Makaron wstążki z kurczakiem, pomidorami i sosem z serka mascarpone

Przepisy i domowe specjały.
chimera

Makaron wstążki z kurczakiem, pomidorami i sosem z serka mascarpone

Post autor: chimera » 17 paź 2017 09:39

Okej, postaram się, by mój początek na forum był smaczny :) Otóż podsyłam Wam przepis na danie, które znam już od lat i które właśnie dziś będę robić na obiad! A wiecie skąd mam przepis? Nie uwierzycie chyba :) Kiedyś kupiłam serek mascarpone do tiramisu i okazało się, że na wewnętrznej stronie wieczka znajdował się przepis właśnie na to, czyli makaron wstążki z kurczakiem, pomidorami i sosem z serka mascarpone. Przepyszna sprawa, do tego niedroga. Łapcie!

Porcja na dwie osoby

Składniki:
- makaron wstążki (może być także inny, ale jakoś w tej wersji jest najfajniej)
- jeden duży filet z kurczaka lub dwa małe
- 2-3 pomidory
- połówka dużej cebuli
- 1 opakowanie serka mascarpone
- połówka cytryny (nie jest to konieczne)

Wstawiamy wodę na makaron. Kroimy filety z kurczaka w kosteczki, wrzucamy na patelnię przyprawiamy według uznania (ja używam zwykle soli, pieprzu, odrobiny czosnku granulowanego i przyprawy do kurczaka). Podczas gdy kurczak się smaży kroimy cebulkę i dorzucamy do niego na patelnię. Ważne, by nie wrzucić jej za wcześnie, by się zbyt mocno nie usmażyła. Kiedy woda się zagotuje wrzuć do niej makaron i gotuj tyle, ile producent zalecił na opakowaniu, zwykle to działa. Na wszelki wypadek próbuj go w trakcie :) Pokrój pomidory w kosteczki, drobne ćwiartki - jak lubisz. Lekko podsmaż je z kurczakiem i cebulką, niech odparuje z nich trochę wody. Na koniec wrzuć na patelnię całe opakowanie serka mascarpone - ot tak, prosto z paczki. Poczekaj chwilę, szybko zacznie się topić i wtedy zacznij go mieszać wraz z pozostałymi składnikami. Niech się to wszystko razem zagotuje przez jakieś 2-3 minuty i voila! Do smaku wciśnij trochę soku z cytryny, tak "na oko", nie za dużo. Makaron wyłóż na talerze i nałóż na niego powstały sos z kurczakiem i resztą.

Smacznego! :)

nina_ky

Re: Makaron wstążki z kurczakiem, pomidorami i sosem z serka mascarpone

Post autor: nina_ky » 30 paź 2017 11:40

Dobrze wygląda ten przepis. Chętnie go wypróbuje.

emanuela

Post autor: emanuela » 13 lut 2018 21:37

Bardzo ciekawe danie. Zastanawiam się jakie macie podejście do makaronów? Czy kupujecie czy raczej robicie same? Moja babcia zawsze przyrządzała domową pastę, której nie zastąpi nic ze sklepowej półki. Zamierzam kupić sobie stolnicę i wałek i spróbuję swoich sił w przywróceniu tych smaków dzieciństwa.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 11 cze 2018 13:10

Ja kupuję. Nie mam czasu i cierpliwości do samodzielnego robienia.

Happymama

Post autor: Happymama » 12 cze 2018 10:32

Ciekawy przepis, chyba się na niego skuszę :) Jestem wielką fanką wszelkiego rodzaju makaronów i po prostu uwielbiam je jeść, z resztą cała rodzina jest nastawiona na moje zamiłowanie do makaronów i nie protestują. Teraz, jak zrobiło się ciepło i sezon na owoce, to często jemy właśnie jakieś dania na słodko z owocami ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulinaria”