Serinus spółka giełdowa

Chcesz częściej o czymś pisać, to miejsce w sam raz dla Ciebie. Możesz tutaj nam opowiedzieć o swojej pracy, zainteresowaniach czy hobby.
Roberto

Re: Serinus spółka giełdowa

Post autor: Roberto » 10 lis 2017 13:39

Już mamy informacje kwartalne. Jak na mój gust to wyniki spółki nie powalają na kolana, niestety cały czas straty. Kiedy karty się odwrócą, zadaję sobie cały czas to pytanie. Z nowych wiadomości to informacja, że spółka rozważa wprowadzenia akcji na Alternative Investment Market w ramach giełdy londyńskiej London Stock Exchange. Co z tego wyjdzie to nie wiadomo. Kurs nie poszybował w górę, ani też nie spadł. Jak dla mnie to wiadomość pozytywna.

Roberto

Post autor: Roberto » 21 lis 2017 13:00

Ostatnie dni nie napawają optymizmem, raczej spadki, dzisiaj lekkie odbicie, ale i tak sporo ostatnimi czasy w dół. Kiedy ten dołek, dla mnie dół to 1 zł. Dzisiaj SERINUS ENERGY oscyluje w granicach 1,10 zł. Pewnie będzie tak do konca roku. Wzrosty przewiduję od nowego roku.

Roberto

Post autor: Roberto » 30 lis 2017 12:44

Szoruje po dnie, już dawno tak tanio nie było. Może przyczyna leży w podatkach? Ludzie się pozbywają walorów, które przyniosły straty w roku rozrachunkowym. Cel jeden, zapłacić niższy podatek, w przypadku jak się osiągnęło zysk na innych spółkach. Ja swojego Serinusa nie sprzedaję, tak łatwo się nie dam wrobić.

Roberto

Post autor: Roberto » 06 gru 2017 09:24

Po ostatniej informacji odnoście aktywów Serinusa nic nie uległo zmianie. Wydaje się, że ta informacja była neutralna, ani w górę, ani w dól. Co do tego jak się obecnie kształtuje cena to na tą chwilę mamy 1,12 zł. Kupować, czy też nie, ja bym się zastanawiał nad kupnem pod koniec tego roku, czasu zostało niewiele. Będę musiał zgromadzić jakieś środki finansowe na zakupy.

Roberto

Post autor: Roberto » 12 gru 2017 10:31

Nic się ciekawego nie dzieje, czyli posucha totalna. Lekko w dół, teraz 1,09 na barometrze. Ja jestem cierpliwy, przyjdzie czas na Serinusa, a wówczas popłyniemy na północ. Zobaczycie, że tak będzie!

Roberto

Post autor: Roberto » 15 gru 2017 15:46

Nada nic ciekawego, przynajmniej w mojej ocenie. Od poniedziałku pewna zmiana dotycząca warszawskiej giełdy. Serinus weźmie udział w obliczaniu sWIG80. Może ten fakt zainteresuje potencjalnych inwestorów do inwestycji, mam nadzieję, że będzie to zauważalne.

Roberto

Post autor: Roberto » 19 gru 2017 14:24

Zamiast wzrostów są spadki i to dość duże. Przyczyna leży w Rumunii, a mianowicie doszło do wybuch gazu Moftinu 1001. Na szczęście nikt nie zginął, ale straty pewnie są dość duże. Na pomoc zostały wezwane jednostki strażackie, jednak te pewnie się nie specjalizują w tego typu pożarach. Serinus zaangażował spółkę z Kanady, która gasi tego typu pożary. Zobaczymy co się będzie działo. Mi się przypomina sytuacja z naszego polskiego Karlina. W Karlinie to był wybuch, wszyscy byli pod wrażeniem i wielu z nas sądziło, że staniemy się drugim Kuwejtem. Akcje spadają i w tej chwili mamy 0,97 zł.

Roberto

Post autor: Roberto » 29 gru 2017 15:47

Od mojego ostatniego wpisu minęło kilka dni. Serinus Energy troszeczkę odbił. Teraz mamy 1,01, jak dla mnie super atrakcyjna cena, oczywiście pod warunkiem, że wszystko uda się bez problemu ugasić. Puki co gaz w Rumunii płonie i nie chce zgasnąć. Ciśnienie ma spore, obejrzałem film, więc gaz jest to nie jest ściema. Tylko jak ten gaz okiełznać, to pewnie wiedzą specjaliści, którzy przyjechali z Kanady. Jak opanują, pójdzie spółka do góry, jak nie pójdzie w dół.

Roberto

Post autor: Roberto » 15 sty 2018 11:13

Opanowali i spółka od jakiegoś czasu idzie do góry. Systematycznie, ale jednak na północ. Dzisiaj spektakularne wzrosty, wygląda na to, że widłowy musiał zadziałać. Na tą chwilę 1,35 zł, choć dzisiaj przez chwilę było 1,38. Przewiduję dalsze wzrosty, będą zapewne jakieś komunikaty, wg mnie się takie szykują i to raczej optymistyczne. Gazu mamy dużo, teraz czekamy na wydobycie i na giełdę w Londynie.

Roberto

Post autor: Roberto » 31 sty 2018 12:20

Od ostatniego mojego wpisu trochę czasu już minęło. Co nowego, oj dzieje się dzieje. Po pierwsze spółka z lekka spadła, na tą chwilę mamy 1,16 zł. Następną rzeczą jest plan przeniesienie siedziby spółki z Kanady na wyspę Jersey na Wyspach Normandzkich. Cóż będzie trochę bliżej i nie trzeba będzie tak daleko do centrali jechać, zresztą interesy Serinusa są skoncentrowane w Tunezji jak i Rumunii. Inną rzeczą jest sprawa feralnego odwiertu, który wybuch i o którym wspominałem. Ni będzie on eksploatowany, będzie zabezpieczony, a w to miejsce niedaleko ma powstać nowy odwiert. Zresztą wszystko jest ubezpieczone, więc strat za dużych pewnie nie będzie. Zobaczymy jak to w praktyce będzie? Co do produkcji w Tunezji, to ostatnio wydobywają, tak, że według mnie jakieś pieniądze z tego też są.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blogi”