Mieszkanie czy dom?

Rozwijajmy się.
Awatar użytkownika
anniee

Mieszkanie czy dom?

Post autor: anniee » 04 wrz 2014 10:52

Jak w temacie. Gdzie mieszkacie/chciałybyście mieszkać? Ja zawsze chciałam mieć dom, jednak ostatnimi czasy postanowiłam rozglądnąć się po runku nieruchomości i znalazłam świetne miejsce do zamieszkania. Apartamentowiec w Krakowie i tak się zastanawiam, co jest lepsze -kupno własnego mieszkania, czy wybudowanie domu?

KasiaMama
Kontakt:

Re: Mieszkanie czy dom?

Post autor: KasiaMama » 09 wrz 2014 12:20

Ja zdecydowanie dom, ale te apartamenty na krakowskim Zwierzyńcu - całkiem ok, lokalizacja świetna.
:king:

Santek.N

Post autor: Santek.N » 19 wrz 2014 18:01

KasiaMama pisze:Ja zdecydowanie dom, ale te apartamenty na krakowskim Zwierzyńcu - całkiem ok, lokalizacja świetna.
Kraków w sumie to ma bardzo dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości, widać na pewno ożywienie. Mi się np. podobają inwestycje w dzielnicy Prokocim. Co prawda, nie jestem z Krakowa, ale tak przy okazji jak szukałam we Wrocławiu przeglądam inne duże miasta. Naprawdę tam gdzie są uczelnie wyższe/uniwersytety jest naprawdę w czym wybierać, szczególnie w nowych mieszkaniach, bo rynek wtórny akurat tutaj ma się gorzej - bo nikt nie chce sprzedawać.

Sunsin

Post autor: Sunsin » 20 wrz 2014 11:56

Ja jestem zdania, że dom na emeryturze chyba, że mieszka się w mniejszej miejscowość w innym wypadku - mieszkanie. W dużych miastach to na pewno dużo lepsze rozwiązania pozwalające oszczędzić godziny w samochodzie. A apartamenty oferowane przez wiele firm są naprawdę bardzo przytulne. Przykładowo Partner Capital ma wiele projektów, w których pewnie większość chętnie by zamieszkała od razu. Część pewnie chętnie by zrezygnowała z domu który posiada, na rzecz takich mieszkań w centrum miasta. Dlatego co jest lepsze bym tak nie uogólniał, że to bo tak i koniec dyskusji.

Karolcia89

Post autor: Karolcia89 » 22 wrz 2014 10:21

Kupiłam ostatnio mieszkanie. Całkiem tanio. Zamierzam je wynajmować studentom. Lecz muszę je odnowić a dokładnie odmalować. Nie mam kompletnie weny jak zrobić. Chce w jakiś nowoczesny sposób je urządzić. Może ktoś mi pomorze. Znalazłam fajny program o aranżacji wnętrz, co o tym sądzicie? Przyda się ? :)

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 26 wrz 2014 15:35

Mieszkanie jest zawsze lepszą opcją, bo nawet jeśli nie będziesz w nim mieszkać to zawsze łatwiej sprzedaż a nawet wynajmiesz - a to regularny dochód co miesiąc. Tym bardziej, że jest w czym wybierać - na Woli powstaje nowe, fajne osiedle ;)

katar82

Post autor: katar82 » 27 wrz 2014 11:25

Ciekawym pomysłem jest nowo budujące się osiedle avator w Gdańsku. Budowane na płycie byłego lotnika w samym centrum zaspy

Awatar użytkownika
tamirka
Kontakt:

Post autor: tamirka » 16 paź 2014 09:47

Sama stawiałabym raczej na mieszkanie.
Obecnie bardzo fajne mieszkania są na Orłowie w Gdyni
Od jakiegoś czasu jestem mieszkanką tej oto dzielnicy Gdyni i jestem zadowolona. Bardzo spokojnie, miło, charakterystyczną cechą jest wielki klif.
Razem z mężem uwielbiamy spacerować po plaży w tych rejonach.
Pozdrawiam.

nales

Post autor: nales » 20 paź 2014 14:07

Kupiłaś mieszkanie czy obecnie wynajmujesz? Ja waham się nad inwestycją w nieruchomości w Tychach albo Katowicach. Myślę nad własnym mieszkaniem, pracuję w Katowicach, a że pracuje w Katowicach, to chciałam tu mieszkanie. Jednak okazuje się, że Tychy do mieszkania są tańsze. Ktoś kupował w tych rejonach mieszkania i może się wypowiedzieć?

kalinamich

Post autor: kalinamich » 23 paź 2014 14:57

Ja z moim mężem się bardzo długo zastanawialiśmy, czy mieszkanie, czy dom. Pozniej jak zdecydowalismy się na mieszkanie, bo jednak koszty utrzymania sa mniejsze to pojawił się kolejny dylemat: używane, czy nowe. Podsumowując plusy i minusy, decydowaliśmy się na nowe od poznanskiego dewelopera. Piękna okolica, bardzo ładne mieszkania i tanie w utrzymaniu! Wzieliśmy czteropokojowe, bo za kilka miesiecy powiększy nam się rodzinka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozwijajmy się”