałam co robić z rękoma. W chwilach dużego napięcia wspomagałam się magnezm. Nie wiem czy zadziałał bo zadziałał czy raczej było to placebo, ale całe szczęście się udało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cele na ten tydzień”