Problemy ze wzrokiem

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
Elizka

Re: Problemy ze wzrokiem

Post autor: Elizka » 06 cze 2018 15:08

Sama mam problemy ze wzrokiem odkąd pamiętam. Planuję teraz zamówić nowe akcesoria i soczewki w Optiland, bo mają tam niezłe promocje na naprawdę fajne rzeczy. Miedzy innymi płyny do pielęgnacji które usuwają osad białkowy z powierzchni soczewek, czyszczą (nieczystości, pozostałości, na powierzchni soczewek), opłukują (przed założeniem soczewek), dezynfekują czy konserwują i nawilżają soczewki. W każdym bądź razie tyle tego, że bez problemu znajdę coś idealne dla siebie. A wy, co planujecie kupić ?

narcyzja

Post autor: narcyzja » 17 cze 2018 11:01

Jeżeli masz problem z wzrokiem to warto a nawet wskazane jest udanie się do okulisty optykfotooptyka.pl. Ten okulista z Rybnika posiada wieloletnie doświadczenie w swoim fachu, bezbłędnie okresli Twoją wadę i dobierze Ci szkła :) Bardzo dobry lekarz cieszący sie uznaniem w naszym regionie.

zofialipska

Post autor: zofialipska » 17 cze 2018 14:34

w zeszłym roku wbiła mi się gałązka jodły do oka, przed samą wigilią. Obdzwoniłam wszystkich optyków w okolicy, tylko w Medicover mnie przyjęli. Okulista bardzo profesjonalny, zbadał mi oko, zrobił badania i zapisał leki po których bardzo szybko minęły mi dolegliwości bólowe. teraz zapisałam się do tego samego lekarza na badanie wzroku pod kątem okularów.

Awatar użytkownika
Blu88

Post autor: Blu88 » 18 cze 2018 15:29

Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów ;)
Poszukuję właśnie jakiegoś dobrego zakładu optycznego na terenie Katowic. Niestety, wzrok mi się nieco pogorszył i potrzebuję nowego zestawu szkła+oprawki. Czy znacie może coś sprawdzonego w tym zakresie tematycznym na terenie Katowic? Cena oczywiście nie może być zaporowa, ale dobrze by było, żeby jakość była odpowiednia.

Z tego co udało mi się rozeznać wśród znajomych z Katowic, to dobre opinie zbiera optykus. Czy ktoś z Was miał może styczność z tym zakładem optycznym i może coś więcej w tym zakresie doradzić? Z góry wielkie dzięki za wszelkie porady i sugestie w tym temacie :)
A jeśli to niemożliwe albo nie umie się tego zrobić? (...)

Working mommy

Post autor: Working mommy » 21 cze 2018 10:04

Polecam w ramach refundacji NFZ, zabiegi usuwania zaćmy w czeskiej klinice PROVISUS.
W cenie już od 499zł ma się pełną opiekę pozabiegową, leki osłonowe o wartości 150 zł w cenie zabiegu, termin zoperacji do 2 tygodni od kwalifikacji, możliwość wyboru soczewki wewnątrzgałkowej, ubezpieczenie etc. Aż żal, że w Polsce takich klinik brak.

Szymonka

Post autor: Szymonka » 16 lip 2018 18:59

Problemy ze wzrokiem, to bardzo poważna sprawa. Jezeli jest bardzo źle to na pewno bez wizyty u okulisty się nie obejdzie. A jeżeli dopiero zauważasz, ze coś zaczyna sie dziać to może przydadzą Ci się takie krople lub suplementy . Zdecydowanie jestem zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

kolonia

Post autor: kolonia » 17 lip 2018 14:27

Na operację zaćmy w kraju można czekać nawet do 5 lat (w zależności od województwa). To przerażające, a przecież prywatne kliniki okulistyczne liczą sobie słono za takie operacje. Mało kogo na to stać. Ale jest alternatywa, o której czytałam. To zabieg w ramach NFZ w Czechach. Jestem bardzo ciekawa jak wygląda to od strony formalnej - wizyt kwalifikacyjnych, terminu oczekiwania na operację, dokumentacji jakąs trzeba załatwić etc. Czy ktoś doradzi coś?

Mannia

Post autor: Mannia » 24 lip 2018 08:32

Może nadszedł czas na badania wzroku? U mnie w Warszawie, gdy zaczęłam odczuwać problemy to zgłosiłam się do Optycorp. Na miejscu odbyło się badanie po którym stwierdzono, jakie soczewki są mi potrzebne. Nie ma co ignorować kłopotu tego typu, trzeba jak najprędzej przeciwdziałać!

ametyst

Post autor: ametyst » 29 sie 2018 13:13

Zgadzam się z przedmówczynami, koniecznie udaj się do okulisty na badanie. nie ma co zwlekać, w końcu chodzi o Twój wzrok :)

BratniaDusza

Post autor: BratniaDusza » 29 sie 2018 13:47

Oczy to jest dosłownie wszystko. co do gabinetu to jak jestes z Warszawy to ja bardzo polecam Dzięgielewska Instytut Oka w Warszawie. Dysponują bardzo dobrym sprzętem i maja świetnych lekarzy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”