Tłumacz nieprzysięgły

Chcesz porozmawiać o usługach, możesz tutaj zabrać głos.
ignis.fatuus

Tłumacz nieprzysięgły

Post autor: ignis.fatuus » 18 kwie 2010 17:24

witam,
za kilka tygodni/ miesięcy planuję otworzyć własną działalność gospodarczą. głównie byłyby to korepetycje, ale również tłumaczenia. chodzi o to,ze jako lektor mam już doświadczenie i raczej nie będę miała problemów z pozyskaniem klientów. ukończyłam podyplomowe studium przykładu na uni wroc i myślę,że nie miałabym problemów z tłumaczeniem tekstów biznesowych, ekonomicznych itp. chodzi o to, że nie jestem jeszcze tłumaczem przysięgłym i bardzo trudno jest mi znaleźć jakiekolwiek zlecenia.
czy uważacie, że prowadząc działalność byłabym na tyle wiarygodna (wiadomo,że tłumaczenia nie ma co zlecać byle komu),że udałoby mi się pozyskać nowych klientów? planuję stworzyć własną stronę internetową, zamówić reklamę w PF.
z góry dzięki za wszelkie sugestie.
pozdrawiam serdecznie.

olgasza
Kontakt:

Re: Tłumacz nieprzysięgły

Post autor: olgasza » 18 kwie 2010 21:20

Z mojego doświadczenia brak uprawnień na tłumacza przysięgłego nie jest żadną przeszkodą dla zleceniodawców lub też w zasadzie niewielka część zleceń wymaga pieczątki TP. Umowy, faktury, strony internetowe, itp. to wszystko są tłumaczenia zwykłe i najpopularniejsze, więc chyba nie powinnaś mieć problemu z zaufaniem klientów. Gorzej pewnie ze znalezieniem ich, bo konkurencja na rynku (zwłaszcza jeśli chodzi o angielski) jest spora. Można też współpracować z biurami tłumaczeń, ogłaszać się w serwisach tłumaczeniowych, no i wśród znajomych...

which

Post autor: which » 28 kwie 2010 22:22

Duuża konkurencja. Najlepsze zlecenia miewam z kontaktów osobistych (preferowane przeze mnie dziedziny, dobry kontakt). Przysięgłym nie trzeba być i nie każdy chce nim być, ze względu na związaną z tą funkcją dodatkową dyspozycyjność i odpowiedzialność. Warto się w czymś wyspecjalizować.

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 30 kwie 2010 20:40

which pisze:Duuża konkurencja. Najlepsze zlecenia miewam z kontaktów osobistych (preferowane przeze mnie dziedziny, dobry kontakt). Przysięgłym nie trzeba być i nie każdy chce nim być, ze względu na związaną z tą funkcją dodatkową dyspozycyjność i odpowiedzialność. Warto się w czymś wyspecjalizować.

Fakt, już tu gdzieś pisałam, że znajomości to jedna z lepszych ścieżek na tłumaczenia...
reklama w PF - może ale ja akurat nie korzystam, bo są w wersji podstawowej ograniczone opisy a wersje rozszerzone wizytówki dość kosztowne więc mało kto je kupuje ... poza tym wpis darmowy jest prawie taki sam jak płatny podstawowy ;)

which

Post autor: which » 02 maja 2010 10:08

Znajoma tłumacz przysięgły j. niem. ogłasza się w Panoramie Firm i twierdzi, że ma stamtąd zlecenia. Nie wiem, jakie wykupuje ogłoszenie (ma płatny wpis).

Awatar użytkownika
jagodka
Kontakt:

Post autor: jagodka » 11 wrz 2013 17:05

Ja korzystam z usług tego tłumacza: pl-en.pl - bardzo popularne biuro. Generalnie ja dowiedziałam się o nim z polecenia mojej bliskiej znajomej i nie żałuję. Jestem zadowolona ponieważ teksty są zawsze wykonywane profesjonalnie i na czas ;)

Awatar użytkownika
green

Post autor: green » 08 gru 2013 11:49

Widziałam, że na mtlumaczenia.pl można zlecić każdy rodzaj tłumaczenia.Obsługują zarówno klientów biznesowych jak i indywidualnych. Co ciekawe firma istnieje już od 56 lat. Przeglądając ich stronę zauważyłam że mają również propozycję współpracy dla osób zajmujących się tłumaczeniami.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 23 gru 2013 19:33

Chciałbym polecić wam firmę Behlert zajmującą się profesjonalnym tłumaczeniem stron www. Ofertę firmy znajdziecie na behlert.pl. Zajmują się tłumaczeniem na większość języków europejskich, a także niektóre języki pozaeuropejskie.

pyszny21

Post autor: pyszny21 » 17 lut 2014 22:04

Witam
Osobiście korzystam z biura tlumaczonline.com od wielu miesięcy i jestem bardzo z tej współpracy zadowolony. Firma ta cechuje się wysokim profesjonalizmem i niezawodnością.
Od wielu lat prowadzę import i Export do zachodniej europy i afryki gdzie język angielski w stopniu komunikatywnym nie wystarcza i konieczne jest wynajęcie profesjonalne firmy, korzystałem z wielu innych biur ale żadne nie działało na tak wysokim poziome. Jeszcze raz polecam !!!

gemma1993

Post autor: gemma1993 » 18 lut 2014 09:57

Witam

Ja także polecam korzystanie z biur tłumaczeń a nie meczenie się samemu.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2014 18:38 przez gemma1993, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Usługi ogólnie”