siłownia, klub fitness?

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
iza.izabela

siłownia, klub fitness?

Post autor: iza.izabela » 27 cze 2016 23:26

Hej, ostatnio z koleżanką rozmawiałyśmy o tym, w co warto by było zainwestować i stwierdziłyśmy, że może siłownia? Od słowa do słowa powoli zaczynamy się rozglądać, jak wygląda rynek w naszej okolicy i nie wiem, czy z luźnej rozmowy nie powstanie coś namacalnego :) Plan jest taki, aby trochę rozeznać możliwości i może od nowego roku zacząć działanie... W październiku wybieramy się na Targi fitness & wellness FIWE, żeby zobaczyć, jakie są najnowsze trendy w branży, w jaki sprzęt warto inwestować itp. W końcu to największe targi tego typu w Polsce. Co jeszcze byście radzili, aby się lepiej zapoznać ze specyfiką takiej działalności?

Katerina21

Re: siłownia, klub fitness?

Post autor: Katerina21 » 30 cze 2016 23:39

Moim zdaniem warto podpatrzeć pomysł na biznes od THE VIEW. Może to nie jest siłownia czy klub fitness, jest to klub w Warszawie o bardzo dużej powierzchni, który składa się z dwóch poziomów i tak sobie myślę, że miejsce takie jak to, na pewno przyciągnie spore rzesze klientów, zwłaszcza jeżeli będą serwowane tam dobre drinki i zadba się o odpowiednią muzykę. Młodzi ludzie uwielbiają się bawić w takich miejscach.

ictb
Kontakt:

Post autor: ictb » 03 lip 2016 14:44

Modny biznes. Widać, że rośnie zapotrzebowanie na crossfit w Polsce

ludwiczka

Post autor: ludwiczka » 12 lip 2016 16:13

Dobry pomysł. Ale po pierwsze wyposażenie siłowni kosztuje fortunę, bo drugie sanepid siedzi na głowie, po trzecie trzeba mieć spory lokal w dobrym standardzie i świetny personel. Poza tym konkurencja na rynku jest spora

klara1

Post autor: klara1 » 12 lip 2016 23:25

Ja mam swoją ulubioną mam siłownie w Warszawie, http://papajgym.com/ możecie sobie zobaczyć stronkę. Do wyboru do koloru, zajęcia grupowe indywidualne, aerobik, fitness, cross fit. Jak już ma sie taką siłownie obcykaną to się nie zmienia... wiec nie wiem czy jest sens otwierania

Demalos

Post autor: Demalos » 15 lip 2016 14:05

Teraz niby coraz więcej osób dba o siebie i swoje ciało a mimo tego spada liczba uczęszczających na siłownię. Każdy próbuje coś w domu ogarnąć a jak już chodzi to tam gdzie jest najtaniej i sieć która jest w wielu lokalizacjach żeby było wygodnie.

denko

Post autor: denko » 16 lip 2016 15:26

Nie no jeżeli jest zapotrzebowanie to pomysł fajny, ale dużo trzeba zainwestować w sprzęt, i być przygotowany na rok bez syków na rozkręcenie biznesu

Marta38

Post autor: Marta38 » 17 lip 2016 14:49

Takie kluby są w dzisiejszym świecie wręcz niezbędne. Dzisiaj wszyscy chcą być fit, a to jest możliwe tylko w klubach fitness. Zresztą ciężko odpowiednio zadbać o te wszystkie aspekty bez odpowiedniego przygotowania.

karolka80

Post autor: karolka80 » 17 lip 2016 16:49

Hej, ja też rozważam taki biznes właśnie, ale bardziej w stronę spa & wellness. Też wybieram się na targi FIWE, więc może się spotkamy :) A tak całkiem serio... Zawsze warto inwestować w swoje, każdy biznes to inwestycja i wyrzeczenia na początku, ale trzeba mieć swój cel przed oczami. Ja jestem póki co na etacie, ale chętnie zmieniłabym ten stan rzeczy, mimo że zarabiam świetnie, jednak cały czas pracuję tak naprawdę na kogoś... Wracając jeszcze do targów, to słyszałam o nich wiele dobrego, myślę, że na pewno pozwolą Ci się rozeznać i nawiązać kontakty, które się z pewnością przydadzą :)

dnowaczek878

Post autor: dnowaczek878 » 22 lip 2016 12:47

Witaj, zależy co chcesz uzyskać ale zarówno fitness jak i cały kompleks siłowy mają super tutaj http://artisclub.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”