Sucha skóra

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Tama

Re: Sucha skóra

Post autor: Tama » 18 lis 2017 19:40

kalicki12 pisze:
16 lis 2017 12:38
Na suchą skórę warto zastosować balsam do twarzy i ciała Cetaphil. To silnie i głęboko nawilżający kosmetyk, który mogą stosować także osoby ze skórą problematyczną. Kosmetyk ma wygodną postać balsamu, nie zatyka porów, nie powoduje podrażnień. Spróbuj - myślę, że efekty przyjdą szybko.
Z tym się zgodzę, bo to apteczne kosmetyki, które wpasowują się w potrzeby skóry wrażliwej i z problemami. Nawet osoby z azs je stosują. Sama regularnie używam emulsji do mycia EM, która bardzo dokładnie myje, a nie podrażnia, bo nie zawiera mydła w składzie. Skóra jest przyjemnie nawilżona i elastyczna po niej. :)

mamaja

Post autor: mamaja » 21 gru 2017 08:35

Jeśli chodzi o nawilżenie skóry to u mnie sprawdza się Long Last Hydrating Booster, silnie nawilżające serum z Eldan Cosmetics. Ma działanie długotrwale nawilżające, opóźnia procesy starzenia się skóry. Tworzy film na skórze, który regeneruje i łagodzi podrażnienia. Ektoina, która jest jednym ze składników kremu ma działanie ochronne i nawilżające.

maruchnna

Post autor: maruchnna » 28 gru 2017 20:14

na suchą skórę udało mi się świetną maseczkę dostać w Kontigo, u nich sobie poszukaj odpowiednich kosmetyków dla siebie

elabarbara

Post autor: elabarbara » 13 sty 2018 13:41

Witam i proszę o pomoc. Mam 33 lata i od dłuższego czasu mam problemy z cerą, tzn. bardzo przetłuszcza mi się skóra na twarzy i mam liczne ale drobne wypryski. Podejrzewam że mam wyprysk łojotokowy, może ktoś miał to i poradzi co zrobić ?

mamuśka31

Post autor: mamuśka31 » 09 kwie 2018 17:44

Zacznij od ustalenia przyczyny problemu. Może np. ostatnio zmieniłaś kosmetyki?
Poczytaj też na tej stronie: http://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/sucha-skora/. Może rozjaśni Ci to w głowie :)
A jeśli sama nie dasz rady, najlepiej poradź się lekarza. Ze skórą lepiej nie eksperymentować samemu.

karolina88

Post autor: karolina88 » 19 kwie 2018 22:08

na suchą i często podrażnioną skórę warto sobie wypóbowac krem cetaphil ps lipoaktywny, on redukuje uszkodzony naskórek i pomaga w regeneracji suchego naskórka, może tutaj leży przyczyna.. warto też odstawic wszystkie inne kosmetyki i nauczyć się swojej skóry na nowo

monika8934

Post autor: monika8934 » 25 kwie 2018 15:06

A sprawdziłaś czy czasem kłopoty z suchą skórą nie są związane z nużeńcem? Czasami jest to taki mały i niepozorny objaw, że się nie domyślamy. A nużeniec jest teraz bardzo popularny. Sprawdźcie sobie więcej na stronie Centrum Walki z Nużeńcem.

wienka

Post autor: wienka » 18 maja 2018 16:04

Często kosmetyki drogeryjne mimo tego, że mają być "nawilżające" powodują jeszcze większe wysuszenie skóry. Za radą mojej kosmetyczki na skórę suchą zaczęłam stosować produkty natłuszczające. Jedynie co to musiałam jakoś inaczej zadbać o skórę wokół moich oczu, bo ona akurat w tym miejscu strasznie ciemiała i pojawiły się cienie. Ale wbrew moim obawom to tutaj sobie dość szybko poradziłam nakładając krem Remescar. I teraz nie mam już żadnych problemów :)

Dżej89

Post autor: Dżej89 » 25 maja 2018 10:24

Właśnie zauważyłam, że te kremy z drogerii nawilżające to tylko bardziej wysuszają skórę. Dlatego ja postawiłam na całkiem innej kategorii kosmetyki, a mianowicie hipoalergiczne podobne do tych https://hipoalergiczny24.pl . Jestem bardzo zadowolona, ponieważ kondycja mojej skóry znacznie się poprawiła. Moja skóra jest teraz gładka, miękka i zniknęły nawet zaczerwienienia na cerze.

lana52

Post autor: lana52 » 29 maja 2018 16:01

Ja na sucha skórę twarzy stosuję ogólnie krem do twarzy od marki Missha, sprawdza się fajnie, dobrze nawilża i odżywia, szczególnie w te upały które teraz mamy, nie idzie wytrzymać!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”