Opiekunki ludzi starszych w Niemczech

Chcesz częściej o czymś pisać, to miejsce w sam raz dla Ciebie. Możesz tutaj nam opowiedzieć o swojej pracy, zainteresowaniach czy hobby.
opiekunka

Re: Opiekunki ludzi starszych w Niemczech

Post autor: opiekunka » 18 paź 2017 11:17

Pogoda dopisuję, wybieram się własnie na grzyby. Może uda mi się znaleźć jakiegoś podgrzybka, prawdziwka czy kozaka. Po pracy w Niemczech jako opiekunka, czas na odpoczynek i naładowanie akumulatora. Mam nadzieję, ze go naładuję, za kilka tygodni znowu wyjazd, a na Stelli znowu niemiecka codzienność.
Biznes forum

opiekunka

Post autor: opiekunka » 13 lis 2017 10:22

Pomału czas na zmianę. Ciepła posadka czeka na pracownicę. Ciepła, ponieważ staruszkowie lubią ciepło ze względu na to, że mają słabe krążenie. Ja lubię też ciepełko, nie płacę za ogrzewanie, wszystko w cenie. Lepiej niż u mnie w Polsce, tutaj muszę płacić za wszystko jak za zboże.
Biznes forum

mamaja

Post autor: mamaja » 15 lis 2017 19:43

Ja pracuję w tym charakterze już od 3 lat i ogólnie jestem zadowolona. Wiadomo, że praca bywa czasem męcząca ale daje też sporo satysfakcji :) No i nie oszukujemy się - połowa sukcesu to dobra agencja. Ja współpracuję z Dolce Vita i jest ok - stałe i dobre zlecenia, wypłata na czas. Można też liczyc na dodatkowe premie.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 31 sty 2018 22:51

Z tą agencją to masz i może rację, ale trzeba mieć też trochę szczęścia do zlecenia. Wiadomo zlecenie zleceniu nie jest równo. Czasami można się dużo napracować i nic z tego nie mieć.
Biznes forum

opiekunka

Post autor: opiekunka » 20 lut 2018 21:13

Na urlopie nie jest łatwo, dlaczego, kasa nie wpływa na konto. Niestety taki rodzaj pracy, jak się siedzi w domu nikt nie płaci. W tym czasie zmienniczka zarabia. Trzeba jakoś przeżyć, a nie jest przecież łatwo.
Biznes forum

opiekunka

Post autor: opiekunka » 06 mar 2018 11:59

Może to się kiedyś zmieni. Dzisiaj królują umowy zlecenia, tak zwane śmieciówki. Niestety za urlop w Polsce nikt nie płaci. Zarabia się tylko podczas pobytu w Niemczech. Co z tym zrobić, nie raz się zastanawiałam. Idealnym rozwiązaniem byłoby znalezienie nowej pracy, tylko jakiej?
Biznes forum

opiekunka

Post autor: opiekunka » 12 mar 2018 10:16

Z tym znalezieniem dodatkowej pracy nie jest łatwo, kto przyjmie mnie na dwa miesiące. Pozostaje jakaś praca zdalna, przez komputer, tylko czy w ten sposób da się zarobić. Płacą wszędzie grosze.
Biznes forum

kolonia

Post autor: kolonia » 21 mar 2018 22:02

A jak jest z transportem do Niemiec? Czy to prawda, że bardziej opłaca się wykupić bilet na busa? Pytam, bo przejazd z Wrocławia do Berlina kosztuje jakieś 85 zł ale czy to jest komfortowa i bezpieczna podróż? Zastanawiam się, czy skorzystać ale trochę się obawiam. Co radzicie?

monika8934

Post autor: monika8934 » 09 kwie 2018 23:17

Ja już jakiś czas temu zastanawiałam się nad taką pracą i najkorzystniejsza oferta była w agencji Carework. Wiem, że cały czas prowadzą nabór, więc na pewno możesz się w każdej chwili do nich zgłosić.

mamaantka

Post autor: mamaantka » 26 kwie 2018 11:56

Mama moja jest opiekunką od stycznia w promedica24. Trochę jej było trudno wyjechać i tutaj rodzinę zostawić, ale pienidze są jej potrzebne więc sie nawet nie zastanawiała. Jakoś ma niedługo przejchać na kilka dni do Polski bo się stęskniła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blogi”