Ogród i dbanie o trawnik

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
kewlar

Re: Ogród i dbanie o trawnik

Post autor: kewlar » 03 sty 2018 18:14

Często zwyczajnie nie mamy czasu na to, by należycie zadbać o ogród. Są jednak firmy, które oprócz projektu i realizacji zajmują się pielęgnacja ogrodów o każdej porze roku, np. na Dolnym Sląsku trawarica.pl, gdzie doświadczenie i miłość do tego, co robią widać w każdym centymetrze ogrodu, jaki tworzą.

lana52

Post autor: lana52 » 27 sty 2018 17:25

Chcąc mieć idealny trawnik dobrze jest zaopatrzyć się w siatkę na krety, która nie tylko uchroni nasz trawnik przed szkodnikami, ale również zapewni optymalne nawodnienie i równomierny wzrost.

Elizka

Post autor: Elizka » 14 lut 2018 17:40

Ja chyba cały ogród i pielęgnację zlecę profesjonalistom. Nie mam pojęcia o botanice, a zalezy mi na pięknym, ale też zadbanym ogrodzie. Co myślicie na temat tej firmy ogrody-perspektywa.com.pl? Tworzy ją zespół wykwalifikowanych osób, dla których wykonanie ogrodu to wyzwanie. Mają świetne realizacje, które mile mnie zaskoczyły - tworzą ogrody różnorakie : angielskie, francuskie czy czeskie.

kalicki12

Post autor: kalicki12 » 16 lut 2018 15:27

W ogrodzie trzeba dbać o każdy szczegół - wtedy będzie prezentował się najlepiej. Dlatego polecam zajrzeć na stronę agrotools.pl, gdzie niedrogo kupicie najróżniejsze elektronarzędzia. To inwestycja na lata - na pewno się przydadzą regularnie.

mamaja

Post autor: mamaja » 29 mar 2018 21:01

Czy stosujecie na co dzień jakieś nawozy ? Mam na działce sporą ilość trawy, dodatkowo prowadzę taki swój mini warzywniak.Od jakiegos czasu interesuję się tematem nawozów. Szukając informacji na ten temat trafiłam na wzmiankę na temat nawozu OrCal. Co sądzicie o takiej technologii wytwarzania nawozów z osadów pochodzących z oczyszczalni ścieków ?

hel.kul

Post autor: hel.kul » 04 kwie 2018 10:25

W kwestiach związanych z roślinami polecam zastanowić się nad zakupem agrowłókniny. Wiele osób decyduje się na to rozwiązanie bo agrowłóknina świetnie wpływa na kwestie związane z ochroną roślin. Polecam więc zapoznać się bliżej z tym tematem.

babinka87

Post autor: babinka87 » 22 kwie 2018 12:10

Dokładnie - są firmy, którym można zlecić kompleksowe dbanie o ogród, jeśli chodzi o pielęgnacja ogrodów Warszawa, to ja polecam firmę Zielony Zakątek - projektują, realizują i świadczą właśnie także usługi z zakresu pielęgnacji :)

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 30 kwie 2018 10:50

Ja myślę, że każdy ma swoją koncepcję na udany ogród i powinno się to zaakceptować. Ja nie wyobrażam sobie trawnika przed domem, w którym nie byłoby altanki lub namiotu ogrodowego. Dobrze sprawdzają się w tej roli produkty dascompany. W ten sposób możecie sprawić, że w ogrodzie znajdzie się też cień tak bardzo potrzebny osobom starszym czy dzieciom.

mamuuncik

Post autor: mamuuncik » 26 maja 2018 16:44

Do takich prac ogrodowych na pewno niezbędna będzie kosiarka. Bez takiego sprzętu ciężko sobie wyobrazić domowe prace ogrodowe ;) U mnie w sam raz spisuje sie kosiarka elektryczna. Taka mniejsza, zgrabna. Poszukajcie sobie też takich. Jeżeli nie macie jakiegoś mega wymagającego koszenia to taka słabsza moc spokojnie wystarczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”