Pomysł na biznes to nie wszystko

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Roberto

Pomysł na biznes to nie wszystko

Post autor: Roberto » 22 sie 2015 10:24

Pomysł na biznes to nie wszystko, zresztą jeżeli tak logicznie pomyśleć to pomysł na początku nie ma żadnej wartości, wręcz generuje same straty, umysł nasz blokuje, a jeżeli już coś zaczynamy działać w tym kierunku naraża nas na straty finansowe. Oczywiście możecie polemizować, to moje rozważania z lekka filozoficzne. Jeżeli nie mam racji to sprostujcie mój tok rozumowania.

gosh

Re: Pomysł na biznes to nie wszystko

Post autor: gosh » 24 sie 2015 13:28

Trzeba mieć też finanse na biznes ;)

dorotaa

Post autor: dorotaa » 24 sie 2015 15:18

Jasne, że pomysł to nie wszystko. Trzeba mieć też pieniądze, wsparcie, motywację, samozaparcie, wiedzę...można tak wymieniać w nieskończoność.

patrykk

Post autor: patrykk » 25 sie 2015 17:19

Jednak nie możecie zaprzeczyć, że pomysł to absolutna podstawa - bez niego nic nie zdziałamy, nawet mając nieograniczone środki finansowe.

zarzadzaj_gip

Post autor: zarzadzaj_gip » 03 wrz 2015 06:16

Pomysł to podstawa, pod warunkiem, że jest dobry. Druga sprawa, to odpowiednie umiejętności oraz żyłka do interesu;) a trzecia sprawa to pieniądze na rozwój. Chociaż jeśli ma się dwa pierwsze, to sposób na znalezienie pieniędzy też się znajdzie;)

karolinka
Kontakt:

Post autor: karolinka » 03 wrz 2015 14:10

No tu jednak jest prawda, że jakieś pieniądze na rozwój są potrzebne. Pomysł też musi mieć ręce i nogi. Jednak jeśli już takowy jest i są pieniądze i chęci do działania to najwyższy czas by zadbać o dobry marketing i pozycjonowanie stron www. Takie działania są niezbędne i dzięki nim można dopiero odnieść sukces.

MagdaEm
Kontakt:

Post autor: MagdaEm » 05 wrz 2015 12:41

Roberto pisze:Pomysł na biznes to nie wszystko, zresztą jeżeli tak logicznie pomyśleć to pomysł na początku nie ma żadnej wartości, wręcz generuje same straty, umysł nasz blokuje, a jeżeli już coś zaczynamy działać w tym kierunku naraża nas na straty finansowe. Oczywiście możecie polemizować, to moje rozważania z lekka filozoficzne. Jeżeli nie mam racji to sprostujcie mój tok rozumowania.
Tak się ładnie zaczęło a tak dziwacznie skończyło. To, że pomysł to nie wszystko rozumie się samo przez się. Ale dobry pomysł to podstawa sukcesu. Co do reszty to co? Nie myśleć bo od tego głowa boli i nic nie robić bo się można zmęczyć i jeszcze trzeba będzie jakąś kaskę wydać. Ja to jeszcze mogę bogato wyjść za mąż. A Ty ?

daliaa

Post autor: daliaa » 06 wrz 2015 12:08

Niewątpliwie bardzo ważny jest biznesplan:)

Amelia

Post autor: Amelia » 06 wrz 2015 20:42

Chetnie zajrzę.

Karmelkowa

Post autor: Karmelkowa » 08 wrz 2015 21:47

Biznesplan to tylko teoria, którą szybko życie zweryfikuje, obracając ją w stertę nic nie wartej makulatury. To, co w teorii się sprawdza, w praktyce wcale nie musi. Trzeba mieć w cholerę samozaparcia i nerwów, by móc nad tym wszystkim zapanować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”