Agroturystyka pomysł na biznes

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Zuzanna321

Agroturystyka pomysł na biznes

Post autor: Zuzanna321 » 01 gru 2014 18:31

Tak się zastanawiam, czy agroturystyka może być dobrym pomysłem na biznes. Czy ludzie często korzystają z takiego rodzaju wypoczynku, czy jest jeszcze zainteresowanie. Osobiście byłam kilka razy w takich ośrodkach i muszę przyznać, że zawsze było fajnie, gospodarze wspaniali i mili. Może samemu coś takiego założyć i rozreklamować się w internecie. Część pieniędzy bym miała, resztę może z jakiś programów unijnych.

ulalegowicz

Re: Agroturystyka pomysł na biznes

Post autor: ulalegowicz » 13 gru 2014 00:51

Czemu nie, tylko najlepiej w górach, bo tam będziesz mieć najdłuższy sezon. Nie piszesz, gdzie mieszkasz, wiec musisz rozważyć poziom inwestycji do długości sezonu turystycznego. Koszty raczej nie są małe. Wybudowanie czy remont już istniejących pomieszczeń to spore koszty. Dotacje unijne o ile wiem dotyczyły inwestycji z zatrudnieniem na etat a jak zatrudnić na etat ja sezon trwa 2 -3 miesiące w roku. Podatku dochodowego nie będziesz płacić przez kilka lat. Będziesz też ponosić koszty bieżące, bo zawsze coś się zepsuje i trzeba sprzątać i prać. Mogę C polecić profesjonalny serwis środków i maszyn sprzątających. O ile te duże maszyny nie będą Ci potrzebne, to na pewno przydadzą Ci się płyny do mycia, dozowniki, papier ręcznikowy.

tomaszjawor10
Kontakt:

Post autor: tomaszjawor10 » 15 gru 2014 12:44

Coraz częściej odwiedzanym miejscem są właśnie agroturystyki, ludzie chcą odpocząć na świeżym powietrzu od hałasu miasta. Ja chciałbym odwiedzić Białą Podlaską, bo jest tam dużo zwierząt i przyrody. Można odpocząć w ogródkach warzywnym i ziołowym albo nad stawem, a jedzenie pochodzi z własnego gospodarstwa, dzięki temu jest zdrowe.

Jaromir
Kontakt:

Post autor: Jaromir » 16 gru 2014 22:45

Agroturystyka ma szansę powodzenia szczególnie, gdy w pobliżu jest dużo atrakcji. Może posłużyć jako miejsce wypadowe do parków rozrywki, zabytków, itp. Innym wyjściem jest postawienie na specjalizację np: konie.

mamuska_mami

Post autor: mamuska_mami » 19 gru 2014 18:26

W sumie w Polsce dosyć słynna jest agroturystyka, więc nie będzie problemu z takim biznesem :)

aneta2585

Post autor: aneta2585 » 21 gru 2014 14:16

Bardzo dobry pomysł. O ile oczywiście masz ku temu odpowiednie warunki, bo inwestowanie od zera to dosyć karkołomny pomysł. Warto w pobliżu założyć np. mini zoo, to na pewno przyciągnie rodziny z dziećmi.

Dariana

Post autor: Dariana » 29 gru 2014 11:51

Pomysł super, tylko trochę pieniędzy trzeba będzie w niego włożyć.

Żanetka
Kontakt:

Post autor: Żanetka » 31 gru 2014 13:56

W agroturystyce musimy mieć coś co nas wyróżni: dobre miejsce (nad jeziorem, w pobliżu ładnej plaży) lub ciekawe atrakcje typu mini zoo, konie, itp. Bez tego będzie ciężko znaleźć klientów. Piszę to z własnego doświadczenia. Wolę zapłacić więcej za nocleg jeśli mam atrakcje wspomniane powyżej w pobliżu lub na miejscu. Ostatnio skusiła mnie plaża w pobliżu domu z możliwością wypożyczenia sprzętu wodnego.

Awatar użytkownika
Ogrodolandia
Kontakt:

Post autor: Ogrodolandia » 07 sty 2015 21:36

Od zera cieżko zaczynać w agro. No i czasy fajnych dotacji unijnych chyba już przeminęły. Kto mógł, to się załapał. Ja obserwuję kilka znajomych gospodarstw agro z końmi. Sezon mają właściwie tylko w wakacje, wiosną i jesienią ciągną trochę konie, w jednym gospodarstwie zima też jest ok bo robią kuligi dla okolicznych mieszkańcow, firm, szkół i jakoś tam dorabiają. Generalnie - jest to dodatkowy dochód, najczęściej właściciele gdzieś pracują, przynajmniej jedno, albo w gospodarstwie hoduje się inne zwierzęte - trzodę lub bydło, oraz uprawia ziemię. Ciężki kawałek chleba, nie do pozazdroszczenia.
Ogród może być jak myśli nieuczesane, może być zwierciadłem duszy człowieka, magicznym miejscem domownika :)

karmen12
Kontakt:

Post autor: karmen12 » 21 sty 2015 17:28

Agroturystyka do dobry pomysł, ale trzeba zaoferować coś więcej, na przykład wypiek chleba czy produkcja wędlin.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”