Atopowe zapalenie skóry?

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
Krysta097

Re: Atopowe zapalenie skóry?

Post autor: Krysta097 » 30 lis 2017 19:24

W przypadku atopowego zapalenia skóry u dziecka na pewno nie czekałabym z wizytą u lekarza. To może Ci pomóc zrozumieć z czym masz do czynienia: alergiko.pl/atopowe-zapalenie-skory. Taka reakcja skóry dla dziecka może być bardzo męcząca, dlatego trzeba od razu udać się po odpowiednią diagnozę i poradę lekarza jak postępować. To na pewno będzie najbardziej rzetelna pomoc i porada z pierwszej ręki.

elabarbara

Post autor: elabarbara » 20 gru 2017 09:36

Ostatnio szukałam właśnie informacji o objawach atopowego zapalenia skóry i znalazłam ciekawy poradnik snikersik.pl/atopowe-zapalenie-skory-jak-je-rozpoznac-i-jak-leczyc. Często jest tak, że objawy występują wraz z nasileniem się kataru. Często też wraz z typowymi objawami choroby pojawia się astma. Też tak macie ?

Karotka

Post autor: Karotka » 22 sty 2018 12:42

No niestety ale takie małe dzieci czesto uczulają nawet drobiazgi, dlatego uważam, że bardzo ważne jest to by dobrac odpowiedni rodzaj proszku. Czytałam ten artykul jelp.pl/bezpieczne-pranie/artykuly/azs-atopowe-zapalenie-skory i przy azs to w czym wypierzemy ciuchy naszego dziecka jest bardzo istotne.

nella

Post autor: nella » 11 kwie 2018 04:03

Najważniejsze to wizyta u dermatologa i alergologa! Ja z moim Bąbelkiem od razu poszłam, jak zaniepokoił mnie wygląd skóry dziecka. Dodatkowo zaczął się drapać od czasu do czasu, ale nic nie mówił. A skóra przy okazji była taka szorstka...Dermatollog zalecił smarować Bąbelka specjalnym dermokosmetykiem, dostępnym TYLKO w aptekach, bez recepty - balsamem z serii Cetaphil. Jestem zadowolona z jego działania, bo skóra mojego dziecka jest nawilżona, wyglad jej się poprawił, jest gładka i przyjemna, a co najważniejsze, nie zauważyłam że dziecko się drapało. Skuteczny preparat, wart uwagi :)

justynagrodzka

Post autor: justynagrodzka » 19 kwie 2018 11:16

A robiliście takie testy skórne z alergenami wziewnymi i pokarmowymi?

SzalonaMama

Post autor: SzalonaMama » 24 cze 2018 12:32

Atopowe zapalenie skóry to nic przyjemnego, jeżeli je tylko podejrzewasz powinnaś od razu udać sie do dermatologa, http://derm-est.pl/ Tutaj masz bardzo dobry gabinet dermatologiczny do którego mozesz się udać. Atopowe zapalenie skóry jest bardzo ciężkim schorzeniem skórnym które trzeba skonsultować z lekarzem, nie powinnaś stosowac domowych sposobów w walce z nim.

korisnilson

Post autor: korisnilson » 05 lip 2018 06:41

Współczuje, nie ma na co czekać najlepiej szybko zgłosić się do lekarza.

martakurek0

Post autor: martakurek0 » 07 lip 2018 21:35

Opowiem z naszego doświadczenia. AZS. Młoda się drapie, aż do krwi często, skóra sucha, nic nie pomaga. Testowanie maści z apteki i oczywiście co nowa tubka, to zaraz odstawiana bo nic nie dawało. Pani alergolog trafiła nam się genialna. Testy, z których wiele nie wyszło, więc trzeba było obserwować. I udało się wytypować alergeny. Do tego całkowite przestawienie nawyków pewnych związanych z kąpielą. AZS nie lubi się moczyć. Zamiast kąpieli w wannie - szybki, chłodny prysznic. I do mycia tylko emolienty. I maści, które pozwoliły poprawić jakość skóry. Maści u nas sprawdziły się tylko robione na receptę. Na noc mocniejsza, na sterydach, żeby tak nie swędziało. Od rana natłuszczająca, odżywiająca skórę. Jak skóra się poprawiła, to maść ze sterydami była na "w razie w". I pilnowanie diety oczywiście :)

boguska

Post autor: boguska » 25 lip 2018 22:07

nella pisze:
11 kwie 2018 04:03
Najważniejsze to wizyta u dermatologa i alergologa! Ja z moim Bąbelkiem od razu poszłam, jak zaniepokoił mnie wygląd skóry dziecka. Dodatkowo zaczął się drapać od czasu do czasu, ale nic nie mówił. A skóra przy okazji była taka szorstka...Dermatollog zalecił smarować Bąbelka specjalnym dermokosmetykiem, dostępnym TYLKO w aptekach, bez recepty - balsamem z serii Cetaphil. Jestem zadowolona z jego działania, bo skóra mojego dziecka jest nawilżona, wyglad jej się poprawił, jest gładka i przyjemna, a co najważniejsze, nie zauważyłam że dziecko się drapało. Skuteczny preparat, wart uwagi :)
swietnie napisane i w 100 % prawda. Tez uzywam tego kremu intensywnie nawilzajacego, bo mam bardzo sklonna do alergii i podraznien skore, czesto jest tak sucha, ze az peka, dlatego cetaphil swietnie sie sprawdza, bo nawilza, regeneruje i odbudowuje uszkodzona skore :)

Mumia

Post autor: Mumia » 05 sie 2018 01:38

Przy atopowym zapaleniu u nas swietnie dawaly rade emolienty https://www.latopic.pl/ - corce podaje tez ten probiotyk, zeby dodatkowo wzmocnic od srodka - bakterie te działaja od wewnątrz, zmniejszaja nasilenie zmian skórnych juz po 3 miesiącach stosowania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”