Konferencja Sukcesu z cyklu spotkań Sukces Pisany Szminką

Wiesz o czymś, daj nam znać!
Awatar użytkownika
ekomummy

Re: Konferencja Sukcesu z cyklu spotkań Sukces Pisany Szminką

Post autor: ekomummy » 28 wrz 2010 17:37

Ja chyba na pol biznesowo ;)

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 28 wrz 2010 20:18

Niestety nie dane było mi dotrzeć :( mąz musiał dłużej zostać w pracy, korki i o 18,15 staliśmy na Puławskiej, byłam/ jestem tak zła, że kazałam wracać do domu :cry:

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 28 wrz 2010 22:06

nemhain pisze:Niestety nie dane było mi dotrzeć :( mąz musiał dłużej zostać w pracy, korki i o 18,15 staliśmy na Puławskiej, byłam/ jestem tak zła, że kazałam wracać do domu :cry:
Ja dotarłam, ale spóźniona w dodatku nawalił mi dziś internet i nawet nie mogłam sprawdzić poczty ani wejść na forum żeby się z Wami dogadać :(

O wrażeniach napiszę już jutro.
Ania

Awatar użytkownika
ekomummy

Post autor: ekomummy » 28 wrz 2010 22:38

Ja dotarłam ale znalezc Was nie mogłam. Teraz juz wiem czemu. nehmain nie dotarła (a za tą znajomą twarzą sie rozglądałam) a r0sie nie miala mojej komorki.

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 29 wrz 2010 10:58

Dziewczyny jak było?

Awatar użytkownika
ekomummy

Post autor: ekomummy » 29 wrz 2010 17:12

nemhain pisze:Dziewczyny jak było?
Było na pewno b. dużo osób. Niektóre nie miały gdzie siedzieć. Dla mnie zabrakło jedzenia :evil:

Rozmowa/wykład byly fajnie zorganizowane, jako panel z 3 ekspertami ale temat byl podjety bardzo ogolnie. Niekoniecznie tez adresowane byly problemy malych biznesow. Brak konkretnych rozwiazan a raczej rozmowa w stylu "budzet powinien byc racjonalny", "wazne zeby znalezc gdzie jest nasz klient" etc.

Jedyne nieogolniki ktore padly to:
-miej profil na facebooku
-prowadz bloga
-adwords jako tania i skuteczna reklama (bez rozwiniecia tematu, tylko powiedzenie o tym, ze klikniecie malo kosztuje)
-

Dodatkowo mowiono o:
-samoprezentacji (ze jest wazna)
-badz pierwszy w branzy/dzialce lub znajdz sposob na to, zeby byc pierwszym w jakies kategorii-bez przepisu
-odwoluj się do emocji a nie do cech produktu

Wyszlam przed czasem tzn po tym jak okazalo sie, ze jedzenia brak. Jako matka karmiąca (i glodna :lol: ) nie moglam dluzej zostac.

Kontakt:

Post autor: karma » 29 wrz 2010 22:15

No i super :( właśnie walczę z blogiem i mnie to wyprowadza z równowagi bo jak wiadomo początki są trudne. Nie mam wystarczającej ilości czasu, jako osoba średnio kumata muszę chwilę posiedzieć na administracji aby opanować panel zarządzania :mrgreen: :twisted: Ostatnio tak tam na zapleczu namieszalam ze teraz od 2 dni boje sie zajrzeć :lol: W sumie nie wiem z czego ja się tak cieszę.
Załamka :?
A co do odwoływanie się do emocji czy jak będę sprzedawać ubranka mówiąc, że potrzebuje na spłate kredytu to podziałam na emocje klientów :lol: Przepraszam trochę głupawka mnie złapała a to ze względu na ten blog - taka reakcja na stres :oops:

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 29 wrz 2010 22:25

karma pisze: A co do odwoływanie się do emocji czy jak będę sprzedawać ubranka mówiąc, że potrzebuje na spłate kredytu to podziałam na emocje klientów :lol: Przepraszam trochę głupawka mnie złapała a to ze względu na ten blog - taka reakcja na stres :oops:

:lol:
zdecydowanie chodzi o odwoływanie się do emocji klienta a nie swoich ;)
Ania

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 29 wrz 2010 23:14

ekomummy pisze:
nemhain pisze:Dziewczyny jak było?
Było na pewno b. dużo osób. Niektóre nie miały gdzie siedzieć. Dla mnie zabrakło jedzenia :evil:

Rozmowa/wykład byly fajnie zorganizowane, jako panel z 3 ekspertami ale temat byl podjety bardzo ogolnie. Niekoniecznie tez adresowane byly problemy malych biznesow. Brak konkretnych rozwiazan a raczej rozmowa w stylu "budzet powinien byc racjonalny", "wazne zeby znalezc gdzie jest nasz klient" etc.

Jedyne nieogolniki ktore padly to:
-miej profil na facebooku
-prowadz bloga
-adwords jako tania i skuteczna reklama (bez rozwiniecia tematu, tylko powiedzenie o tym, ze klikniecie malo kosztuje)
-

Dodatkowo mowiono o:
-samoprezentacji (ze jest wazna)
-badz pierwszy w branzy/dzialce lub znajdz sposob na to, zeby byc pierwszym w jakies kategorii-bez przepisu
-odwoluj się do emocji a nie do cech produktu

Wyszlam przed czasem tzn po tym jak okazalo sie, ze jedzenia brak. Jako matka karmiąca (i glodna :lol: ) nie moglam dluzej zostac.

Zgadzam się z ekomummy, rozmowa na temat marketingu przeprowadzona została bardzo ogólnikowo. Szkoda, bo temat wydawał się ciekawy. Właściwie to poruszano wątki, które my tutaj na forum też już przedyskutowałyśmy sobie. Liczyłam na ekspertów w tej dziedzinie, którzy na prawdę fajnie sobie podyskutują i wgryzą się w temat. Tymczasem rozmowa była niedługa, natomiast przerwy pomiędzy poszczególnymi częściami spotkania zbyt długie jak dla mnie.

Z ciekawostek: polecono książki autorstwa Al Ries takie jak: '22 niezmienne prawa marketingu' lub '22 niezmienne prawa zarządzania marką' lub chyba najnowszą tego autora 'Wojna marketingu z zarządzaniem'.
Al Ries będzie jutro miał całodniową konferencję w Warszawie na temat marketingu, szczegóły na ten temat są np. tutaj: brief.pl.Warto obejrzeć chociażby filmik zapowioadający to spotkanie, bo udział w konferencji kosztuje jakieś chore pieniądze podobno ;)
To co prezentowane jest na filmiku było również omawiane na spotkaniu, to o czym pisze ekomummy
"-badz pierwszy w branzy/dzialce lub znajdz sposob na to, zeby byc pierwszym w jakies kategorii-bez przepisu"
Ania

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 30 wrz 2010 11:35

Konkrety są do rzeczy :lol:
też mam głupawkę, wynikającą z bólu istnienia chyba dzisiaj i tego, że ciągle mam pod górkę.

Z tego, co piszecie, to jeszcze trochę, a my zorganizujemy jakąś konferencję, bo razem w kupie mamy sporo doświadczeń i z tego co widać niezłą wiedzę :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Targi, kiermasze, sympozja i inne zloty i zaloty”