Ogród

Chcesz porozmawiać o usługach, możesz tutaj zabrać głos.
michal75

Re: Ogród

Post autor: michal75 » 17 kwie 2016 16:10

Ja do swojego garażu zainstalowałem automatyczną bramę wjazdową.Teraz w zimę nie muszę wychodzić z samochodu i marznąć żeby wjechać do garażu. :thumbup:

Hokus

Post autor: Hokus » 22 kwie 2016 15:47

No taka brama to fajna sprawa. Na gardenspace.pl natomiast są fajne rzeczy do ogrodu, z naciskiem na meble :king:

krystynastryjak

Post autor: krystynastryjak » 12 maja 2016 14:31

O całkiem ładne te meble ;) Chociaż ja w sumie szukam aktualnie jakiś eleganckich ławek do ogrodu, takich najlepiej kamiennych. Może niekoniecznie takich jak robią na cmentarz, ale coś większego, bardziej zdobionego, bo mam duży ogród i fontannę i chciałabym własnie przy niej postawić taką ławkę. Wiecie gdzie dostanę coś takiego?

green.eyes87

Post autor: green.eyes87 » 31 maja 2016 15:22

A ma ktoś z Was na działce borówkę amerykańską? Jeśli tak, jaka odmiana?

KasiaOLN

Post autor: KasiaOLN » 02 cze 2016 10:42

Warto też pamiętać o wyborze odpowiednich roślin, znalazłam taki katalog www.bylinyolsztyn.pl/katalog-bylin, kobity może któraś z was ma doświadczenie w wyborze i poleci jakieś byliny, które prezentują się pięknie w okresie wakacyjnym?

Awatar użytkownika
garsonka

Post autor: garsonka » 05 cze 2016 11:30

Ogród to fantastyczna sprawa, ale żeby móc się nim cieszyć trzeba go odpowiednio przygotować. Estetyka powinna zająć drugie miejsce bo najważniejsze to zabezpieczenie podłoża przed jego opadaniem i osuwaniem, co ciągnie za sobą szereg problemów. Dlatego warto do tego użyć profesjonalnej kratki drogowo-trawnikowej od Ekoerg-system, która skutecznie utwardza i stabilizuje podłożę, dzięki czemu nie trzeba się martwić o tego typu kwestie.

Packa

Post autor: Packa » 06 cze 2016 13:35

Myślę, że oferta firmy http://urzadzamyzielen.pl/oferta/woda-w ... zka-wodne/ może was zainteresować. Jest to profesjonalna firma zajmująca się aranżacją ogrodów. Myślę ,że warto sobie ją sprawdzić.

pomyslowa85

Post autor: pomyslowa85 » 17 cze 2016 09:54

Z mężem jakiś czas temu przeprowadziliśmy się w końcu do wolno stojącego domku. Takiego jaki sobie wymarzyłam, czyli parterowy (nie za duży) za to z dużym ogrodem. Zawsze chciałam mieć wielki ogród, ale nie po to żeby go urządzać, ale raczej po to aby się w nim relaksować. Skorzystaliśmy z mężem z firmy zajmującej się zakładaniem ogrodów w Kielcach. Jesteśmy zachwyceni efektem. Jest nie tylko pięknie, ale bardzo funkcjonalnie. Założyli nam system do nawadniania, trawę w rolkach (jestem bardzo niecierpliwa :)), altankę, a nawet podjazdy. Jednym słowem - kompleksowo.

amelka

Post autor: amelka » 01 lip 2016 07:46

My właśnie kończymy budowę i bedziemy się brać za ogród. Myślimy o zakupie garażu tynkowanego.
bo nie pomyśleliśmy o tym żeby garaż był połaczony z domem ;) A wy jakie macie garaże?
Na początku chcieliśmy zwykłego blaszaka ale doszliśmy do wniosku że to nie będzie to...

jadwigaa87

Post autor: jadwigaa87 » 30 sie 2016 14:53

Najważniejsze w ogrodzie jest odpowiednie nawożenie i nawodnianie - do nawożenia polecam domowej roboty kompost, a do nawadniania zraszacze. Warto też zabezpieczyć ogród przed kretami - zasadzenie w ogrodzie takiej roślinki jak wilczomlecz groszkowy lub kilku jeśli ogród jest większy powinno rozwiązań problem z kretami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Usługi ogólnie”