Sucha skóra

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Awatar użytkownika
garsonka

Re: Sucha skóra

Post autor: garsonka » 15 sty 2016 17:30

ja na sucha skórę stosuję kremy na bazie wazeliny i z witaminą C

Awatar użytkownika
majesty24

Post autor: majesty24 » 15 sty 2016 21:35

Wystarczy pójść do apteki, lub np. rossmann i pełno jest tam kremów do skóry.

Awatar użytkownika
garsonka

Post autor: garsonka » 19 sty 2016 10:51

no tak tylko jeśli problem suchej skóry jest bardzo duży i uciążliwy, skóra się łuszczy i sypie to znak że można mieć do czynienia z AZS albo z łuszczycą, która dopiero teraz dała o sobie znać. Ale najważniejsza to prawidłowa diagnoza bo typów łuszczycy jest kilka i do każdej potrzebne jest indywidualne podejście oraz leczenie. Wiem co mówię bo moja mama od lat choruje na łuszczycę, a wcześniej moja babcia. Całe szczęście że mnie nie dopadło.

jechanowska

Post autor: jechanowska » 05 lut 2016 10:41

garsonka pisze:no tak tylko jeśli problem suchej skóry jest bardzo duży i uciążliwy, skóra się łuszczy i sypie to znak że można mieć do czynienia z AZS albo z łuszczycą, która dopiero teraz dała o sobie znać. Ale najważniejsza to prawidłowa diagnoza bo typów łuszczycy jest kilka i do każdej potrzebne jest indywidualne podejście oraz leczenie. Wiem co mówię bo moja mama od lat choruje na łuszczycę, a wcześniej moja babcia. Całe szczęście że mnie nie dopadło.
Zgadzam się, odpowiednia diagnoza to podstawa. W przypadku suchej skóry należy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie, dlatego warto stosować krem, np. Beta-Skin Natural Active Cream. Spotkałaś się z nim? Preparat składa się z naturalnych składników, dlatego może być stosowany przez kobiety w ciąży czy małe dzieci.

klara1

Post autor: klara1 » 12 lut 2016 10:31

U mnie były tylko problemy z zrogowaciałą skórą. http://adamed.expert/zrogowaciala-skora-stop-co-zrobic/ an tej stronie przeczytałam jak z tym walczyć co robie źle etc. Może i Ty coś znajdziesz tam dla siebie ?

mojaala

Post autor: mojaala » 12 lut 2016 11:30

U mnie świetnie sprawdza się zwykła wazelina :)

ewelline

Post autor: ewelline » 23 lut 2016 22:47

Pielęgnacja skóry suchej to istotna sprawa, nie można tego bagatelizować. Najlepiej stosować kosmetyki skierowane dla tego typu skóry np. Garnier.

Karolaklos
Kontakt:

Post autor: Karolaklos » 24 lut 2016 08:57

Każdej jesieni i zimy mam spore problemy z odwodnieniem skóry. Raz na jakiś czas pojawia się u mnie także rogowacenie około mieszkowe na ramionach, które nie wygląda zbyt dobrze, a także czasem bardzo swędzi. Moją skórę ratują balsamy i kremy z dużą zawartością mocznika, który w odpowiednich stężeniach ma właściwości silnie nawilżające, a także złuszczające.

fromicas

Post autor: fromicas » 17 mar 2016 09:01

Polecam Ci w tej sytuacji naturalny krem do twarzy. Sama z niego korzystam i bardzo dobrze działa na suchą skórę.

olga83

Post autor: olga83 » 02 cze 2016 14:43

Często kosmetyki drogeryjne mimo tego, że mają być "nawilżające" powodują jeszcze większe wysuszenie skóry. Za radą mojej kosmetyczki na skórę suchą zaczęłam stosować produkty natłuszczające. I, o dziwo, jest to skuteczne. Warto więc zainwestować w produkty takie jak np. masła kokosowe oparte na naturalnych, organicznych składnikach. Odżywią skórę i przywrócą jej odpowiedni poziom nawilżenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”