Zmiany, zmiany

Powiedz to głośno... będziemy Cię wspierać!
Karina37

Zmiany, zmiany

Post autor: Karina37 » 18 lip 2016 12:16

Planuję zmienić podejście do oszczędzania.
I chcę się nad tym skupić mocno już od dzisiaj.
Jak zaczynaliście oszczędzać we własnym domu?
Od razu z grubej rury, czy powoli zmienialiście nawyki dotyczące wydawania pieniędzy?

Awatar użytkownika
Greta

Re: Zmiany, zmiany

Post autor: Greta » 18 lip 2016 15:24

Przyznam, że nie było łatwo, bo byłam strasznie rozrzutna.
Wydawałam wszystko, co miałam i ponad to.
Otrzeźwienie jednak przyszło, ale nie było łatwo.

Zaczęłam małymi krokami: mniej zużywać prąd, mnie wody zużywać.
A potem, jak po sznurku – jak mniej prądu to planuję wymienić z czasem urządzenia na energooszczędne,
jak mniej wody – to kupić dzbanki z filtrem, żeby pić też kranówkę i nie kupować specjalnie butelkowanej.
Podchodzę tak bardziej metodycznie do tego i to pomaga mi się lepiej zorganizować.
No i przede wszystkim zrezygnowałam z zakupu tysiąca niepotrzebnych rzeczy, które tylko zaśmiecały mi przestrzeń.

Kolastyna
Kontakt:

Post autor: Kolastyna » 20 lip 2016 11:13

No dokładnie. Masz rację niby to tylko woda ale i na tym można co nieco przyoszczędzić. Jak to mówią grosz do grosza i będzie kokosza. Poza tym to chyba takie normalne oszczędzanie i nie wydawanie na pieniędzy na głupoty.

anja87

Post autor: anja87 » 25 lip 2016 16:23

oj tak wato też zainwestować w zmiękczacz wody my mielismy taką twardą że nam pralka padła :( teraz kupujesz pralkę Candy i do tego zmiękczacz żeby nam znów się kamień nie naniósł na części pralki. mam nadzieję że to pomoże.

zoska78

Post autor: zoska78 » 26 lip 2016 12:16

Nie od razu Rzym zbudowano :) więc nie od razu zaczęłam oszczędzać. Małe kroczki tutaj skarbonka do której wrzucam wszystkie złotóweczki, jakie mam przy sobie. Później konto oszczędnościowe w banku. co wymyślę dalej- nie wiem :)

opiekunka

Post autor: opiekunka » 30 kwie 2017 21:50

Czasami warto z grubej rury. Zwykle tak jest, że wydatki nasze się zwiększają. Mamy komórki, stacjonarny telefon, telewizję kablową i kupę innych rzeczy za które płacimy. Czasami warto to wszystko ograniczyć i zacząć od początku. Zredukujemy w ten sposób swoje wydatki.

Thanatos

Post autor: Thanatos » 19 maja 2017 14:09

Można wprowadzić pewne oszczędności, tylko czy to jest sens, może lepiej zastanowić się jak zarobić?

kikopup
Kontakt:

Post autor: kikopup » 19 maja 2017 21:52

Najlepiej zacząć od małych rzeczy, np. przestać jeść śniadanie na mieście ;) A dopiero później przejść do oszczędzania wody i prądu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cele na ten tydzień”