Smart Kid Belt zamiast fotelika

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
Elka

Smart Kid Belt zamiast fotelika

Post autor: Elka » 28 gru 2017 23:37

Co myslicie o tym pasie Smart Kid Belt dla starszych dzieci zamiast fotelika czy podkładki? Zastanawiam się. Na pewno przydatne choćby w taryfie gdzie nie ma fotelika no i na pewno bezpieczniejsze niż podkładka w aucie. Czytałam że ma wymagane certyfikaty i przeszedł jakieś bardzo rygorystyczne testy zderzeniowe w USA i wyszły bardzo korzystnie czyli oznaczało by że tak samo bezpieczny jak fotelik
Woże w aucie 3 dzieci i palca nie da sie między foteliki wsadzić a zapiecie pasów to koszmar, ten pas byłby dla nas ideałem, no i myslę ...

Azamag

Re: Smart Kid Belt zamiast fotelika

Post autor: Azamag » 03 sty 2018 20:25

Miałam okazję oglądać ten pas w święta u znajomej. Bardzo pomysłowe rozwiązanie. Szybko można dziecko wpiąć i nie martwisz się o ciasnotę na tylnej kanapie. Dodatkowy atut to właśnie możliwość zabrania Smart Kid Belt ze sobą w torebce. Nigdy nie wiesz kiedy będzie potrzebny by np. dziecko przewieźć taksówką. Oczywiście taki pas jest dla starszych dzieci, tak od 5 lat w górę. Mniejsze i tak należy wozić w foteliku.

elabarbara

Post autor: elabarbara » 06 mar 2018 17:40

A ja szukam fotelika dla córeczki, taki od 9 kg. Zastanawiamy się czy warto kupować taki aż do 36 kg? Czy dziecko które tyle waży rzeczywiście jeździ jeszcze w foteliku? Jakie modele polecacie? Ważne, żeby był bezpieczny, łatwy do utrzymania w czystości i żeby dało się w nim spać.

Elka

Post autor: Elka » 05 cze 2018 16:07

Elabarbara , ja kupiłam ten smart kid belt, popatrz sobie na to. I pytanie bo mnie uświadomił sprzedawca w sklepie- masz w aucie kurtyy powietrzne? Podobno przy nich fotelik może nie być bezpieczny a smart kid belt właśnie tak

mamaja

Post autor: mamaja » 08 paź 2018 11:31

my też mamy smart kid belt :) Pasy są jak najbardziej ok, w 100% spełniają wszystkie funkcje bezpieczeństwa i odpowiednio zabezpieczają dzieci. Są niezastąpione nie tylko na co dzień ale też podczas podróży autobusami czy w taksówkach. Wiadomo, że opinie na ich temat są bardzo różne, bo producenci fotelików robią wszystko by zniechęcić klientów do ich zakupu. Ostatnio oglądałam nawet ciekawy filmik na temat manipulacji, jakiej doświadczył producent tych pasów https://www.youtube.com/watch?v=Q8g4eoruO-c&t=71s. Dobrze, że odpowiadają na te bezsensowne zarzuty i udowadniają jak jest naprawdę.

margo903

Post autor: margo903 » 15 paź 2018 13:03

Ja smart kid belt używam zawsze jak zabieramy kogoś dodatkowo i nie mieści się 3 fotelik, wtedy wyciągam pasy i mam pewność, że dziecko jest bezpieczne.

monika8934

Post autor: monika8934 » 16 paź 2018 13:38

Teraz producenci fotelików starają się zdyskredytować to urządzenie, kłamią bezczelnie ale pomysłodawcy pasa opublikowali film https://www.youtube.com/watch?v=Q8g4eoruO-c gdzie wszystko widać czarno na białym. Strasznie manipulują żeby tylko zyski im nie spadły..

bolo166

Post autor: bolo166 » 25 paź 2018 12:35

Widziałam, no cóż jestem zdania ze każdy robi jak uważa. My mamy i super się sprawdza. Nie muszę taszczyć fotelika czasami nawet nie mama takiej możliwości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”