Serinus spółka giełdowa

Chcesz częściej o czymś pisać, to miejsce w sam raz dla Ciebie. Możesz tutaj nam opowiedzieć o swojej pracy, zainteresowaniach czy hobby.
Roberto

Re: Serinus spółka giełdowa

Post autor: Roberto » 21 cze 2018 15:55

Dzisiaj się dzieje na spółce. Poszło na dól i się zrównało z Londynem. Teraz idzie do góry. Okazuje się, że pieniądze nie znają granic i nie ma znaczenia czy to Londyn czy Warszawa. Spółka zamiast iść w górę na warszawskiej giełdzie, poszła w dół i dorównała do giełdy londyńskiej. Obecne notowanie to 0,69 zł. choć dzisiejsze minimum to 0,60 zł. Nie ukrywam, że mam straty na spółce, ale nie ma co się załamywać. Na jednym się zarabia, na innym traci. Serinus to spółka spekulacyjna i raz w dól, raz w górę. Sądzę, że jeszcze przyjdzie czas, że wypłynie na szerokie wody. Przecież Serinus to ptak zwany u nas Kulczyk, a czy właściciele pozwolą, aby Kulczyk zbankrutował? Zapewne nie, będzie to perła w koronie, takie mam wrażenie.

Roberto

Post autor: Roberto » 27 cze 2018 10:43

Pomału nasz bohater odrabia straty. Dla tych co kupili w dołku na tą chwilę to już jest górka, niestety dla mnie nie. Zresztą nie o to chodzi. Ja inwestuję długofalowo. W każdym miesiącu staram się dokupić trochę akcji. Oczywiście zdarza mi się czasami coś sprzedać, ale nie spadam poniżej założonego minimum. Też radzę wam tak inwestować, choć decyzja jest Wasza. Na teraz kurs to 75 groszy, już zdaje się dwa dni do góry. Przypominam, że minimum jakie mieliśmy to 60 groszy.
Okazuje się, że odwiert w Rumunii jest już na ukończeniu, przeprowadzono pozytywnie testowanie, teraz tylko podłączyć i sprzedawać. To za kilka, kilkanaście dni, a potem to już tylko wzrosty!

Roberto

Post autor: Roberto » 07 lip 2018 21:38

Jest tendencja wzrostowa, akcje idą systematycznie do góry, choć w piątek trochę zleciały. Niemożliwe są ciągłe wzrosty, w końcu przychodzi odreagowanie. Trochę straciłem na Serinusie, ale sądzę, że straty uda się odrobić. Na zakończenie sesji w piątek było 0,82 groszy.

Roberto

Post autor: Roberto » 13 lip 2018 14:04

Ostatnio kurs oscyluje w granicach 80 groszy. Nie jest to dużo, ale cóż zrobić, muszę trochę akcji sprzedać, żeby załatać dziury. Na początku miesiąca odkupię, jak spłynie trochę wolnych środków. Tak to jest, raz są pieniądze, raz ich nie ma. Ja wiem, że to tylko pieniądze, a taka gra na giełdzie to jest po części dobra zabawa.

Roberto

Post autor: Roberto » 26 lip 2018 19:04

Spektakularnych wzrostów nie ma, ale spółka się jakoś trzyma. Moim zdaniem mamy przed sobą pomyślne wiadomości, więc nieuchronne będzie odbicie w górę. Warto się teraz przyjrzeć tej spółce i kilka złotych zainwestować. Lepsze to niż oszczędzanie na koncie, ja przynajmniej tak uważam.

Roberto

Post autor: Roberto » 06 sie 2018 14:50

Nie ma może spektakularnych wzrostów, ale jest tendencja wzrostowa ostatnimi czasy. Dzisiaj zdaje się pomyślna wiadomość, rozpoczęły się w Rumunii wiercenia odwiertu Moftinu-1003. Za kilka tygodni powinni ukończyć i podłączyć to wszystko. Zacznie się wydobycie, zaczną się i przychody, a wówczas może to wszystko inaczej wyglądać.

Roberto

Post autor: Roberto » 14 sie 2018 10:38

Nadal się nic nie dzieje. Troszeczkę ostatnio spadło po sprawozdaniu okresowym, ale bez paniki. Tak będzie pewnie do czasu jak zacznie się coś dziać w Rumunii. Już niedługo popłyną pierwsze pieniądze ze sprzedaży gazu. To zapewne ostatni czas na tańsze zakupy. Ja swoją pulę już mam i nie planuję powiększenia, wystarczy na teraz. A Wy róbcie jak chcecie, ale radzę kupować.

Roberto

Post autor: Roberto » 31 sie 2018 11:32

To chyba już koniec dołów? Czas na wydobycie gazu i sprzedaż, a wówczas to tylko wzrosty. Ja jestem do tego przygotowany. Trochę akcji zgromadziłem, może jeszcze trochę dokupię. Sam jestem ciekaw, czy postawiłem na właściwego konia, czy Serinus okaże właściwym wyborem, a może strzeliłem sobie tylko w stopę? Puki co mamy kurs 0,75 złotego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blogi”