Pomysł na biznes to nie wszystko

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
bukowskaa

Re: Pomysł na biznes to nie wszystko

Post autor: bukowskaa » 25 kwie 2016 23:39

Sądzę, że kluczowym elementem jest reklama. Poza tym wydaje mi się, że wielu przedsiębiorców zapomina o stałych klientach i przesadnie skupia się za zdobywaniu nowych. Jeżeli szukacie pomysłu na usprawnienie działania firmy, rzućcie okiem na stronę serwersms.pl - to platforma oferująca dużo możliwości, jest to zautomatyzowane rozwiązanie do wysyłki wiadomości tekstowych.

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 27 kwie 2016 14:50

To prawda, ze warto postawić na reklamę firmy. Najlepiej sprawdza się w internecie. Ale można korzystać też z innych form. My np zamawiamy w drukarni. Zamawiamy ulotki, plakaty, wizytówki, kalendarze z logo firmy. Drukarnia jest terminowa, dobra jakościowo. A co też ważne tania

wiorka2

Post autor: wiorka2 » 27 kwie 2016 15:23

to fajnie że sądzisz że kluczowym elementem tu jest reklama :P myślę że każdego biznesu kluczowym elementem będzie reklama.

malg_les

Post autor: malg_les » 28 kwie 2016 20:06

Masz trochę racji, ale nie do końca. Jeśli będziemy uparci w dążeniu do celu i konsekwentni może coś z tego być. Prócz biznesu ważne jest wsparcie rodziny, przyjaciół wiara w siebie. Warto przed założeniem biznesu pomyśleć o wszystkim a przede wszystkim o reklamie najlepiej w internecie. Ale co się będę mądrzyć, sami poczytajcie bo ciekawe http://funkymedia.pl/pozycjonowanie-na-wage-zlota.html.

yanawa5678

Post autor: yanawa5678 » 29 kwie 2016 10:05

biznesu kluczowym elementem będzie reklama.

Mariota

Post autor: Mariota » 06 maja 2016 15:34

Od jakiegoś czasu myślę o biznesie w sieci. Myślę o zatrudnieniu firmy pozycjonującej, która pomoże mi zdobyć wysoką pozycję w wyszukiwarce.
Osobom, które jak ja zaczynają, polecam ten artykuł: http://funkymedia.pl/ile-trwa-pozycjonowanie.html , w którym dokładnie napisano, ile może czasu zając pozycjonowanie.
Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Awatar użytkownika
SoloKolos
Kontakt:

Post autor: SoloKolos » 09 maja 2016 12:04

Biznes przede wszystkim to dobry biznesplan. Trzeba pod uwagę wziąć wiele faktów i ewentualne koszta. Od sprzętów i wyposażenia wychodząc. Tutaj trzeba wszystko sobie dokładnie opisać i postarać się przewidzieć trochę przyszłość. Trzeba mieć plan B. Pomyśleć o każdym szczególe. Jak będą pracować ludzie, na jakich sprzętach, jak będzie wyglądał dzień pracy i tak dalej. Młodzi przedsiębiorcy często zaczynają biznes i działają na intuicję, a to na dłuższą metę nie jest dobre. Pomysł na biznes, to oczywiście rzecz na start i temat bezdyskusyjny.
Artykuły i urządzenia biurowe - sklep internetowy SoloKolos.pl

Treszinki

Post autor: Treszinki » 09 maja 2016 13:57

Jak najbardziej sam pomysł to nie wszystko. Potrzebny kapitał, dobry marketing, profesjonalistów itp itd - bardzo dużo rzeczy zależy :)

bella91

Post autor: bella91 » 13 maja 2016 09:28

Też uważam, ze sam pomysł na biznes nie wystarczy. Musisz zadbać o dobrą reklamę, jakość produktów i nazwę firmy. Z tego co wiem wymyślaniem nazw dla firm i produktów zajmuje się ta firma nazwane.pl. Możesz się do niej zgłosić. Mają swietnych specjalistów i przystępne ceny. z tego co wiem wymyślili nazwy dla wielu znanych obecnie firm.

Szymonka

Post autor: Szymonka » 09 cze 2016 15:10

Zdecydowanie masz racje, ale jeżeli pomysł jest i do tego odpowiednia realizacja to można rozkręcić naprawdę dochodowy biznes. Mój znajomy wpadł na pomysł produkcji mebli. Udało mu się znaleźć płyty meblowe naprawdę dobrej jakości i teraz klienci czekają w kolejce za meblami bo wykonuje je w dobrej jakości a nie drogo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”