Od czego zaczać inwestowanie?

W co inwestować pieniądze?
Vanessa123

Re: Od czego zaczać inwestowanie?

Post autor: Vanessa123 » 07 lip 2016 09:02

Przyznam sie wam ze ja zainwestowalam w akcje pracownicze i moje obawy szybko minely czy to byl trafny wybor. Dzisiaj kazdemu z pelna odpowiedzialnoscia moge polecic ta forme zainwestowania pieniazkow bo naprawde warto :)

Awatar użytkownika
Hanna

Post autor: Hanna » 12 lip 2016 18:56

Artykuł całkiem dobrze wyjaśnił różnice pomiędzy funduszami a obligacjami. Chociaż inwestowanie to bardzo szeroki temat i faktycznie zależy od funduszy i ryzyka jakie jesteśmy w stanie znieść jak już ktoś wspomniał. Bezpieczną lokatą jest oczywiście złoto. Te naprawdę w ciągu 10 lat podrożało i w sumie już nigdy nie stanieje, będzie tylko drożej - w dłuższej skali oczywiście. Co jeszcze, dzieła sztuki, no ale to jest dla naprawdę bogatych ludzi i to tylko niewielki procent oszczędności. Dla trochę zamożniejszej klasy średniej fajnie byłoby kupić jakąś nieruchomość pod wynajem, może być to albo mieszkanie albo jakiś lokal handlowy. By samemu się tym wszystkim nie zajmować, dobrze jest powierzyć to odpowiedniej firmie, która za jakiś tam procent naszego wkładu będzie wszystko optymalnie inwestowała. Mam znajomego, który kupił już 2 mieszkanie z firmą i oni w zasadzie wszystko robią, bo mówią co kupić, a później zajmują się szukaniem najemców, remontami, papierami itd. Fakt, jakiś procent od zysku biorą, ale my nie musimy na to poświęcać w zasadzie żadnego czasu.
Ja też w sumie szukam jakiejś bezpiecznej inwestycji na emeryturę, ale funduszy na mieszkanie jeszcze nie mam, to chyba kupię trochę złotych monet bulionowych i trochę srebrnych. To myślę będzie najbardziej stabilne przy moim wkładzie.

gagatka

Post autor: gagatka » 22 lip 2016 08:59

W sumie trudno powiedzieć. Wszystko zależy od tego, czy masz już jakieś doświadczenie i w jaki sposób chcesz ulokować swój kapitał. Poczytaj sobie o obligacjach korporacyjnych na kochamczytac.pl. Moim zdaniem dzisiaj to najbardziej opłacalny sposób na inwestowanie. W artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 26 lip 2016 13:40

W co warto inwestować pieniądze i jak zacząć?
Inwestycje dzielą się na długo, średnio i krótkoterminowe. Zaczynając swoją przygodę z inwestowaniem na początku, dla lepszej motywacji, należy ustalić swoje cele i zadać sobie pytanie o to, na co chcesz zdobyć, a następnie pomnożyć pieniądze. Na początek warto przyjrzeć się wariantom inwestycyjnym o najwyższym bezpieczeństwie, ale najmniejszym przyroście kapitału. Będą to inwestycje długoterminowe, które składają się z obligacji rządowych, lokat i polisolokat. Kolejnym krokiem jest określenie średniookresowych celów inwestycyjnych, czyli kupna lokat strukturyzowanych, funduszy inwestycyjnych i inwestycji w alkohol (wino, whisky), metale szlachetne (złoto, platyna i diamenty), jak również nieruchomości, ziemi i sztuki . Rozwinąwszy swój zmysł inwestowania powinieneś zainteresować się inwestycjami krótkoterminowymi inwestując na Giełdzie Papierów Wartościowych czy Forex lub w obligacje korporacyjne, gdzie zysk jest największy i takie też jest ryzyko straty.
W co warto inwestować pieniądze dzisiaj prawdopodobnie bardzo różne sposoby inwestowania pieniędzy brałeś pod uwagę zanim nie trafiłeś na tę stronę: lokaty, fundusze inwestycyjne, własny biznes, nieruchomości, wino, złoto, akcje itp. Zapoznaj się więc teraz z listą 10 obszarów jakie eksperci uznają za warte bliższemu przyjrzeniu się obecnie i jakie w latach 2014 – 2015 będą zyskiwać na znaczeniu: towary i surowce (złoto, srebro, olej), niektóre rodzaje hipotecznych funduszy powierniczych, obligacje zabezpieczone przed inflacją, dolary australijskie, obligacje komunalne, akcje dywidendy, artykuły z branży zdrowotnej i konsumpcyjnej, akcje o niskim wskaźniku długu do kapitału własnego, akcje dużych spółek i inne papiery wartościowe.
W co warto inwestować pieniądze, tak naprawdę? Niektórzy mówią, że najważniejsza jest inwestycja w wiedzę i własny rozwój. Dzięki temu na bazie posiadanych wiadomości można podejmować świadome i trafne decyzje inwestycyjne, czego sobie jak i wszystkim czytelnikom serdecznie życzę.
Artykuł pochodzący ze strony w-co-inwestowac.com, co sądzicie? ;)

