Problemy ze wzrokiem

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
Kryszka

Problemy ze wzrokiem

Post autor: Kryszka » 28 maja 2015 19:13

Dziewczyny,

Moja teściowa od jakiegoś czasu narzeka na bóle w okolicy oka i zawężanie się pola widzenia, czy to mogą być objawy jaskry? Ma 65 lat do tej pory nosiła jedynie zwykłe okulary do czytania, czy powinnyśmy się niepokoić?

Awatar użytkownika
Greta

Re: Problemy ze wzrokiem

Post autor: Greta » 05 cze 2015 17:28

Nie można bagatelizować problemów ze wzrokiem, dlatego uważam, że w tej sytuacji nie na forum należy szukać odpowiedzi, a udać się czym prędzej do lekarza.
O wzrok trzeba bardzo dbać, jak tylko zauważymy coś niepokojącego należy iść do okulisty, korygować ewentualne wady.
Teraz mamy akurat taki przypadek w domu - siostrzeniec, dziesięciolatek, jest zapalonym numizmatykiem, a okulista zalecił niewielką korektę. Siostra od razu kupiła mu lupę, żeby nie psuł wzroku bardziej podczas dokładnego oglądania monet.
Teraz czekają na pierwsze okularki korekcyjne i mały będzie musiał się przyzwyczaić do ich noszenia.

Ługin

Post autor: Ługin » 15 cze 2015 11:45

Objawy jakie występują przy jaskrze znajdziesz na stronie http://www.mojeoczy.pl/dolegliwosci-ocz ... oroby-oczu . Tam jest napisane, że im więcej ma się lat tym częściej się choruję na jaskrę. Nie będę Ci tego streszczać po prostu wejdź na stronę i przeczytaj. Ona jest pisana przez specjalistów, a więc w 100% pewna.

kubiaczka

Post autor: kubiaczka » 28 lip 2016 22:50

równiez uważam że w takich sytuacjach powinno sie od razu iść do okulisty i to jakiegoś dobrego. Ja od lat chodzę do dr Hanarza z Oko Akcent w Krakowie, zawsze mi dobrze dobiera szkła do okularów to bardzo dobry specjalista też właśnie z zakresu leczenia jaskry czy zaćmy

aga77

Post autor: aga77 » 25 wrz 2016 14:09

Warto odwiedzić Centrum Laserowe w Poznaniu. Po pierwsze mają tam świetnych specjalistów, a po drugie dysponują rewelacyjnym sprzętem, a po trzecie nie mają tam wysokich cen. Warto się do nich udać i pozbyć się problemu.

zawszehappy

Post autor: zawszehappy » 25 wrz 2016 22:14

Koniecznie wybierz się z nią do okulisty na badania

Working mommy

Post autor: Working mommy » 01 mar 2018 11:17

W PROVISUS w Czechach, a dokładnie w Cieszynie wykonują operacje zaćmy w ramach NFZ. Babci się tak udało w 2-3 tygodnie dostać na zabieg. W Warszawie były wstępne badania, i te po też. Wyjazd był zapewniony, wszystko, o nic nie trzeba było się martwić. Pacjent ma tam zagarantowaną opiekę polskich lekarzy, leki osłonowe w cenie zabiegu czy pełne ubezpieczenie.

handmade

Post autor: handmade » 07 mar 2018 15:49

Problemy ze wzrokiem mogą też wystąpić w młodym wieku. Czasami dzieci i młodzież przecież musza też nosić okulary czy soczewki kontaktowe. Okres intensywnego wzrostu jest najbardziej newralgiczny.

Gladys

Post autor: Gladys » 08 mar 2018 08:30

Na pewno wizyta u okulisty konieczna, tym niemniej nie denerwujcie się, byc może ma źle dobrane okulary, lub wcale ich nie nosi. Tak własnie miałam, ciagle bolały mnie oczy i okolice oczu, okazało sie, że to z przemęczenia i źle dobranych okularów. Od czasu kiedy mam nowe ból minął.

biedroska

Post autor: biedroska » 08 mar 2018 17:28

W takim razie koniecznie powinna udac się do okulisty, bo nie ma żartów z takim bólem w oczach. Warto sie udać do doktora Hanarza, który przyjmuje w gabinecie okoakcent w krakowie. Jest świetnym specjalistą od oczu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”