Dom opieki

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
zuzka10

Re: Dom opieki

Post autor: zuzka10 » 23 sie 2016 13:59

Oddanie bliskich do domu spokojnej starości zawsze jest trudne chociaż czasami nie ma wyjścia.
Ja jakiś czas temu trafiłam na SeniorMed Rodzinny Dom Seniora w miejscowości Wicko. Jest to dom spokojnej starości niedaleko Międzyzdrojów. Zastanawiam się nad oddaniem tam mojego dziadka który ma zaniki pamięci. Nie mam jak się nim opiekować :(

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 25 kwie 2017 11:11

Jak dom opieki to tylko jakiś dobry i sprawdzony. Ja bym poleciła dom seniora prywatny Anna, gdzie mają opiekę na wysokim poziomie i troskliwie opiekują się osobami starszymi. Znajduje się w Warszawie domseniora24.pl i w fajnymi cichym miejscu. Moim zdaniem godny uwagi dla osób starszych.

Lelka

Post autor: Lelka » 30 kwie 2017 11:54

My szukaliśmy długo odpowiedniego miejsca dla teścia po wylewie. Niestety nie byliśmy mu w stanie sami zapewnić 24 godzinnej opieki. W końcu wybór padł na Dom Rodzinny W Ostrowie Mazowieckim - kolega od męża z pracy chwalił bo jego babcia tam przebywa. Wzięliśmy teściowi pokój jednoosobowy, warunki bardzo dogodne. Opieka rewelacyjna. Teść szybko wracał do siebie, cieszył się, ze znaleźliśmy mu takie dobre miejsce, nawiązał nowe znajomości. Jesteśmy u niego codziennie w odwiedzinach.

Zuzanna321

Post autor: Zuzanna321 » 04 maja 2017 09:41

Jednak trochę przykro, jak osoba starsza ląduje w domu opieki.

Bamberka

Post autor: Bamberka » 04 maja 2017 13:52

Mój facet to taki opiekunek, niech sie lepiej spakuje i weźmie swój pakunek. :)

izabiznes

Post autor: izabiznes » 05 maja 2017 22:45

wiadomo to bardzo trudna decyzna ale czasem nie ma innego wyjścia i trzeba tak zrobić choć sumienie podpowiada inaczej , łatwo jest oceniac innych dopoki sami nie staniemy przed taki wyborem . jest taki portal domisenior.pl który ułatwia podjecie takiej decyzji , tam jest baza najlepszych domów spokojnej starości oraz duzo ciekawych artykułów które warto przeczytac a wtedy spojrzymy na tę sytuacje z nieco innej strony

malwina98

Post autor: malwina98 » 26 sie 2017 14:32

Nie jest łatwo oddać ukochaną osobę do domu seniora, ale jak jest jej potrzebna opieka całodobowa, także medyczna, to nie ma innego wyjścia. Najważniejsze, żeby warunki w ośrodku były dobre i personel był pomocny i życzliwy. Zobaczcie sobie ofertę domseniora24.pl jeżeli szukacie domu spokojnej starości w okolicach Warszawy, placówka jest dobrze wyposażona, nowoczesna, jest czysto, jest zlokalizowana 45 km od stolicy, dokładnie w miejscowości Załuski.

kewlar

Post autor: kewlar » 18 paź 2017 19:30

Prywatny dom opieki to rozsądne wyjście w sytuacji, gdy osoba bliska wymaga stałego nadzoru i opieki specjalistycznej. Lepsze to, niż zaniedbanie seniora, a z tym jak wiemy bywa różnie. Na domseniora24 można zobaczyć, jak wyglądają wnętrza ośrodka, poczytać jak opiekują się seniorami i jak wiele serca w swoja prace wszyscy tam wkładają. Oczywiście ważne są opinie bliskich, którzy maja tam kogoś na stałe.

lana52

Post autor: lana52 » 23 gru 2017 22:51

Ja również poszukuję domu opieki dla swojej mamy. Zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty domu, bo znajduje się w nim kaplica, a moja mam jest osobą bardzo wierzącą (wiele domów opieki nią nie dysponuje). Dom znajduje się w Załuskach, niedaleko Warszawy.

izabela44

Post autor: izabela44 » 23 sty 2018 07:58

Z doświadczenia wiem, że część osób starszych nie będzie chciało skorzystać z takiej formy pomocy. Wolą swoją starość spędzić w swoim domu niż w najlepszym domu opieki. Ale w takiej sytuacji też można im pomóc. Są na rynku firmy, które oferują usługi opiekuńcze w domach. I uważam, że taką opcję też warto rozważyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”