Certyfikaty SSL na stronę

Nie znasz odpowiedzi dotyczącej komputera, zadaj pytanie specjaliście, który się na tym zna.
Biznestata

Certyfikaty SSL na stronę

Post autor: Biznestata » 16 maja 2018 14:41

Zastanawiam się nad dodaniem certyfikatu SSL na tą stronę. Oczywiście taki certyfikat musiałby obejmować też subdomeny. Możecie mi ten temat trochę przybliżyć i coś sensownego zaproponować?
Biznes

Elsa

Re: Certyfikaty SSL na stronę

Post autor: Elsa » 22 maja 2018 12:48

Zacznijmy od tego, że jeżeli chcesz pozycjonować swoją stronę to certyfikat (czy też protokół SSL) jest wymagany. Google jasno określił swoje stanowisko: strony z certyfikatem są lepiej widziane, więc mogą liczyć na wyższe pozycje w wyszukiwarce.
Co więcej - jest wymagany przez nowe przepisy RODO.
Certyfikat podnosi również zaufanie użytkowników - mało kto wypełni formularz kontaktowy widząc komunikat, że strona nie jest zabezpieczona.

tomcio988

Post autor: tomcio988 » 08 cze 2018 14:34

Ten certyfikat jest bardzo przydatny i wielu użytkowników robiąc zakupy w sklepie internetowym właśnie na niego patrzy. Jeśli nie ma tego certyfikatu koszyki często są porzucane co mówią statystyki. Kolejna sprawa to tak jak mówisz temat związany z RODO oraz stanowisko Google. Na stronie deo.pl/firma/o-nas/nasze-publikacje/jak-brak-certyfikatu-ssl-moze-zagrozic-twojemu-biznesowi,94.html opisane są również inne konsekwencje związane z brakiem SSL na Twojej stronie. Ja więc uważam, że warto go mieć ;)

Biznestata

Post autor: Biznestata » 14 cze 2018 14:57

Jestem w trakcie załatwiania tego certyfikatu. Nie jest to trudna sprawa. Sam jestem ciekaw jakie będą tego efekty. Może strona będzie bardziej widoczna w internecie i poprawi się ilość osób wchodzących na nasze forum?
Biznes

Mumia

Post autor: Mumia » 21 cze 2018 21:30

Moim zdaniem to teraz rzecz konieczna, sami załatwialiśmy niedawno :) to nie duży wydatek a jednak ma się szyfrowanie i bezpieczeństwo zapewnione.

Ramona34

Post autor: Ramona34 » 23 cze 2018 14:19

Certyfikat certyfikatem, a gdzie wolność internetu. Chyba pomału wszystko zaszufladkujemy i ustawimy, nie ma miejsca już na jakikolwiek spontan.

Biznestata

Post autor: Biznestata » 27 cze 2018 17:07

Pomału certyfikat już działa, przynajmniej na stronie głównej i niektórych subdomenach. Tutaj na forum pojawiło się htpps, ale jeszcze nie wszystko jest ok. W prawidłowym działaniu certyfikatu przeszkadza baner górny. Trzeba będzie to poprawić, tak, żeby wszystko było na sto dwa.
Biznes

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputerowcy, informatycy”