Inwestowanie w udziały i akcje

W co inwestować pieniądze?
Awatar użytkownika
Agnieszka81

Inwestowanie w udziały i akcje

Post autor: Agnieszka81 » 13 mar 2014 10:31

Czy któraś z Was inwestowała w udziały? Ile wynoszą stopy zysku?

Awatar użytkownika
magda.w

Re: Inwestowanie w udziały i akcje

Post autor: magda.w » 13 mar 2014 15:47

Agnieszka81 pisze:Czy któraś z Was inwestowała w udziały? Ile wynoszą stopy zysku?
Zależy jakie udziały masz na myśli, ale w przypadku inwestowania w udziały i akcje małych i średnich firm to moim zdaniem jest to opłacalne. Nie inwestowałam jeszcze w ten sposób, ale poważnie się nad tym zastanawiam. Na przykład Fundusz Inwestycyjny BPH Akcji Dynamicznych Spółek inwestuje minimum 70% pieniędzy w akcje małych i średnich firm, które wykazują potencjał wzrostu i rozwoju. Stopy zwrotu na dzień dzisiejszy są dobre, ponieważ po roku możemy liczyć na +15,47%, po dwóch latach na +24,47%, zaś po 5 latach na +87,11%.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 18 mar 2014 15:33

A co powiecie na inną alternatywę - inwestycje w obligacje korporacyjne? Jest to coraz bardziej rozwijająca się gałąź rynku co widać po wzroście ilości emisji obligacji. Oprocentowanie takiej inwestycji może być bardzo atrakcyjne przy stosunkowo małym ryzyku.

Awatar użytkownika
tamirka
Kontakt:

Post autor: tamirka » 07 kwie 2014 17:33

Moim zdaniem o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w lokatę bankową - jest to bezpieczniejsze i daje pewny zysk czego na pewno nie zapewnią udziały ani tym bardziej akcje ...
Tak naprawdę jeśli ktoś dobrze się na tym nie zna raczej nie powinien się tym zajmować.
Pozdrawiam.

Sunsin

Post autor: Sunsin » 08 kwie 2014 11:59

Moim zdaniem jeśli ktoś się zna na giełdzie to jak najbardziej można tam zarobić tylko kwestia tego, żeby robić to z głową.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 08 kwie 2014 21:36

Też tak sądzę - wiadomo, laik więcej straci niż zyska, ale jeśli poświęcimy na to trochę czasu to jest to bardzo opłacalne

Awatar użytkownika
Agnieszka81

Post autor: Agnieszka81 » 07 lis 2014 08:37

dziękuję za pomoc, czyli mam rozumieć, że inwestowanie w FI jest najbardziej opłacalne?

Awatar użytkownika
Anita

Post autor: Anita » 07 lis 2014 10:48

Agnieszka81 pisze:dziękuję za pomoc, czyli mam rozumieć, że inwestowanie w FI jest najbardziej opłacalne?
Niestety nie da się określić, jaki sposób inwestowania jest najbardziej opłacalny, ponieważ każdy niesie ze sobą mniejsze lub większe ryzyko inwestycyjne ;). Ale po części zgodzę się z Tobą - pieniądze w funduszach inwestycyjnych są "aktywne", a nie zamrożone jak w przypadku lokat. Wybór odpowiedniego funduszu oczywiście nie jest łatwy, ale inwestorzy coraz częściej polecają dywersyfikację portfela inwestycyjnego - ma to na celu zmniejszenie ryzyka oraz zwiększenie szans na oczekiwane stopy zwrotu. Ja aktualnie analizuję ten FI - http://www.novofundusze.pl/fundusze-inw ... o-wzrostu/, może i Ciebie zaciekawi. Pieniądze w tym subfunduszu inwestowane są głównie w akcje (do 70% aktywów) oraz bony skarbowe i obligacje (również mogą sięgać do 70% aktywów.)

opiekunka

Post autor: opiekunka » 07 lis 2014 18:39

Na wszystkim trzeba się znać, także na inwestowaniu w różne instrumenty. Jeżeli się nie znasz to lepiej sobie dać spokój. Najlepszą inwestycją jest bez wątpienia inwestycja we własną firmę, tam można najwięcej zyskać!
Biznes forum

mamamia
Kontakt:

Post autor: mamamia » 16 lis 2014 09:08

Opłacalne, i to bardzo, może być inwestowanie w spółki w fazie seed (bardzo wczesnej) - taką możliwość daje crowdfunding udziałowy, ja sama zwróciłam się w tym serwisie z oferta inwestycyjną dla mojego pomysłu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”