Czy warto iść do psychoterapeuty?

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
karolinka
Kontakt:

Czy warto iść do psychoterapeuty?

Post autor: karolinka » 06 lis 2017 11:04

Mam straszne problemy z tym by dogadać się z mężem, jesteśmy po rozwodzie. Mamy dwójkę dzieci. Nie chcę by cała ta sytuacja była dla dzieci trudna. Rozwód był z winy męża, zostałam zdradzona. Myślę, że może pomóc mi psychoterapeuta, Warszawa to miasto z jakiego pochodzę i wiem, ze tu taką pomoc można otrzymać na bardzo wysokim poziomie. Pytanie tylko czy udać się do psychoterapeuty czy lepiej do psychologa. Możecie coś doradzić? Bo czuję, ze całe życie przelatuje mi przez palce, łącznie z biznesem.

gosh

Re: Czy warto iść do psychoterapeuty?

Post autor: gosh » 06 lis 2017 14:20

Myślę, że rozmowa z psychoterapeutą może Ci pomóc w tej sytuacji.

Iwona

Post autor: Iwona » 17 lis 2017 14:03

Witam
Dobrze, że pomyślałaś o terapii dla siebie. Lepiej dmuchać na zimne. Wybierz się na wizytę prywatną, gdyż w przeciwnym razie czeka Cię czekanie w kolejce, długa rejestracja i inne papierkowe sprawy. Zajmij się sobą czym prędzej. Osobiście polecam bardziej psychoterapię i Leszka Olszanowskiego z kolektywu Psychologgia na Chmielnej.

bolo166

Post autor: bolo166 » 13 sie 2018 17:55

Jeśli zależy wam na tym małżeństwie to psychoterapeuta na pewno pomoże się wam porozumieć. Szkoda tylu lat razem. Czasami wystarczy jak ktoś z boku pomoże nam spojrzeć na pewne rzeczy troszkę inaczej. Psychoterapeuta w warszawie pomoże wam się porozumieć i rozwiązać wasze problemy. Czasami boimy lub wstydzimy się rozmawia co pewnych rzeczach.

dresia

Post autor: dresia » 22 sie 2018 16:35

Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile takie wizyty u psychoterapeuty mogą zmienić. Wiem po sobie, myślałam, że niby ze mną wszystko ok że dam sobie sama radę. A nocami wyłam w poduszkę. Mąż mnie wyciągnął do poradni zdrowia psychicznego, do Radzymina do CM Panorama ale to blisko Warszawy. Aldona Sternowska ze mną pracowała, po 4 spotkaniach bardzo dużo się zmieniło, przede wszystkim w moim myśleniu i patrzeniu na siebie i swoje życie. Czy sama bym sobie wtedy poradziła? nie wiem, ale jeśli nawet to zajęło by mi to lata a nie dwa miesiące jak z pomocą psychoterapii.

kokosz

Post autor: kokosz » 23 sie 2018 13:23

Czasem bez niego się nie obędzie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”