Paznokcie - jaki wybrać żel?

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
Alicja Rosińska

Paznokcie - jaki wybrać żel?

Post autor: Alicja Rosińska » 20 maja 2018 16:52

Cześć dziewczyny! Zastanawiam się nad samodzielnym robieniem pazurków żelowych w domu. Oczywiście tylko sobie, nie na zarobek :) Szukam dobrych żeli oraz akcesoriów do wykonywania paznokci żelowych. Znajoma poleca mi żele ibd. Czy któraś z Was robi sama pazury tymi żelami? Jak się je nakłada? Jak się trzymają na płytce?

Bandzia

Re: Paznokcie - jaki wybrać żel?

Post autor: Bandzia » 21 maja 2018 19:37

Pazury żelowe to super sprawa :D Ja przez długi czas chodziłam do takiej laski, która robiła mi paznokcie ale w końcu zaczęłam robić sobie sama. Miesiąc w miesiąc płaciłam 60-70 zł - to w końcu nie mało. Podpatrywałam jak ona to robi krok po kroku i stwierdziłam, że sama też dam radę :) Ja własnie zarobie tymi żelami ibd pazury. Są naprawdę fajne, nie są jakieś mega gęste i dobrze się je nakłada, łatwo jest uformować pazurka. Poza tym sa bardzo trwałe - nie zdarzyło mi się aby paznokieć się zapowietrzył czy odpadł. Jak szukasz dobrego produktu to polecam.

Ajlar

Post autor: Ajlar » 22 maja 2018 17:41

zele ibd sa ok, bardzo latwo sie na nich robi pazury. Tylko trzeba pamietac o dobrym przygotowaniu plytki. IBD ma tez inne produkty do robienia paznokci wiec warto kupic juz wszystko jednej firmy bo wtedy masz 100% pewnosci ze pazury beda sie dobrze trzymaly.
Generalnie produkt dobry, tym bardziej dla poczatkujacej osoby bo dobrze sie na nim pracuje wiec sie nie zniechecisz do robienia żeli

anna_ka

Post autor: anna_ka » 25 maja 2018 14:05

a jak ze ściąganiem żelu ibd? trzeba się mocno namęczyć czy schodzi w miarę łatwo? Ja kiedyś robiłam jakims innym żelem pazury, nie pamiętam nazwy. Pamiętam za to, że mordowałam się chyba z 3 godziny bo nie mogłam ich zdjąć :|

Bandzia

Post autor: Bandzia » 03 cze 2018 18:23

@Ajlar żel ibd ściąga się łatwo jeśli stosujesz odpowiedni płyn, który "rozpuszcza" -paznokieć. Generalnie nie ma z tym większych problemów.
Ja nalewam płyn na wacik, przykładam do paznokcia i owijam folią aluminiową, zostawiam na parę minut a potem delikatnie piłuję. Trzeba tylko uważać, aby nie spiłować za mocno i nie uszkodzić płytki.

Mimoza

Post autor: Mimoza » 05 cze 2018 21:42

Ja jak zaczynałam robić tipsy (sama dla siebie) to własnie uczyłam się na żeli ibd. Teraz też tylko tego żelu używam bo jest łatwy w nakładaniu, nie rozpływa się po paznokciu i łatwo się formuje. Poza tym nie szczypie przy utrwalaniu a niektóre żele naprawdę potrafią dopiec ;/
Też przy ściąganiu nie zauważyłam problemów - wystarczy dobrze wymoczyć w acetonie i schodzą bardzo ładnie.

Temita

Post autor: Temita » 10 cze 2018 22:06

ja przetestowałam rózne żele ale ibd sprawdza się najlepiej. Łatwo się n akłada i jest tez prosty w obróbce, poza tym nie zapowietrza się, nie odpada od płytki. Przy utwardzaniu nie szczypie. Świetnie nadaje się nawet do "domowego" wykonywania pazurków.

Salomona

Post autor: Salomona » 11 cze 2018 09:46

ja też używam produktów ibd. Ostatnio nawet fajna promocje znalazłam na zele w sklepie Gobli. Tez już próbowałam różnych innych żeli ale na tych pracuje się najlepiej. W sumie mi poleciła ten żel znajoma kosmetyczka. Ona nawet klientkom robi pazury na tym zelu. Dla mnie ogromny plus, że się nie zapowietrza, z innymi miałam problem, bo po kilku dniach paznokcie odpadały.

elabarbara

Post autor: elabarbara » 21 cze 2018 17:17

A nie lepiej wybrać się do kosmetyczki i zrobić sobie śliczne paznokcie hybrydowe ? Przecież taki żel, czy klej może niszczyć płytkę. Poczytajcie sobie jak wyglądają paznokcie hybrydowe i to jest ozdoba rąk :). Bynajmniej hybrydy nie zcierają się, nie niszczą płytki, ładnie wyglądają.

kalicki12

Post autor: kalicki12 » 28 cze 2018 12:56

Żel nie spowoduje, że paznokcie będą rosły mocniejsze. Ja szukam rozwiązania na wzmocnienie paznokci - i nie mam pojęcia, na co się zdecydować. Może Wy mi polecicie jakiś preparat na wzmocnienie paznokci? Może jakiś kompleks witaminowy albo odżywkę? Będę wdzięczna za wskazówki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”