Opiekunka czy przedszkole

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
KasiaMama
Kontakt:

Re: Opiekunka czy przedszkole

Post autor: KasiaMama » 03 sty 2013 10:44

Pewnie, zę przedszkole, chociaż ja kiedy młody był jeszcze za mały na przedszkole korzystałam z pomocy niani - taka fajna dziewczyna do nas przychodziła. Bardzo fajny kontakt mieli i - o co podziwiam ją do dziś- miała niespożyte pokłady cierpliwości.
A kiedy syn skończył 3 latka posłałam go do przedszkola, bardzo lubił tam chodzić, nigdy nie było problemu, a kiedy się rozchorował największym kłopotem był brak przedszkolnych zabawek i kolegów.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2013 10:40 przez KasiaMama, łącznie zmieniany 1 raz.
:king:

Ernesta

Post autor: Ernesta » 11 sty 2013 15:57

ja bym wybrała przedszkole,nawet jak będzie chorowała to przecież nie cały czas,a zawsze nauczy się samodzielności,nowych rzeczy,pozna inny świat.

KasiaMama
Kontakt:

Post autor: KasiaMama » 01 lut 2013 10:47

Ernesta masz rację, tylko co z dzieckiem, kiedy jeszcze nie ukończy tych 3 late i jest za małe by pójść do przedszkola? Teraz ma podobny dylemat, wprawdzie mam jeszcze sporo czasu na rozwiązanie tej kwestii :), ale juz o tym myśle. Opiekunka do dziecka nie jest tania - żłobek tańszy, ale boję się chorób. No i kwestia dla mnie wciąż nierozwiązana...poczekam aż się urodzi....
Grzebię teraz na tej stronce z opiekunkami i oni tam mają nawet
kurs pierwszej pomocy dla niań i rodziców :), w sumie kuszące...., bo jedyna moja wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy pochodzi z kursu na prawo jazdy, a to nie dość, że było dawno,to jeszcze wiedza nikła, bardzo niestety.
:king:

Pastapasta

Post autor: Pastapasta » 10 lut 2013 09:54

Ernesta pisze:ja bym wybrała przedszkole,nawet jak będzie chorowała to przecież nie cały czas,a zawsze nauczy się samodzielności,nowych rzeczy,pozna inny świat.
Też tak myślę:) Jak my wysyłaliśmy pierwsze dziecko do przedszkola to było masę obaw, ale potem okazało się że to super przedszkole, a dla dziecka kontakt z innymi rówiesnikami był wymarzony dla jego rozwoju takiego "ludzkiego" jeśli tak to mogę nazwać.

Awatar użytkownika
garsonka

Post autor: garsonka » 08 mar 2013 13:05

KasiaMama, ależ ja uważam, że szkolenie z pierwszej pomocy przedlekarskiej to obowiązek każdej opiekunki dziecięcej! Nie wyobrażam sobie, że miałabym być przez kilka godzin dziennie w pełni odpowiedzialna za czyjeś dziecko, bez umiejętności radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Dziecko by mi się zakrztusiło sokiem, a ja nie wiedząc, co robić, zeszłabym na zawał :P

kreatynka

Post autor: kreatynka » 11 lip 2013 13:34

Moja córeczka już drugi rok uczęszcza do Klubu Malucha Misiowy Ogródek w Warszawie. Zapisałam ją tam jak miała niecały roczek :) Klub fajny, ceny atrakcyjne, opiekunki bardzo miłe :)

boyork

Post autor: boyork » 22 lut 2014 17:11

przedszkole niech się integruje z innymi dziećmi

Packa

Post autor: Packa » 22 lip 2014 15:58

Ja mogę wam polecić Przedszkole Zebra - Raszyn, Piaseczno, Józefosław. Jest to polsko-angielskie przedszkole zapewniające profesjonalną opiekę i edukację dla dzieci od 2,5 do 6 lat. Przedszkole monitorowane od środka. Organizowane są warsztaty native speaker. Sprawdźcie.

wika

Post autor: wika » 27 lip 2014 08:33

Moja córka ma alergie na kurz. Chcieliśmy zapisać ją do przedszkola ale boimy się jak zareaguje (chodzi mi o zdrowie). Z drugiej jednak strony kiedyś i tak pójdzie do szkoły a tam też jest kurz. Co radzicie?

bella91

Post autor: bella91 » 27 lip 2014 08:42

Ja mimo wszystko zapisałabym dziecko do przedszkola. My jesteśmy z Warszawy i z tego co wiem w przedszkolach wykonywany jest zabieg ozonowania. Może zapytaj u siebie w mieście czy w przedszkolach też usuwają w ten sposób bakterie i kurz. Moim zdaniem ten sposób jest bardzo skuteczny i zauważyłam, że dzieciaki mniej chorują.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”