klamki mosiężne

Estera

klamki mosiężne

Postautor: Estera » 12 gru 2014 22:07

Przed wojną w miejscach publicznych, sklepach, urzędach w drzwiach kamienic montowano klamki mosiężne. Nie dlatego ze były tańsze czy łatwiejsze w wykonaniu, ale dlatego ze mają naturalne własności bakteriobójcze. Może czas to przypomnieć i wykorzystać do propagowania i montowania klamek mosiężnych. Producent jakiś zawsze się znajdzie http://www.legallais.pl/klamki/31 . Oprócz klamek są przecież poręcze, uchwyty, balustrady, chociażby poręcze wózków w supermarketach. A może po prostu zastosować jakąś folię mosiężną ....
Japończycy pracują nad tworzywem bakteriobójczym, wówczas można by było stosować jakąś powłokę z tego tworzywa do pokrywana części narażonych na dużą ilość zarazków.

opiekunka

Re: klamki mosiężne

Postautor: opiekunka » 18 gru 2014 23:32

Lubię mosiądz i klamki mosiężne też mam u siebie w domu. Warto zainwestować kilka złotych i kupić coś porządnego, co będzie nam służyło kilkanaście lat.

vika

Postautor: vika » 06 maja 2015 08:37

Kiedyś to było kiedyś a dziś to dziś takie już czasy

Zofia1

Postautor: Zofia1 » 06 lip 2016 15:40

Fajnie, że zwracasz uwagę na takie szczegóły. Osobiście też to zauważyłem, a gdy poinformowałem koleżankę to nawet nie wiedziała o co chodzi. Szkoda, że te czasy już chyba nie wrócą...

Bella

Postautor: Bella » 17 kwie 2017 12:04

Rzeczywiście tak jest, że mosiądz czy miedź mają właściwości bakteriobójcze. Dobrze, że zwróciłaś na to uwagę, bo ja zupełnie o tym zapomniałam. Producenci klamek mosiężnych powinni o tym przypominać. Jakoś reklama tutaj zawodzi.

Wróć do „Ogólnie”