Opieka nad teściami

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
Karina37

Opieka nad teściami

Post autor: Karina37 » 08 mar 2015 20:03

Podpowiedzcie, proszę, na co mam zwrócić uwagę podczas wizyty w domu opieki dla teściowej?
W mediach ciągle pokazują różne ekstremalne przypadki, a ja sama nie jestem w stanie zapewnić odpowiednich warunków.
Muszę w miarę szybko zdecydować, więc będę wdzięczna za Waszą pomoc.

Monikson

Re: Opieka nad teściami

Post autor: Monikson » 09 mar 2015 22:59

Myślę, że to, co pokazują w mediach jest rzeczywiście skrajnością, przed którą ostrzegają. Najważniejsze to odwiedzić kilka takich miejsc w miarę możliwości, oczywiście. Zwracaj uwagę na detale, może popytaj osoby, które tam są, jak się czują w danym otoczeniu.

Awatar użytkownika
Greta

Post autor: Greta » 10 mar 2015 11:25

Przede wszystkim nie wybieraj takiego miejsca zbyt daleko od swojego miejsca zamieszkania. Byłby to kłopot z odwiedzinami u rodziny.
Zwróć też uwagę na stan budynku, bo najbliższa Ci osoba ma w nim spędzać czas i czuć się komfortowo.
Poza tym, jak wspomniano wcześniej, możesz porozmawiać z osobami, które już tam przebywają, aby rozpoznać środowisko, w którym będzie przebywała bliska osoba.

kozik262
Kontakt:

Post autor: kozik262 » 19 mar 2015 15:27

Nieraz warunki w takich domach są straszne. Wybierz taki dom opieki w którym był już ktoś znajomy i będzie mógł opowiedzieć o poziomie udzielanej opieki i o fachowości pielęgniarek.

thunder

Post autor: thunder » 24 kwie 2015 17:49

Ech...to smutne, kiedy ludzie nie mogą sami zaopiekować się swoimi krewnymi.

karinapal

Post autor: karinapal » 29 kwie 2015 02:07

głównie sprawdziłabym jakie jest podejście personelu do osób tam przebywających, i jaka panuje atmosfera. oczywiście standard tez jest niezwykle ważny, ale jak się okazuje niemiłe pielęgniarki moga skutecznie uprzykrzyć życie starszej osobie..

Ługin

Post autor: Ługin » 12 maja 2015 11:45

Ostatnio troszkę siedzę w tym temacie, ponieważ szukam domu opieki dla swojej babci. Jeżeli szukasz domu opieki pod Warszawą to ja zawróciłam uwagę na ten ośrodek pilaszkow.domyopieki.pl. patrząc na galerię to wygląda to całkiem dobrze. Może ktoś się znajdzie co oddał tam swoją starszą osobę i napisze jakąś opinię.

vataria

Post autor: vataria » 15 maja 2015 18:21

no warto zaopatrzyć teściową w odpowiednie suplementy diety, w przypadku takich domów opieki, najbardziej doskwierają seniorom odleżyny. w tym przypadku może pomóc karnozyna. To suplement diety, który pomaga w walce z trudno gojącymi się ranami oraz odleżynami, jest naturalnym składnikiem mięśni.Ponadto jest również antyoksydantem, więc przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się komórek, a także ma pozytywny wpływ na cały organizm. Choć właśnie przyspieszanie gojenia ran jest najistotniejsze, bo dla osób starszych to czesto bardzo bolesny problem, który sprawia, ze ciężko utrzymać im pogodę ducha.

Grazyna88

Post autor: Grazyna88 » 15 lip 2015 08:11

Moja teściowa rok temu bardzo ciężko zachorowała i wymaga całodobowej opieki. Niestety ani ja ani mój mąż nie możemy zwolnić się z pracy, a nie mamy też warunków, żeby wziąć teściową do siebie. Rozważamy umieszczenie jej domu opieki, ale prywatnym, żeby miała dobrą opiekę.

aldonaxx

Post autor: aldonaxx » 18 lis 2015 16:08

Jeśli ktoś szuka pracy o takim charakterze jak opiekunka osoby starszej za granica, to polecam Wam te namiary- violettas-pflegeagentur24h.de?lang=pl
Pracodawca godny polecenia, wszystkie dokumenty kompletne, pensja dostarczona na czas, praca przyjemna. A pani Violetta jest bardzo uprzejmą osobą, która zawsze służy swoja pomocą!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”