Gronkowiec złocisty a ciąża

Wszystko o byciu mamą
laurkalaura

Gronkowiec złocisty a ciąża

Post autor: laurkalaura » 08 wrz 2016 11:56

Mam pytanie do Was, jako dziecko zostałam w szpitalu zakażona gronkowcem złocistym...
Niewiele nawet z tego pamiętam, wtedy nikt nie myślał o pozywaniu szpitala itd... Mam tylko pytanie - teraz staram się zajść w ciąże, myślicie, ze muszę mówić o tym mojemu lekarzowi? Czy jest to teraz w ogóle istotne czy tak jakby "wygasło" i już ok ?

ubki

Re: Gronkowiec złocisty a ciąża

Post autor: ubki » 19 maja 2018 15:34

O ciąży i dziecku ogromna ilość informacji znajduje się na blogu gdzieciaki, jest to idealna strona dla przyszłych i młodych matek.

zdetka

Post autor: zdetka » 30 lip 2018 16:48

Wiecie może, czy na przykład na tego gronkowca można się zaszczepić? Ja to się w ogóle zastanawiałam ostatnio, jak to jest ze szczepieniem u kobiet w okresie ciąży - czy można, czy nie można. Bardzo fajny i rzeczowy artykuł na ten temat udało mi się znaleźć tutaj etapyciazy.pl/szczepienia-kobiet-w-okresie-ciazy-kiedy-warto-je-robic. Jeśli macie wolną chwilę, to przeczytajcie, bo naprawdę warto wiedzieć o takich rzeczach. Okazuje się, że ciąża nie jest przeciwwskazaniem dla większości szczepień, niemniej jednak są szczepienia które w czasie ciąży są zabronione.

korisnilson

Post autor: korisnilson » 07 sie 2018 12:56

Słyszałam, że każdy go ma.

Bandzia

Post autor: Bandzia » 31 paź 2018 09:55

Niestety różne choroby w ciąży mogą być bardzo niebezpieczne dla prawidłowego rozwoju malucha. Ja miałam co chwile jakies problemy zdrowotne dlatego zdecydowałam się na badania prenatalne, aby wykluczyć ewentualne wady wrodzone u dziecka. Na szczęście wszystko było ok ale stresu miałam przy tym naprawdę sporo. Dobrze, że teraz są takie możliwości, żeby skutecznie się przebadać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo”