badania genetyczne

Wszystko o byciu mamą
sylwia4012

badania genetyczne

Post autor: sylwia4012 » 11 lut 2014 20:41

Bardzo chciałam namówić moją koleżankę na badania genetyczne. Występuje u niej ryzyko choroby genetycznej dzieciątka i według mnie, lepiej wiedzieć o takiej chorobie wcześniej. Znalazłam fajna, nową klinikę ze specjalistami w tej dziedzinie w Poznaniu , więc całkiem niedaleko, no i teraz tylko pozostało mi ja namówić. Ona się tego boi jak nie wiem, ale tłumaczę na wszystkie sposoby, że teraz to nie jest niebezpieczne itd. Może macie doświadczenia? Poradzicie, jak ja przekonać?

Sunsin

Re: badania genetyczne

Post autor: Sunsin » 01 maja 2014 20:35

Tak naprawdę ciężko do takich badań przekonać kogoś wiadomo, że jakby nie patrzeć jest to jakaś tam ingerencja w przyszłość. Wiele osób się boi wykonywać takie badania bo nie wiadomo co z nich może wyjść znajoma niedawno robiła testy DNA na ustalenie ojcostwa i było z tym dość dużo zamieszania klinika też jakaś dziwna się okazała.

NoemiSui

Post autor: NoemiSui » 01 maja 2014 20:39

Sunsin pisze:Tak naprawdę ciężko do takich badań przekonać kogoś wiadomo, że jakby nie patrzeć jest to jakaś tam ingerencja w przyszłość. Wiele osób się boi wykonywać takie badania bo nie wiadomo co z nich może wyjść znajoma niedawno robiła testy DNA na ustalenie ojcostwa i było z tym dość dużo zamieszania klinika też jakaś dziwna się okazała.
Pod jakim względem klinika okazała się dziwna? A gdzie robiła te badania? I co było nie tak cena, czy może podejście do wyników? U mnie w rodzinie też były w przeszłości wykonywane takie badania, ale w sumie nie było żadnych problemów, starter siostra zamówiła do domu, żeby się nie stresować sama pobrała próbki ojciec dziecka nie chciał to musiał się wybrać osobiście, ale cóż jego sprawa. W każdym razie pod względem obsługi wszystko było ok, zawsze wydawało mi się, że we wszystkich takich klinikach podejście do pacjenta jest raczej normalne, ale widocznie nie.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 06 kwie 2016 16:44

Moim zdaniem badania genetyczne naprawdę warto wykonywać. Mogą one pomóc w wykryciu wszelkiego rodzaju zmiana w genie BRCA1, oraz pomóc w zastosowaniu działań profilaktycznych, zmniejszających ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe. Szeroki zakres badań genetycznych oferują w zdrowegeny.pl, więc w razie czego warto udać się w to miejsce.

Inatka93

Post autor: Inatka93 » 30 maja 2018 09:06

Badania genetyczne są bardzo przydatne, właśnie w kwestii obciążeń chorobowych, ale i ustaleń ojcostwa. Moja koleżanka korzystała z usług laboratorium w tej kwestii ustalenie-ojcostwa i powiem Wam, że nie była zadowolona z wyniku. Okazało się, że to nie mąż jest ojcem dziecka i musieli się rozstać. Badaniom nie można nic zarzucić, wykonane zostały poprawie, to ona popełniła błąd. Z biegiem czasu jednak cieszy się, że ma teraz pewność, kto jest ojcem i kto ma płacić alimenty.

zofialipska

Post autor: zofialipska » 06 sie 2018 16:05

Prosze sprawdzić na stronie Medicovera badania genetyczne. Ja korzystam z opieki medycznej juz 10 lat w Medicoverze i dużo różnych badań, nawet takich mało-typowych i popularnych u nich lub za ich pośrednictwem robiłam. Może akurat i Pani kwestii uda się uzyskać informacje.

Bandzia

Post autor: Bandzia » 22 sie 2018 17:53

Badania genetyczne sa naprawdę bardzo ważne. W ogóle takie badania powinny być obowiązkowe. Bardzo dużo chorób da się wykluczyć lub rozpoznać jeszcze w łonie matki i wtedy jest szansa na leczenie i to skuteczne! Ja wykonywałam badania w Centrum Gameta. Mają tam świetny sprzęt i wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki dokładnym badaniom miałam pewność, że maluszek jest zdrowy i rozwija się prawidłowo.

zdetka

Post autor: zdetka » 23 wrz 2018 12:20

Też jestem zwolenniczką badań genetycznych. W szczególności, jeżeli macie na myśli badania genetyczne dzieci. To właśnie dzięki nim, możemy ustrzec dziecko przed niebezpiecznymi skutkami tych chorób, na przykład w kwestii zmian neurologicznych.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2018 13:27 przez zdetka, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 24 wrz 2018 10:14

Jeżeli istnieje ryzyko choroby genetycznej czy też inne czynniki, które na przykład mogą świadczyć o zagrożeniu zdrowia czy życia to obowiązkiem lekarza jest zlecenie takich badań. Rzecz jasna nie są one za darmo, choć na przykład na dofinansowanie mogą badań prenatalnych mogą liczyć kobiety po 35 roku życia. Wychodzę jednak z założenia, że powinno to obejmować wszystkie kobiety i przyszłe matki, bo dzięki wczesnemu wykryciu nieprawidłowości są duże szanse na szybszą reakcję i lepsze leczenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo”