Rehabilitacja dziecka

Wszystko o byciu mamą
Pastapasta

Rehabilitacja dziecka

Post autor: Pastapasta » 23 lip 2013 11:55

Gdzie najlepiej rehabilitować dziecko? Ośrodek, lekarz, czy samodzielnie?

Awatar użytkownika
garsonka

Re: Rehabilitacja dziecka

Post autor: garsonka » 25 lip 2013 09:35

Samodzielnie? Dziwny pomysł... Żeby robić to samodzielnie trzeba chyba skończyć jakieś kursy specjalistyczne? Przecież nie chcesz zrobić dziecku krzywdy, mam nadzieję... Zobacz jak bardzo rozbudowane są kursy z rehabilitacji, to nie jest takie hop siup, że lekarz Ci pokaże, co masz robić i wszystko już wiesz :wallcrush: Najlepiej zatrudnić rehabilitanta dochodzącego do domu, chyba, że dziecko jest w takim stanie, że spokojnie może samodzielnie dotrzeć do ośrodka rehabilitacyjnego, to już zależy od sytuacji, no i od finansów też, nie oszukujmy się.

Pastapasta

Post autor: Pastapasta » 29 lip 2013 13:50

no ale zawsze lepiej choć trochę samemu dziecku pomóc niż od razu płacić za fachowca jak sie na to nie ma kasy, a na kurs czasu

Awatar użytkownika
garsonka

Post autor: garsonka » 12 sie 2013 14:06

Ale uważasz, że jak kogoś nie stać na rehabilitację dla dziecka, to powinien metodą prób i błędów sam ją przeprowadzać? Kiedy się na tym zupełnie nie zna, połowę rzeczy zrobi źle i jeszcze - niechcący, ale jednak - wyrządzi dziecku krzywdę?

pyszny21

Post autor: pyszny21 » 25 lut 2014 23:08

Witam
uważam że nie ma co ryzykować z samodzielną rehabilitacją. Ja korzystałem z masaży i jestem zadowolony z efektów.
Maszże rehabilitacyjne były wykonywane przez doświadczony personel a urządzenia do Krioterapia , Elektroterapia i wielu innych zabiegów są wysokiej jakości.
polecam

Justyna92
Kontakt:

Post autor: Justyna92 » 02 kwie 2015 14:47

Drogie mamy, mam super namiar na wspaniały ośrodek. Jaśmin w Starej Błotnicy polecam gorąco!

sylwia4012

Post autor: sylwia4012 » 16 lip 2015 19:04

Samemu lepiej nie, chyba, że rehabilitacja polega na asystowaniu dziecku przy ćwiczeniach. W ogóle to jaka to rehabilitacja? Bo ciężko doradzić jak nie wiem o co chodzi. Mogę polecić fundację Avalon. Mają ciekawe i dobre programy rehabilitacyjne. Poza tym można skorzystać z pomocy finansowej tworząc subkonto. Warto sprawdzić, szczegóły są na stronie.

mamazosi

Post autor: mamazosi » 31 lip 2015 21:43

Ogólnie rehabilitacja dziecka jest bardzo pracochłonna więc im więcej masz sprzętu u siebie w domu tym lepiej, bo nie musisz tracić czasu na dojazdy.

mikowska

Post autor: mikowska » 23 wrz 2015 13:28

Takiego sprzętu warto szukać u producentów, z tego co wiem firma Tech-med sprzedaje dobrej jakości sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci, realizuje również zamówienia indywidualne.

Katerina21

Post autor: Katerina21 » 22 lis 2015 14:45

Ja w zupełności zgadzam się z garsonką. Sama nie podjęłabym się rehabilitacji własnego dziecka, bo po pierwsze nie ukończyłam specjalistycznych studiów w tym kierunku, a po drugie bałabym się, że zrobię mu krzywdę. Mój kuzyn jeszcze jako małe dziecko potrzebował rehabilitacji po urazie neurologicznym. Moja ciocia próbowała z nim ćwiczyć itd, ale nie przynosiło to żadnych efektów, a mały stawała się coraz bardziej znerwicowany i płakał z byle powodu. Dopiero kiedy pojechali wspólnie do Centrum Norman w Koszalinie, chłopiec w końcu zaczął robić postępy. Pracowali z nim najlepsi lekarze i rehabilitanci i dziś w zasadzie normalnie się rozwija. Myślę, że wiele osób zgodzi się ze mną, że jak się na czymś nie znamy, lepiej się za to nie zabierać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo”