Mam problem - PKD

Awatar użytkownika
alcia

Mam problem - PKD

Post autor: alcia » 31 sty 2009 21:57

Właśnie siedzxę w tych papierach do wnosku o dotację.. teraz pzrerabiam te nieszczęsne PKD.

Pojawił się w związku z tym mały problem:
czy biżuteria artystyczna, ręcznie robiona, ale nie z elementów szlachetnych; srebra i złota, to zawsze "biżuteria sztuczna"? czy to określenie tyczy się tego typu biżuterii wytwarzanej przemysłowo?
A moja ma być w kategorii "wyroby jubilerskie i inne..."??

Awatar użytkownika
Olenia

Re: Mam problem - PKD

Post autor: Olenia » 31 sty 2009 23:32

Alcia a te różne bigle i zapięcia to nie są srebrne albo posrebrzane?

Zuzia
Kontakt:

Post autor: Zuzia » 01 lut 2009 00:42

32.12. PRODUKCJA WYROBÓW JUBILERSKICH I PODOBNYCH
32.12.Z

obejmuje: produkcję biżuterii z metali szlachetnych lub metali nieszlachetnych platerowanych metalami szlachetnymi lub z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, lub jako połączenie metali szlachetnych z kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi, lub z innymi materiałami,

32.13. PRODUKCJA SZTUCZNEJ BIŻUTERII I WYROBÓW PODOBNYCH
32.13.Z
produkcję sztucznej biżuterii, takiej jak:
pierścionki, bransoletki, naszyjniki i podobne wyroby jubilerskie wykonane z metali nieszlachetnych pokrywanych metalami szlachetnymi,
biżuteria zawierająca imitację kamieni, takich jak imitacja kamieni szlachetnych, diamentów itp.,

Ja bym wpisała oba bo przeciez elementy srebrne tez bedziesz uzywac i kamienie polszlachetne w polaczeniu z innymi. No a juz same koraliki szklane to beda podchodzic pod sztuczną.

No i jest jeszcze:
90.03. ARTYSTYCZNA I LITERACKA DZIAŁALNOŚĆ TWÓRCZA
90.03.Z
Podklasa ta obejmuje:

działalność indywidualnych artystów takich jak: rzeźbiarze, malarze, rysownicy, grawerzy, artyści uprawiający kwasoryt itp.,

To juz jesli czujesz ze Twoje wyroby bardziej pod sztuke podchodzą, no a z tego co pisalas to przeciez inne rzeczy tez masz zamiar robic wiec chyba tez bym to wpisala.

Kasia B.

Post autor: Kasia B. » 01 lut 2009 12:24

alcia zastanów się co jeszcze będziesz chciała robić i zaznacz jak najwięcej PKD, bo później
za każdą zmianę trzeba płacić.

Awatar użytkownika
alcia

Post autor: alcia » 01 lut 2009 13:45

Zuzia, ogromnie dziękuję. Napisz mi jeszcze, proszę, gdzie można przejrzeć PKD z takimi opisami? Bo ja szukałam i nie znalazłam... wszystko próbowałam samodzielnie interpretować.

A co do tej działalności artystycznej - ja to wpisałam, bo myślę, że organizacja warsztatów pod to podchodzi, myślisz, że mam rację?

Kasia B, wiem, będę wpisywała potem więcej PKD, ale to później. Teraz nie otwieram jeszcze działalności, tylko staram się o dotację. Tam trzeba podać PKD tych działalności, na które będziesz poświęcać otrzymane środki. Więc nie piszę czego popadnie, tylko konkretnie to, co pasuje pod moje zakupy. (gdybym pisała wszystko, czym mam zamiar zajmować się w dalszej przyszłości /a takich planów trochę jest/, to poleciały by mi punkty za doświadczenie, a ja bardzo na nie liczę)

Zuzia
Kontakt:

Post autor: Zuzia » 01 lut 2009 17:41

Ja wzięłam stąd: http://www.pkd-24.pl/

Awatar użytkownika
alcia

Post autor: alcia » 01 lut 2009 20:20

dzięki wielkie, posprawdzam sobie jeszcze pozostałe typy, czy dobrze trafiłam :)

magda

Post autor: magda » 03 lut 2009 12:43

Alcia nie wiem jak u was ,ale w gdańsku w urzędzie miasta jest taki punkt w którym znajdują się specjaliści od opodatkowania i również PKD i doradzają osobom zakładającym firmy,ja byłam w tym punkcie i tam pan sam mi wybrał PKD które by pasowało do mojej działalności
warto sięgnąć po poradę chodźby po to by uniknąć kasy fiskalnej ,przynajmniej na początku,chodzi o to że przy srebrze musisz ją mieć,ale ty nie używasz dużo srebra prawda?
słyszałam że jest przepis który mówi o minimalnej ilości srebra w danej sztuce biżu,która nie jest uważana za wyrób jubilerski(nie ma potrzeby kasy fiskalnej).
mam nadzieję że w miarę jasno się wyraziłam :)

Awatar użytkownika
alcia

Post autor: alcia » 03 lut 2009 15:08

Dzięki magda. Ja nie używałam do tej pory prawie wcale, ale to tylko z racji braku kasy. Teraz zamierzałam się obkupić w kamienie półszlachetne i srebro, właśnie z kasy z dotacji.
Ale dzięki za info o tym przepisie, może ilości srebra, jakie leżą w moim guście będą wystarczająco małe. I pójdę do tego urzędu miasta, dzięki za podpowiedź :)

Nimrodel

Post autor: Nimrodel » 08 kwie 2009 17:35

Zuzia pisze:Ja wzięłam stąd: http://www.pkd-24.pl/
Zuzia,
jesteś wspaniała!
Właśnie przerabiałam temat PKD z objaśnienia w pliku html chyba - 280 stron!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”