Ogród

Chcesz porozmawiać o usługach, możesz tutaj zabrać głos.
Alicja Rosińska

Re: Ogród

Post autor: Alicja Rosińska » 26 kwie 2018 12:53

Urządzenie ogrodu nie jest takie proste ale przy odrobinie fantazji można zrobić to samodzielnie. W sieci można znaleźc dużo pomysłów na aranżacje ogrodu. Ja urządzałam zieleń pod domem samodzielnie. Poszukałam w internecie porad jak zrobić skalniak i jak wykorzystać kamień ozdobny i jakoś udało mi się własnymi siłami zrobić dekoracje. Co do rośliny - w wyborze pomogli mi panowie ze sklepu ogrodniczego, w którym kupowałam krzewy. Zdałam się na ich wiedzę i doświadczenie. Mój ogród choć zaprojektowany przeze mnie a nie przez architekta wygląda teraz całkiem nieźle :)

luśka33

Post autor: luśka33 » 27 maja 2018 18:20

W ogrodzie też powinny się znaleźć moim zdaniem krzewy i drzewa owocowe, aby mieć coś swojego :) Np. takie owoce jak truskawka, malina, czy agrest :)

Chylon

Post autor: Chylon » 01 cze 2018 14:35

Do prac ogrodowych niezbędne są porządne, gumowe rękawice. Długo poszukiwałam takich, które w zupełności spełniłyby moje wymagania, aż wybór w końcu padł na Larkis . Biorąc je bezpośrednio od producenta mam zupełną gwarancję jakości o której mam okazję się przekonywać za każdym razem, gdy pracuję w ogrodzie. Zdecydowanie polecam!

Loomlor

Post autor: Loomlor » 06 cze 2018 08:44

Ktoś wcześniej pytał się o nawozy jakie stosować i według mnie najlepiej jest zainteresować się tego typu ekologicznymi produktami. Im więcej będzie się ich stosować tym lepiej zarówno dla nas jak i dla środowiska!

bierka

Post autor: bierka » 18 cze 2018 14:08

Ogród to piękna sprawa, zdecydowanie! W lato jest to oaza spokoju, o ile się o niego odpowiednio dba. Ja lubię kwiaty w ogrodach , uspokajają mnie.

ilonacz

Post autor: ilonacz » 22 cze 2018 16:48

A jeśli chodzi o projektowanie ogrodów, to robicie to sami czy zlecacie takie zadanie wyspecjalizowanej pracowni? Wydaje mi się, że lepiej jest, gdy taki projekt wykonują architekci krajobrazu, a jakie jest Wasze zdanie?

mysssia

Post autor: mysssia » 24 cze 2018 09:20

Sami, sami zdecydowanie. Jak się ma 8 arów działki to bez problemu można zaaranżować swój mały teren wokół domu. Nawet ogrodzenie nie wychodzi jakoś drogo, normalnie same plusy :D Ogrodzenie swoją drogą już mamy wybrane. Trzeba postawić nie tylko na ładne, ale i również na takie bardziej praktyczne

anatolka

Post autor: anatolka » 24 lip 2018 15:36

Hej, polecam bardzo pracownię Zielony Zakątek, tu ich strona http://projektogrodu.pl/ - zajrzycie, jakie rzeczy robią :) Jeśli chodzi o zakładanie ogrodu od podstaw czy aranżację już istniejącego - są naprawdę świetni!

bukowskaa

Post autor: bukowskaa » 05 sie 2018 03:17

Jakbyście szukali akcesoriów ogrodowych, nawozów, stymulatorów wzrostu roślin czy kloszy CoolTube, warto sobie zajrzeć na stronę https://flora-fauna.pl/wentylowane,k210.html - mają szeroki asortyment, dobre ceny, zamówienia realizują sprawie. Jeżeli chodzi o cooltube to bardzo dobra opcja, bo rozpraszają światło i eliminują ciepło, w ten sposób rośliny lepiej się rozwijają.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 14 sie 2018 11:28

U nas dopiero trwają prace nad idealnym ogródkiem, ale wszystko idzie do przodu, co mnie bardzo cieszy. Mamy wybrane ogrodzenie, zdecydowaliśmy się na coś prostego, niedrogiego: http://www.supico.pl/panele-ogrodzeniowe - myślę, że takie panele ogrodzeniowe na początek nam wystarczą. W przyszłości może pomyślimy o jakimś drewnie lub kamieniu. A teraz czas na altankę. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Usługi ogólnie”