Prawnik, dla rodziny?

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
NoemiSui

Prawnik, dla rodziny?

Post autor: NoemiSui » 27 paź 2014 11:59

Mam pytanie, czy ktoś wie, czy może jest coś takiego jak prawnik, dla rodziny? Gdzieś kiedyś coś takiego przeczytałam, a teraz chętnie bym skorzystała z takiej usługi, tylko nie bardzo jestem wstanie powiedzieć, gdzie. W kancelarii w moim mieście za poradę chcą 100 zł to raczej mija się z celem.

Sunsin

Re: Prawnik, dla rodziny?

Post autor: Sunsin » 27 paź 2014 12:02

Nie wiem czy nie chodzi Ci czasem o coś takiego jak Koksztys dla rodzin - tutaj masz to opisane szczegółowo. W zasadzie jest to wyjście niektórych firm prawniczych w kierunku rodzin. Taka usługa od wielu lat funkcjonuje dla firm, a teraz została rozszerzona, na rodziny.

Ogólnie działa to na zasadzie, że płacisz co miesiąc abonament 29 zł, a w tym masz nieograniczony kontakt telefoniczny do prawnika. Myślę, że wydatek do przyjęcia biorąc pod uwagę fakt, że jak napisałaś porada prawna kosztuje często dużo więcej. Mam nadzieje, ze pomogłem.

boyork

Post autor: boyork » 30 paź 2014 11:02

Porady zwykle kosztują 50-100 zł, ja na szczęście mam "swoją" panią od spraw i rodzinnych i firmowych, nie płacę żadnego abonamentu, tylko zgłaszam się, gdy faktycznie potrzebuję pomocy. Nie ma co kombinować z prawnikami przez telefon czy maila - moim zdaniem nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego.

klubso

Post autor: klubso » 31 paź 2014 09:28

NoemiSui pisze:Mam pytanie, czy ktoś wie, czy może jest coś takiego jak prawnik, dla rodziny? Gdzieś kiedyś coś takiego przeczytałam, a teraz chętnie bym skorzystała z takiej usługi, tylko nie bardzo jestem wstanie powiedzieć, gdzie. W kancelarii w moim mieście za poradę chcą 100 zł to raczej mija się z celem.
Mi w moim mieście prawnik pomógł za darmo, co prawda może to była dla niego mniej istotna sprawa niż rodzina, ale warto zapłacić nawet te 100 zł i wiedzieć na czym się stoi i jakie kroki trzeba dalej podejmować.

darooo

Post autor: darooo » 05 lis 2014 23:41

NoemiSui pisze:Mam pytanie, czy ktoś wie, czy może jest coś takiego jak prawnik, dla rodziny? Gdzieś kiedyś coś takiego przeczytałam, a teraz chętnie bym skorzystała z takiej usługi, tylko nie bardzo jestem wstanie powiedzieć, gdzie. W kancelarii w moim mieście za poradę chcą 100 zł to raczej mija się z celem.
Tak są teraz takie możliwości wykupienia pakietu zwanego "prawnik dla rodziny". W Koksztysie koszt miesięczny takiej usługi to 29 zł. A zakres usług obejmuje m.in.: prawa spadkowego, prawa rodzinnego, odszkodowań, prawa ochrony konsumenta, sporów pracowniczych, prawa sąsiedzkiego czy wykroczeń. Możesz zamówić abonament przez internet na stronie i testować usługę przez 30 dni za 1zł.

gosh

Post autor: gosh » 17 gru 2014 09:21

Moja bratowa korzystała z kancelarii prawnej i chwaliła sobie tamtejsze standardy. Przede wszystkim poświęcono jej tyle czasu, ile potrzebowała, nikt jej nie zbywał.

elapoint

Post autor: elapoint » 17 gru 2014 14:46

W większości usługi prawnicze są płatne. Jedynym sposobem by uzyskać poradę za darmo trzeba poszukać w większym mieście tam co jakiś czas odbywają się bezpłatne konsultacje

adwokat12345
Kontakt:

Post autor: adwokat12345 » 17 gru 2014 19:06

Jeśli ktoś jest ze Szczecina lub okolic to polecam pomoc prawniczą w kancelarii

Karolawawa

Post autor: Karolawawa » 14 lut 2015 12:54

Cześć Wam,
Ja też kilka razy szukałam prawnika, lub kancelarii prawnej, która pomogłaby w różnych problemach związanych ze sprawami firmy, a także radcy prawnego, który świadczy pomoc prawną w sprawach cywilnych. Jeżeli ktoś szuka Kancelarii Prawnej w Warszawie to śmiało mogę polecić Ars Legal, ponieważ miałam okazję skorzystać z pomocy i sprawa została szybko i pozytywnie załatwiona. Z tego co wiem prowadzą porady prawne online, czyli nawet jeżeli nie jesteście pewni, czy iść z tym do Adwokata, cz Radcy Prawnego, możecie wysłać bezpłatne zapytanie. Oczywiście same porady są płatne, ale są dużo tańsze niż od razu wynajęcie prawnika, a przy tym mamy pewność, że odpowiedź będzie od radcy prawnego, więc unikniecie dodatkowych problemów.

Sama też często korzystam z internetu i szukam w nim odpowiedzi, ale zauważyłam, że czasem problem jest opisywany w różny sposób i może sie wydawać dużo gorszy niż jest w rzeczywistości. Dlatego szanując swój czas i chcąc zaoszczędzić nerwów lepiej jednak wybrać się do najbliższej kancelarii, niż szukać porad u osób bez odpowiedniej wiedzy i wykształcenia. Pozdrawiam ciepło i tu macie link jakbyście akurat szukali w Warszawie, lub chcieli uzyskać poradę prawną przez internet arslegal.pl :wave:
Życzę wszystkiego dobrego. Karola

sylwia4012

Post autor: sylwia4012 » 14 lut 2015 17:18

W Poznaniu warto skorzystać z porad radcy prawnego Tomasza Mierzwickiego. To doświadczony prawnik, chętny do pomocy tym, którzy takiej potrzebują. Zakres usług jest dość szeroki - wielu osobom pomógł i pewnie wielu pomoże rozwikłać prawne zagadnienia, z którymi niewielu z nas poradzi sobie bez wsparcia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”