Wysyp kleszczy!

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
Awatar użytkownika
Greta

Wysyp kleszczy!

Post autor: Greta » 20 kwie 2016 11:58

Uważajcie na kleszcze! Wszędzie ich pełno!
Ja już zaczynam mieć fobię powoli na tym punkcie!
Boję się boreliozy!

Karina37

Re: Wysyp kleszczy!

Post autor: Karina37 » 20 kwie 2016 21:26

No i słusznie, bo to poważna choroba, z licznymi konsekwencjami.
Zajrzyj do tego poradnika: http://novaclinic.pl/d/91-borelioza-koinfekcje-poradnik , zawiera wszystkie objawy uporządkowane.
Nie czyta się tego przyjemnie, ale warto wiedzieć, a przede wszystkim faktycznie uważać na kleszcze.
I to bardzo uważać! Również zwracać uwagę i oglądać zwierzęta, jeśli takie masz, czy coś się nie uczepiło.

pepitka

Post autor: pepitka » 06 maja 2016 12:17

Nie można też panikować za bardzo. Bo kleszcze są i zawsze były, ważne żeby wiedzieć kiedy zareagować. W Afryce z kolei bardzo dużym problem jest Malaria, a do osób podróżujących także. Tym bardziej właśnie, ze komary także migrują.

Melania111

Post autor: Melania111 » 17 cze 2016 11:12

Borelioza występuje także u psów, kotów nie tylko u ludzi, ale z tego co wiem to największym zagrożeniem jest jednak dla człowieka, gdyż infekcja spowodowana bakterią Borelli atakuje: serce, układ nerwowy, stawy, skórę itd...dlatego warto jest się poddać badaniu http://novaclinic.pl/borelioza

Marta38

Post autor: Marta38 » 19 lip 2016 11:23

Niestety nie jest to lęk nieuzasadniony. Fakty są takie, że 30 procent kleszczy jest nosicielami boreliozy i innych chorób. Jak będziecie miały nieprzyjemność natrafić na kleszcza na swoim ciele, to nie wyrzucajcie go, tylko wyślijcie do zbadania do https://zbadajkleszcza.pl/ W ten sposób od razu dowiecie się, czy nie jesteście zarażone. W przypadku boreliozy każdy dzień ma znaczenie, więc pamiętajcie o tym.

zofialipska

Post autor: zofialipska » 17 cze 2018 14:15

ja strasznie boję się o swoje dzieci, że złapią kleszcza. Córka raz miała i w nerwach czekałam czy coś zacznie się dziać. Poszperałam w internecie, poczytałam opinię i popytałam trochę znajomych i znalazłam świetne preparaty na kleszcze i komary firmy Mugga. Mają naprawdę dobrą skuteczność. Kleszcz dzieci nie miały żadnego, a i komary ich nie gryzą.

karolina88

Post autor: karolina88 » 18 cze 2018 09:40

To mi czasami nie pomaga żadne psikadło przeciwowadowe, najgorzej maja dzieciaki, co chwila są pogryzione, zwłaszcza jak na działce w basenie siedzimy, ostatnio kupiłam im plasterki xarasan, które po prostu naklejam na każde ukąszenie od komara. Dzieci w tedy sa uspokojone, bo plastry fajnie łagodzą, niwelują świąd, a to wszystko przez naturalne składniki w plasterkach, żadnej chemii :)

luppy

Post autor: luppy » 10 sie 2018 14:54

Oj tak, ja w tym sezonie już kilka złapałam. Nie wiem od czego to zależy, że do jednych lgną, a inni nie mają żadnego problemu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”