Praca za granicą

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
dariusia852

Re: Praca za granicą

Post autor: dariusia852 » 24 mar 2017 09:32

Moj brat z zona wyjechali do Niemiec i sa mega zadowoleni zupelnie inne zycie ale z dala od rodziny i to im sprawia przykrosc :(

dariusia852

Post autor: dariusia852 » 24 mar 2017 09:32

Moj brat z zona wyjechali do Niemiec i sa mega zadowoleni zupelnie inne zycie ale z dala od rodziny i to im sprawia przykrosc :(

Karolcia900

Post autor: Karolcia900 » 25 sie 2017 10:52

Ja wyjechałam do Hiszpanii już 2 lata temu. Pracowałam tam, jakoś się wiodło, oczywiście na początku byłam bardzo zauroczona regionem. Z czasem zaczęłam myśleć bardziej poważnie o swoim życiu i postanowiłam otworzyć firmę. Okazało się to być złotym strzałem, wstrzeliłam się idealnie w potrzeby ludzi, wiedziałam, na co jest popyt. Prowadzę firmę z meblami na zamówienie, jestem też z wykształcenia projektantką wnętrz więc dla mnie branża idealna. Nie byłam pewna czy poradzę sobie z rozliczeniami, ale od tego nie brakuje specjalistów, którzy pomogą i doradzą i to takich, którzy mówią po Polsku :) Także jak chcecie zakładać firmę w Hiszpanii to polecam bo naprawdę warto. A do biura księgowego odsyłam tutaj http://biuroksiegowewhiszpanii.pl/uslugi-kadrowe/ :)

Zuzianna

Post autor: Zuzianna » 09 wrz 2017 17:28

Wybierając pracę za granicą pamiętajcie o odpowiednim zabezpieczeniu prawnym. Sama wiem jak to jest w Polsce, za granicą nie pracowałam ale tam tymbardziej chciałabym miec wszystko dobrze prawnie uregulowane. Żeby pracodawca opłacał wszystkie składki a ja mogłabym sobie odliczać podatek. Słyszałam już nawet o firmach które oferują pomoc jeżeli chodzi o zwrot podatku z Niemiec i z innych krajów. Możecie się do nich zgłosić jeżeli pracujecie za granicą

Loomlor

Post autor: Loomlor » 11 wrz 2017 23:29

A ja wam powiem, że w ogóle was nie rozumiem. Jest masa pracy u nas w kraju co widać choćby tutaj http://praca.money.pl/praca-szczecin-m1.html a w innych miastach jest bardzo podobnie. Wystarczy usiąść chwilę i poszukać, a na pewno każdy znalazł by cos dla siebie!

kewlar

Post autor: kewlar » 28 wrz 2017 17:33

Jeśli zdecydowałabym się na wyjazd zagranice do pracy to tylko z myślą o własnej działalności. W Wielkiej Brytanii to się opłaca, bo po pierwsze składki ubezpieczeniowe są wiele niższe niż u nas, a po drugie można z pomocą dobrego biura zarobić całkiem nieźle w każdej chyba branży. W zakładaniu firmy w UK pomaga https://www.taxangels.pl/ - kilka osób z grupy moich znajomych z nimi startowało i nieźle im się wiedzie.

garsonka

Post autor: garsonka » 29 wrz 2017 13:10

wydaje mi się, że dzisiaj już nie ma potrzeby żeby wyjeżdżać za pracą. Praca w Polsce jest, to z ludźmi do pracy jest problem.

MonikaMarkiewicz

Post autor: MonikaMarkiewicz » 08 paź 2017 11:01

znajomy męża miał wyjechac o Niemiec do pracy przy rusztowaniach, zwykła budowlanka, teraz podłapał robote przy higienizacji osadu na razie zostaje, ale w przyszłości chyba chce wyjechać.

malwina98

Post autor: malwina98 » 12 paź 2017 03:46

Mezczyznom jest łatwiej znaleźć pracę za granicą, szczególnie jak mają jako takie podjęcie o budowlane. Mój mąż z bratem jeździli do Belgii, wyjazd był organizowany prze firmę budowlaną http://ensila.pl , organizowali pracę od A do Z z ubezpieczeniem, zakwaterowaniem itp. Zarobki bardzo dobre, w ogóle trudno je porównać do polskich pensji.

kebik92

Post autor: kebik92 » 12 paź 2017 09:06

a po co ta praca

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”