Awatar użytkownika
Anna84

Post autor: Anna84 » 26 lip 2016 13:45

A według mnie powinniśmy zacząć od wyboru tego, w co chcemy zainwestować. Oczywiście przyda się tutaj analiza naszej indywidualnej sytuacji, tego ile pieniędzy możemy na ten cel przeznaczyć i na jak długi czas. Kolejną bardzo ważną kwestią jest nasza tolerancja wobec ryzyka. Jeśli najmniejszy spadek wartości naszych pieniędzy wywołuje u nas nerwowe reakcje, to w takiej sytuacji najlepiej wybierać inwestycje obarczone niewielkim poziomem ryzyka inwestycyjnego. Przykładem jest m.in. ten subfudunsz. Jak widać w jego przypadku poziom ryzyka jest relatywnie niski. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

kalicki12

Post autor: kalicki12 » 04 sie 2016 11:47

Tak naprawdę w wiele rzeczy można inwestować, dlatego warto się zastanowić na przykład nad zakładami bukmacherskimi. Obecnie wiele osób w nie inwestuje i z tego co wiem, to całkiem nieźle im idzie.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 20 wrz 2016 08:43

Wszystko zawsze zależy od ilości pieniędzy jakie posiadamy. Warto zacząć inwestować już od małych kwot ale regularnie. Np. możemy dokonywać wpłat na IKE i IKZE i zabezpieczyć sobie przyszłość. Odkładamy w ten sposób na dodatkową emeryturę i później nie będziemy musieli się martwić o brak wystarczających środków w miesiącu.

Biznestata

Post autor: Biznestata » 05 mar 2018 17:43

W swój biznes, w akcje giełdowe, w inwestycje alternatywne. Najlepiej w wiele rzeczy, tak aby w razie czego nie stracić wszystkiego. Inwestować można nawet małe sumy. Oczywiście małych sum nie będziemy inwestowali w nieruchomości. Tutaj sporo wszystko kosztuje. Ale można kupić akcje za kilkaset złotych, można kupować znaczki pocztowe, obrazy, whisky, komiksy, domeny internetowe, stare samochody i wiele innych rzeczy. Przy odrobinie szczęścia na takich inwestycjach można wiele zarobić. Potrzebne jest tutaj oczywiście szczęście i wyczucie oraz znajomość rynku.
Biznes

Krakowianka

Post autor: Krakowianka » 07 mar 2018 19:49

Najlepiej zainwestować w chłopa. Od razu można wiedzieć, że bankructwo na bank. Ani wsparcia, ani parcia. Jeśli ktoś myśli inaczej, niech mi wytłumaczy, dlaczego tyle rozwodów jest w Polsce????

berekatka

Post autor: berekatka » 15 mar 2018 10:59

Mamy, a czy któraś z Was korzystała z oferty oferty inwestycyjnej, którą daję strona tms.pl? Wygląda to wszystko dość przejrzyście. Nawet taka osoba, jak ja, która ma niezbyt duże pojęcie w tym temacie, spokojnie ogarnia temat. Chciałam tylko zapytać, czy jest to pewny sposób na zainwestowanie pieniędzy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”