Pomysł na biznes to nie wszystko

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Roberto

Re: Pomysł na biznes to nie wszystko

Post autor: Roberto » 29 sty 2016 15:19

MagdaEm pisze:
Roberto pisze:Pomysł na biznes to nie wszystko, zresztą jeżeli tak logicznie pomyśleć to pomysł na początku nie ma żadnej wartości, wręcz generuje same straty, umysł nasz blokuje, a jeżeli już coś zaczynamy działać w tym kierunku naraża nas na straty finansowe. Oczywiście możecie polemizować, to moje rozważania z lekka filozoficzne. Jeżeli nie mam racji to sprostujcie mój tok rozumowania.
Tak się ładnie zaczęło a tak dziwacznie skończyło. To, że pomysł to nie wszystko rozumie się samo przez się. Ale dobry pomysł to podstawa sukcesu. Co do reszty to co? Nie myśleć bo od tego głowa boli i nic nie robić bo się można zmęczyć i jeszcze trzeba będzie jakąś kaskę wydać. Ja to jeszcze mogę bogato wyjść za mąż. A Ty ?
Za mąż to ja nie wyjdę, najwyżej się ożenię. Znam zresztą ten smak i jakoś nie jest mi śpieszno powtórnie się z kimś związać. Może pomysłem na biznes mógłby być powtórny związek z kobietą. Jak się trochę rozejrzymy to znajdzie się kobietę majętną, może być jakaś biznesmama.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 03 lut 2016 15:13

Pomysł na biznes i finanse to oczywiście podstawa, jak zauważyłam to w swoim przypadku. Pomysł miałam, środki również, jednakże dopiero później jak już weszłam na rynek dowiedziałam się jeszcze o jednej kwestii dobrze obranej strategii, a dokładniej tematu doradztwa strategicznego. Z pomocą wyszedł mój znajomy, któremu opowiedziałam całą swoją historię, iż wszystko niby w porządku, ale jednak biznes nie idzie tak jak powinien. Doradził mi abym zwróciła się do specjalistów http://www.apax.pl/nasze-uslugi/doradztwo-strategiczne/ , którzy profesjonalnie Ci doradzą, aby biznes kręcił się tak jak powinien. Teraz dziękuję mu bardzo za te słowa, bo w końcu jestem zadowolona z pozycji i zysków mojej firmy.

awokados
Kontakt:

Post autor: awokados » 03 lut 2016 19:14

Warto zacząć od podstaw, czyli biznesplanu, a najlepiej połączyć to ze studiami biznesowymi. To będą dobre podwaliny do sukcesu.

elka331

Post autor: elka331 » 03 lut 2016 19:42

Jak dla mnie to teraz opłaca się otwieranie jakiegoś miejsca z korepetycjami do matury. Widać, że ktoś uczący ma znajomości w polityce bo po co nagle wprowadzili maturę z matematyki obowiązkową po latach, a teraz obowiązkowy jeden rozszerzony przedmiot? żeby dorabiać się na udzielaniu korepetycji. Każdy miał wcześniej w poważaniu matematykę, byle zdać i po co mi to. A teraz jest zmorą i wiele osób potrzebuje korepetycje, żeby móc na studia się dostać, bo bez matury się nie da. Można być inteligenta osobą, mieć dużą wiedzę ale problemy z przedmiotami ścisłymi- to jest normalne. Ale nie wierzę, że rząd to wprowadził obowiązkowo, żeby zwiększyć nam umiejętności. Zmniejszyć ilości studentów tez nie chceli bo jest ogólnie niż. Większość ludzi, jako obowiązkowy rozszerzony przedmiot wezmą angielski to znów kolejna inwazja korepetytorów bo między programem podstawowym w szkole a rozszerzonym na maturze jest totalna przepaść. Może to poprawia wiedzę uczniów, ale rządowi na pewno nie o to chodziło. Tak więc zacznie się mnóstwo chętnych na korki z rozszerzonego ang, niemieckiego, geografii, biologii, fizykii itd... pomysł moim zdaniem dobry, żeby otworzyć taką placówkę z korepetycjami z wielu przedmiotów do matury, będzie bezpośrednie przygotowanie do niej jak zatrudni się nauczycieli, a matury są co roku. Może sama kiedyś tak zrobię, ale ja się jeszcze uczę ;).

mamuśka31

Post autor: mamuśka31 » 04 lut 2016 10:05

Zgadzam się, że sam pomysł na biznes to nie wszystko. Jak dla mnie to dopiero początek.
Bardzo ważna jest też wiedza teoretyczna z zakresu prowadzenia biznesu, której wielu z nas zwyczajnie brakuje. Ja staram się ją na bieżąco uzupełniać, a i tak sporo jeszcze nie wiem. Ostatnio np. szukałam informacji o tym, czy bilet lotniczy może być wliczony w koszty firmowe przy podróży służbowej przedsiębiorcy: http://cenabiznesu.pl/-bilet-lotniczy-w ... dsiebiorcy . Znalazłam i przy okazji odkryłam bardzo fajny portal z artykułami na temat biznesu. Także bez wiedzy i odpowiednich branżowych portali na pewno się nie obędzie.

bukowskaa

Post autor: bukowskaa » 04 lut 2016 21:07

Wszystko zaczyna się od pomysłu, gorzej z jego realizacją. Trzeba pamiętać, że połowa sukcesu to odpowiednia strategia promocji, dziś niestety konkurencja jest duża i to w każdej branży.

michal75

Post autor: michal75 » 15 lut 2016 12:42

Próbując rozpocząć biznes należy liczyć się z tym, że może nam się nie powieść, nawet z wiedzą czy to nabytą na studiach, czy poprzez samorealizację. Dlatego warto poszukać kogoś kto już ma swój biznes i z chęcią podzieli się z nami swoim doświadczeniem. Niedawno udało mi się odkryć stronę o nazwie biesiadowo.pl na której są przedstawione pomysły na biznes.

elwirunia1

Post autor: elwirunia1 » 06 kwie 2016 22:34

Pomysł faktycznie to nie wszystko. To dopiero początek. Realizacja pomysłu i wdrożenie go w życie to długa droga. Jeśli pomysł łączy się z pasją, ma większe szanse powodzenia. Jeśli chcecie rozpocząć w branży gastronomicznej, proponuję skontaktować się z firmą Savpol, dostawcą wszystkiego co niezbędne jest w gastronomii. Ponadto przeszkolą, podpowiedzą, doradzą.

Miranda

Post autor: Miranda » 16 kwie 2016 13:21

No sam pomysl na biznes to nie wszystko, niestety. Musimy sie jakos przebic do grona potencjalnych klientow, eliminujac po drodze konkurencje, ktora bedzie chciala ich nam przechwycic. Do tego potrzeba dobrej, krzykliwej nazwy, ktora zapadnie w ucho i mozg klienta oraz potencjalnego klienta na wieki! Aby byc pewnym sukcesu najlepiej skorzystac z oferty specjalistow od tego, czyli firmy nazwane.com.pl i ich oferty - nazwa dla firm: http://nazwane.com.pl/pl/oferta/nazwa-dla-firmy/2,17,24

Kapustka

Post autor: Kapustka » 17 kwie 2016 20:55

Zacznijmy od tego - rozeznanie konkurencji. Bez tego ruchu nawet bym nigdy się nie podejmowała tworzenia biznesu. Są branże, w których naprawdę bardzo trudno jest się przebić, co mnie wcale nie dziwi, jednak czasem warto zaryzykować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”