Dodatkowe zajęcia dla przedszkolaka

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
Awatar użytkownika
majuniek9

Dodatkowe zajęcia dla przedszkolaka

Post autor: majuniek9 » 23 lip 2016 20:33

Cześć wszystkim. Chciałabym zapisać moje dzieci w wieku przedszkolnym na jakieś dodatkowe zajęcia. I tu mam pytanie do Was - czy zapisałyście swoje dzieci na jakieś zajęcia sportowe? Może harcerstwo? Wysyłacie je już w takim młodym wieku na kolonie, ferie zimowe? Jak organizujecie im wakacje?

Awatar użytkownika
szeligaa

Re: Dodatkowe zajęcia dla przedszkolaka

Post autor: szeligaa » 27 lip 2016 22:14

Najlepiej najpierw wybadaj, czym dzieci się interesują. Zabierz je na darmowe zajęcia - szkoły sztuk walki mają pierwsze lekcje gratis. Jeśli coś spodoba się dzieciakom, będziesz miała problem z głowy. Oprócz sztuk walki warto też pomyśleć o basenie i harcerstwie. Na ferie zimowe najlepiej wysłać dzieci na przedszkole narciarskie. Dzieci w tym wieku mogą już powoli uczyć się jazdy na nartach a przy okazji poznawać nowych kolegów. Na takie wyjazdy jadą bez rodziców. Z firm organizujących wyjazdy do Polski sprawdź ofertę naferie.pl. Piszę akurat o nich bo nie tylko uczą jazdy na nartach, ale mają też najbogatszą ofertę zajęć apres ski. Dzieci będą miały więc zapewnioną zabawę po nauce jazdy i na pewno nie będą się nudzić :)

awokados
Kontakt:

Post autor: awokados » 30 lip 2016 12:05

Moje przedszkole ma sporą ofertę takich dodatkowych zajęć dzieciaki sobie wybrały to co chciały i się cieszą.

teresaoros

Post autor: teresaoros » 13 paź 2017 22:45

Jak wybierzecie dobre przedszkole, to nie będziesz musiała zastanawiać się nad zajęciami dodatkowymi. my wysłaliśmy córkę do przedszkola kredka w Legnicy, stamtąd przeszła do podstawówki prywatnej, mają dużo zajęć dodatkowych w cenie, uczą się dwóch języków obcych.

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 10 sty 2018 11:37

A nie lepiej po prostu wybrać takie przedszkole, w którym będzie odpowiednia ilość zajęć kształtujących malucha pod wieloma względami? Przecież i tak dziecko będzie spędzało ten czas z nauczycielkami, więc niech będą to dobrze spędzone chwile.

mamaja

Post autor: mamaja » 16 lut 2018 07:46

My nie zapisaliśmy syna na żadne dodatkowe zajęcia ale tylko i wyłącznie dlatego, że sporo atrakcji proponuje mu przedszkole do którego chodzi ( Te Vizja na Wawrze w Warszawie ). Poza codzienną nauką i zabawą ma też okazję brać udział w cyklicznych zajęciach takich jak bajkoterapia, kuchnickowo czy koło małego naukowca. Poza tym dużo zajęć sportowych i czasu spędzanego na świeżym powietrzu :)

Karolina1

Post autor: Karolina1 » 21 lut 2018 12:37

Jeżeli maluch w przedszkolu nie ma dodatkowych zajęć ,to jak najbardziej gdzieś bym go posłała. Moja kuzynka wybierając przedszkole, sugerowała się między innymi właśnie ,ciekawymi zajęciami dla dziecka.W tym wypadku wydaje mi sie że to wystarczy ;-)

88Mamusia77

Post autor: 88Mamusia77 » 15 mar 2018 19:37

Wydaje mi się, że dla przedszkolaka to jeszcze za wcześnie. Można o tym pomyśleć w szkole.

MrMariola

Post autor: MrMariola » 19 mar 2018 08:54

Dla przedszkolaka to stosunkowi za szybko i za dużo. Już i tak zabiera się mu dzieciństwo przez przedszkole więc może lepiej trochę przystopować. JA rozumiem, że wszystkie mamy chcą mieć dzieci geniuszy, ale nie przesadzajmy może. Na dodatkowe zajęcia przyjdzie czas chociażby w szkole podstawowej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”