Strona 1 z 3

Budować czy kupić ?

: 22 lis 2016 18:45
autor: foxi
Zastanawiamy się właśnie na takim wyborem. Każdy ma swoje plusy i minusy. Tak samo jak fakt ,że jestem typowym mieszczuchem ,ale na wsi czuje się ten specyficzny klimat... Próbowałam szukać działek , ofert w okolicach Poznania no i masz bingo.
Na wsi ale pod miastem, niezła komunikacja ,NO i WCHODZĘ NA GOTOWE, bez użerania się z "fachowcami"

Re: Budować czy kupić ?

: 29 lis 2016 19:03
autor: mama89
:lol: A ja z kolei wybudowałam dom z mężem, wszystko poszlo gładko, ale mamy teraz problemy z kanalizacja przydomową, coś nie spływa, wraca itp.

Re: Budować czy kupić ?

: 12 lut 2017 20:34
autor: Bella
Lepiej budować, wie się co się ma, a jak się kupuje to zawsze można kupić kota w worku.

Re: Budować czy kupić ?

: 21 maja 2017 16:05
autor: 1dorota
jeśli budujemy coś od podstaw to możemy zrobić wszystko tak jak chcemy, Z gotowym budynkiem jest już trudniej bo nie da się z demontować ścian działowych

Re: Budować czy kupić ?

: 09 sty 2018 18:53
autor: Azamag
Ja radzę budować swój wymarzony dom według indywidualnego projektu. My z mężem właśnie tak postąpiliśmy i mamy piękny drewniany dom całoroczny z bala. Dom bardzo klimatyczny, a na dodatek wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne.

Re: Budować czy kupić ?

: 12 sty 2018 14:26
autor: Elizka
Budowa domu to strasznie droga inwestycja, która pociąga za sobą narastający stres związany z załatwianiem formalności, późniejszymi problemami podczas budowy, co tylko zwiększa bardziej wydatki. Myślę, że lepiej kupić gotowy dom, który wbrew pozorom nie musi być drogi. Z narzeczonym jedziemy zobaczyć domy od tego dewelopera, bo po zobaczeniu prezentacji przykładowego domu jesteśmy bardzo zainteresowani ich nieruchomościami.

Re: Budować czy kupić ?

: 15 sty 2018 09:46
autor: nina_ky
A wiecie o tym, że można kupić gotowy dom modułowy? Czytałam, że jest równie funkcjonalny, co tradycyjny budynek murowany. Tymczasowym rozwiązaniem mogą być również kontenery mieszkalne. Co prawda najczęściej stosuje się je w branżach budowlanych, ale można równie dobrze wykorzystywać je na działkach rekreacyjnych.

Re: Budować czy kupić ?

: 22 sty 2018 17:37
autor: klara1
Kupić to raczej nie, niestety może się to źle skończyć. Ja kupiłam dom używany i teraz nawet muszę wyczyścić kanalizację. Zamówiłam firmę, teraz czekam na dogodny termin. Podobno firma bardzo rzetelna i nie kosztują milionów monet. Dom nowy, to jednak dom nowy, przez wiele lat możesz mieć święty spokój z usterkami

Re: Budować czy kupić ?

: 21 lut 2018 12:45
autor: mamuśka58
Wszystko zależy od naszych finansów i wymagań. Mi bardzo podobają się domy z drewna. Od dłuższego już czasu namawiam męża na mały parterowy domek z drewna. Krotko czeka się na postawienie, koszta dużo niższe niż przy domu murowanym. Taki mały ciepły dom pod miastem - może kiedyś sie spełni to marzenie.

Re: Budować czy kupić ?

: 21 lut 2018 17:32
autor: elabarbara
Ja zaczęłam swoją budowę domu ale będziemy resztę kończyć na wiosnę. Dom niestety stoi na terenie niskim i boimy się że jak będą ulewne deszcze woda będzie stała na posesji. Dlatego wspólnie z mężem postanowiliśmy żeby poszukać firmy która zajmuje się odwodnieniem terenu.