Maszyny

Awatar użytkownika
iwka

Maszyny

Post autor: iwka » 17 sty 2009 21:58

Dziewczyny na jakich maszynach szyjecie ? Czy sa jakies maszyny (z tych domowych) , ktore szyja szybko , bo ja szylam na przemyslowce i teraz strasznie wolne wydaja mi sie te domowe. A chcialabym sie rozgladnac za jakas fajna maszyna.

Joania

Re: Maszyny

Post autor: Joania » 18 sty 2009 01:11

Ja ma Pfaff electronic, domowa szyje jak żółw ale przydaje mi się bardzo bo dużo aplikuje.mam też przemysłowa stebnówkę z silnikiem na 220.No przy tej to można zaszaleć.

Awatar użytkownika
alcia
Kontakt:

Post autor: alcia » 19 sty 2009 00:46

Ja mam grata starszego ode mnie, także polecać nie będę. Ale skuteczny i nie do zdarcia :)

mi się marzy nowa maszyna z ciekawymi ściegami, eh... kiedy na nią odłożę.......

Awatar użytkownika
iwka

Post autor: iwka » 19 sty 2009 20:33

Joania pisze:Ja ma Pfaff electronic, domowa szyje jak żółw ale przydaje mi się bardzo bo dużo aplikuje.mam też przemysłowa stebnówkę z silnikiem na 220.No przy tej to można zaszaleć.
a ta przemyslowke przerabialas na silnik 220 ? bo to ciekwe jest

Joania

Post autor: Joania » 19 sty 2009 20:58

Tak przerobiłam to znaczy kupiłam nową a pan na miejscu wymienił silnik na 220.

Awatar użytkownika
iwka

Post autor: iwka » 20 sty 2009 07:29

i taka wersja mi sie podoba , ale bez domowej stebnowki ( rozne sciegi i zygzak ) raczej nie obejdzie sie , wiec poszukuje nadal . W necie jest co czytac na temat maszyn , ale wg opini kazda jest super , ami chodzi o wmiare szybka , z dobrym uderzeniem ( igly ).....

Awatar użytkownika
kociakocia

Post autor: kociakocia » 21 sty 2009 11:07

Z sentymentem wspominam mojego 1szego Łucznika, metalowa obudowa, czuc bylo dusze tej maszyny i tez nie do zdarcia, do dziś bywa na usługach :-) Przemysłówka mi sie marzy, bo jest szybka, a rzeczywiscie maszyny domorosłe sa znacznie wolniejsze. Ja mam 4ro nitkowy owerlok Husqvarna Viking Huskylock 905 - ( 2 stopnie szybkości) polecam, to jest dla mnie absolutny hit, kroisz materiał, spinasz spilkami, zszywasz i juz jest przycięte, praktycznie uszyte. Druga to typowa maszyna, też Husqvarna- Viking Prelude 360, ma 22 ściegi bodaj, wzorki sie przydaja do ozdoby, ale również marzy mi sie taka co ma ich znacznie wiecej i jest programowana. Czyli wyszywa wzory sama- bez mojego uczestnictwa:-) Tyle, ze jej koszt jest- nie chce na razie wiedziec ile 8-)W sklepach z maszynami Husqvarny z regóły sa prezentacje jak maszyny te pracuja, warto sie dowiedziec u sprzedawcy...

Awatar użytkownika
woolloomooloo
Kontakt:

Post autor: woolloomooloo » 21 sty 2009 11:22

A ja monotematycznie polecam tylko JANOME Siedziałam w necie kilka tygodni zanim wybrałam. Szukałam, pytałam, dzwoniłam i ta marka wyjątkowo często się pojawiała. Marzy mi się tylko model który ma więcej funkcji (wyszywanie, wiecej ściegów). Ale mam nadzieję i do tego dojdę.
Na razie ta starcza i imponuje mi to że potrafi zszyć np 8 warstw cienkiego sztruksu. Zszywa tyle ile zmieści pod stopką.
Ost słyszałam że JANOME wykupuje Husqvarne

Awatar użytkownika
kociakocia

Post autor: kociakocia » 21 sty 2009 11:47

O!!! No proszę, zaraz sobie wiedzę poszerze o tą markę, dobrze wiedziec :-) a mogłabys woolloomooloo podac dokladna nazwe Twojej maszyny co tyle warstw zszywa?

Awatar użytkownika
iwka

Post autor: iwka » 21 sty 2009 15:00

ja tez czesto spotykam sie z marka Janone i Bernina tez jest ponoc nie do zdarcia i jest przez Juki produkowana , ale czy sa choc troche szybsze od innych , nie wiem .
Ale jak Janone tyle warstw zszywa , to juz cos mowi .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie”