Nowy kierunek - rozpoczęcie studiów

Rozwijajmy się.
Awatar użytkownika
Domela3

Re: Nowy kierunek - rozpoczęcie studiów

Post autor: Domela3 » 26 sty 2016 16:49

Opłaca się studiować kierunki techniczne. Po nich łatwo o pracę.
Jasne, w ludzkiej naturze leży ochrona własnego życia za wszelką cenę. Zresztą nie tylko w ludzkiej. W naturze, i tyle.

ewelina546

Post autor: ewelina546 » 20 lut 2016 13:36

Trzeba wybierać takie studia, do których mamy odpowiednie predyspozycje. W przeciwnym razie studiowanie może okazać się jedną wielką męczarnią... Ja od siebie mogę polecić WSEiZ w Warszawie i zarządzanie i inżynierię produkcji. Fajny i przyszłościowy kierunek.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 24 lut 2016 15:02

Po kierunkach technicznych z pewnością łatwiej o pracę, jednak kobiecie na pewno ciężej znaleźć pracę niż mężczyźnie. Sama studiuję i szukam pracy, ale jak na razie jest ciężko. Nie szukam jeszcze bardzo intensywnie, gdyż jestem na etapie pisania pracy dyplomowej i jak na razie jestem na dobrej drodze. Mam nadzieję, że w tym roku uśmiechnie się los do mnie i uda mi się obronić tytuł i znaleźć fajną pracę, ale czas pokaże :) A co do wyboru kierunku to spójrz na swoje zainteresowania i wybierz kierunek zgodny z Nimi, gdyż inaczej będziesz się męczyć.

moore23

Post autor: moore23 » 29 lut 2016 09:43

Drugi kierunek to zawsze dobra alternatywa. Ja postanowiłam, że oprócz finansów i rachunkowości zacznę studiować analitykę stosunków międzynarodowych niestacjonarnie. Jestem teraz na drugim roku i wydaje mi się, że to była dobra decyzja.

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 30 mar 2016 10:07

Studiować zawsze warto niezależnie od kierunku. Jednak co do kwestii kierunków technicznych i tego, że po nich zawsze jest praca, to wrzuciłabym to między mity. Obecnie żadne studia nie gwarantują pracy, a choć techniczne zwiększają te szanse nie można mówić o gwarancji. Tak naprawdę nie sam kierunek, ale to co robimy, jaki mamy pomysł na siebie i czy działamy aktywnie ma największy wpływ na to czy odnajdziemy się na rynku.

Lotos

Post autor: Lotos » 11 kwie 2016 11:15

Ja całkowicie poszłam w języki. Jestem w połowie rusycystyki, a od nowego semestru chcę rozpocząć studia wieczorowe z biznesowego angielskiego. Myślę, że to zwiększy moje szanse na zdobycie fajnej pracy po ukończeniu studiów.

awokados
Kontakt:

Post autor: awokados » 18 kwie 2016 14:02

Nowatorskie kierunki mają duża szansę powodzenia, np studia z komunikacji w mediach.

MamaBear

Post autor: MamaBear » 24 kwie 2016 15:21

Wiewiórka pisze:Studiować zawsze warto niezależnie od kierunku. Jednak co do kwestii kierunków technicznych i tego, że po nich zawsze jest praca, to wrzuciłabym to między mity. Obecnie żadne studia nie gwarantują pracy, a choć techniczne zwiększają te szanse nie można mówić o gwarancji. Tak naprawdę nie sam kierunek, ale to co robimy, jaki mamy pomysł na siebie i czy działamy aktywnie ma największy wpływ na to czy odnajdziemy się na rynku.
Tutaj się zgodzę z przedmówcą w 100%. Mam znajomego, który nie poszedł na żadne studia, ale od końca liceum pracował w gastronomii, teraz jest managerem w jednej i zarabia ok 4 tys na rękę. Może nie kokosy, ale też więcej niż większość osób z magistrem w kieszeni :) Och no i ma 27 lat dopiero :)

kreatynka

Post autor: kreatynka » 25 kwie 2016 14:46

Co sądzicie o rozpoczęciu studiów na kierunku podyplomowe stosunki międzynarodowe? Ja uważam, że kierunek jest naprawdę dobry, jak i sama uczelnia, więc warto zainteresować się tematem i aplikować na rok akademicki 2017/2018.

pepitka

Post autor: pepitka » 27 kwie 2016 19:15

A czy ktoś z Was kończył kierunek podyplomowe studia historyczne?
Jestem ciekawa czy jest trudny i opłacalny. No i czy po kilkuletniej przerwie jest to kierunek do ogarnięcia?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozwijajmy się”