Pomysł na biznes to nie wszystko

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
Anielica

Re: Pomysł na biznes to nie wszystko

Post autor: Anielica » 13 cze 2016 08:23

myślę że oprócz determinacji i pomysłu trzeba też mieć trochę szcześcia
Rachmistrzowie - doświadczenie i sumienność w sprawach podatkowych.

Abiah

Post autor: Abiah » 13 cze 2016 08:56

Oj kasa to nie wszystko.

Minia

Post autor: Minia » 04 lip 2016 11:02

a co myślicie o ubezpieczeniu swojej działalności fajną ofertę znalazłam na kubinek.pl myślę że warto się zabezpieczyć się na wypadek jakiś nieprzewidzianych okoliczności

ludwiczka

Post autor: ludwiczka » 12 lip 2016 16:12

Jasne, od pomysłu wszystko się zaczyna. Niestety niewiele osób zaczynających działalność zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężki jest to kawałek chleba.

Flurpia

Post autor: Flurpia » 22 lip 2016 08:26

W prowadzeniu biznesu trzeba mieć oczy dookoła głowy. Im lepiej biznes prosperuje, tym większa odpowiedzialność. Ja obecnie jestem na etapie szukania motywacji dla moich pracowników. Zastanawiam się, czy byliby zadowoleni z tego dofinansowania posiłków http://sodexomotywacja.pl/produkty/karta-lunch-pass/ Chcę im wynagrodzić też lojalność i myślę, jak ich usatysfakcjonować.

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 01 sie 2016 09:29

Pomysł to dopiero początek, dopiero potem pojawiają się schody, a nawet cała wieża schodów do pokonania.

Sabina30

Post autor: Sabina30 » 07 sie 2016 17:03

Ja działam na tej zasadzie już jakiś czas http://cuk.pl/wspolpraca/zostan_niezaleznym_doradca_cuk i widzę jak dobrze mieć solidne wsparcie w mocnym partnerze:)

Awatar użytkownika
allex6

Post autor: allex6 » 17 sie 2016 09:40

Jasne, że pomysł na biznes nie wystarczy, przynajmniej nie w dzisiejszych czasach.
Tutaj wymaga się wszechstronności i umiejętności pogodzenia wielu różnych dziedzin nauk ekonomicznych, socjologii, marketingu - długo by wymieniać. Powinno się być dobrym księgowym albo przynajmniej mieć rozeznanie w regułach księgowości, posiadać wiedzę z prawa i psychologii, mieć dryg do kontaktów międzyludzkich, aby nawiązywać współpracę z dostawcami i klientami, być specem od programowania - dlatego mało ludzi może się poszczycić prawdziwym sukcesem i nie uwierzę w gadanie, że to zasługa wyłącznie ich sprytu. Dzisiaj młodzi przedsiębiorcy mają nieco łatwiej, bo wraz z postępem we wszystkich aspektach życia wdraża się nowe metody zarządzania także firmą, pojawiają się wynalazki, które wcześniej trudno było sobie wyobrazić. Na przykład taki coworking spotykany jeszcze w dużych miastach jak nasza Warszawa, ale zyskujący coraz większą popularność. Już nie mówiąc o start-upach czy firmach, które zaczynały się od siedziby w piwnicy właściciela, a dzisiaj mogą się poszczycić filiami w wielu krajach. Dzisiaj z technologią trzeba być za pan brat, bo bez niej niczego się nie osiągnie.
I jeżeli chcemy mieć większy wkład w kształtowanie naszego przedsiębiorstwa, lepiej jest na wstępie nie zlecać wszystkiego firmom zewnętrznym, bo tak się niczego nie nauczymy i nie damy sobie rady w krytycznej sytuacji. Dobrze jest wziąć kogoś, kto albo wykona część rzeczy, na której zupełnie się nie znamy albo będzie pełnić rolę kontrolera naszej pracy/nauczyciela.

aneczka22

Post autor: aneczka22 » 30 sie 2016 21:55

Chciałabym w przyszłości prowadzić własną działalność. Dostałam się na dwa interesujące mnie kierunki a mianowicie architektura i architektura krajobrazu. Zastanawiam się, który kierunek wybrać, który jest bardziej przyszłościowy i dochodowy. Możecie powiedzieć/poradzić coś w tym temacie?

Amelia

Post autor: Amelia » 04 wrz 2016 14:13

Sabina30 pisze:Ja działam na tej zasadzie już jakiś czas http://cuk.pl/wspolpraca/zostan_niezaleznym_doradca_cuk i widzę jak dobrze mieć solidne wsparcie w mocnym partnerze:)
CUK wprowadził też nową formę współpracy - prowadzenie punktu partnerskiego.To jest dobra alternatywa dla osób które już prowadzą jakiś biznes i chcą rozszerzyć swoją działalność.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”