trener osobisty i wiele innych

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
mmmbop

trener osobisty i wiele innych

Post autor: mmmbop » 26 maja 2010 22:11

Tak jak wspomniałam w powitaniu, czuję się totalnie zagubiona i przytłoczona bo moja bogata wyobraźnia podsuwa mi mnóstwo pomysłów. Oto lista:

1.Trener osobisty
Jestem z wykształcenia fizjoterapeutką i interesuję się również dietetyką i zdrowym stylem życia więc pomyślałam że mogłabym prowadzić klientki przez proces odchudzania i dbania o swoje zdrowie i wygląd.
2.fitness club
ten pomysł raczej odpada ze względu na ogromną inwestycję i duże ryzyko nie wypału
3.naleśnikarnia
4.sklep ze sztuczną biżuterią
Marzy mi się taki sklep super wypasiony. Pełno biżuterii i dodatków do ubioru. Widziałam taki sklep w Łodzi i pomyślałam: "ja też chcę...". Jednak stoiska z biżuterią na każdym rogu ulicy przerażają jako konkurencja.
5.agencja ślubna
mimo że bardzo bym chciała to ten pomysł również odpada. wiem że powstawały w mojej okolicy tego typu firmy ale poupadały ponieważ nie ma zapotrzebowania
6.komis z sukniami ślubnymi i wieczorowymi oraz stroje dla dzieci
7.usługi typu concierge czyli robienie różnych rzeczy za kogoś innego
8.sala zabaw

Zastanawiam się co mogę zaoferować miasteczku z 20 tys mieszkańców a co z 300 tys do którego ewentualnie mogłabym się przenieść. Niektóre moje pomysły na razie są za dobre jak na wschodnią Polskę niestety. Tutaj ludzie nie mają pieniędzy i potrzeb takich jak po drugiej stronie Wisły.

vanilla

Re: trener osobisty i wiele innych

Post autor: vanilla » 27 maja 2010 14:58

Mi osobiście podobają się pomysły:

1. Trener osobisty - Uważam, że w dzisiejszych czasach, gdzie wiele ludzi się odchudza "dba o zdrowie" stosując różne farmaceutyki taki pomysł ma szansę powodzenia, ale na pewno w dużym mieście.

5. Agencja ślubna - tu proponuję poszerzenie usług o organizowanie wszelkich imprez (komunie, śluby, chrzty, imprezy okolicznościowe itd.. ) u mnie w mieście jakiś czas temu taka agencja powstała i rozwijają się nieźle - mają już wynajęte 3 punkty. Po prostu rezerwują sobie terminy w najlepszych i najbardziej pożądanych salach i sprzedają je później z marżą i organizacją całej imprezy. U nas termin na ślub to min. 1,5 roku oczekiwania w najatrakcyjniejszych salach. U nich można mieć ślub już za 2 miesiące.

Pomysł z komisem uważam za najmniej atrakcyjny. Teraz najlepsze sukienki, które kosztują majątek można uszyć za ok 1000 zł zapewne w większości miast. Nie wiem jak w innych miastach ale w moim były takie komisy i upadły - działa chyba jeden. Z uwagi na szybko zmieniającą się modę ślubną musiałabyś mieć dużo klientek, aby zakupione sukienki zarobiły z zyskiem na siebie.

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 27 maja 2010 23:01

1. trener - fajne, ale na większe miasto, a jakie masz kwalifikacje jako trener? ukończyłaś jakieś kursy?

2. fitness club - uznałabym za niegłupie, nie musisz zbyt wiele inwestować, wystarczy wynająć zwykłą salę gimnastyczną i znaleźć instruktorkę fitness, zainwestować musiałabyś w maty, stepery, obciążniki na początku. Dobra reklama, fajne promocje w postaci karnetów. Jeśli tego u was jeszcze nie ma to może być naprawdę fajny pomysł. Połącz to z poradami dietetyka i voila! :D

3. naleśnikarnia - nie.

4. sklep ze sztuczną biżuterią - znam osoby, które miały stoisko ze sztuczną biżuterią na terenie marketu i całkiem dobrze na tym wychodziły, widzę też po osobach, które mają takie stoisko w jednym z naszych domów handlowych i widzę na przestrzeni kilku lat jak ładnie się rozwinęli.

5. agencja ślubna - nie znam się na tym

6. komis - chyba nie

7. w ogóle nie kumam :mrgreen:

8. sala zabaw - przewałkowany na forum temat, w moim mieście powstała nowa sala na zadupiu, i co? wszyscy chodzą tylko tam, dlaczego? bo jest przestronna, czysta, zadbana, nie trzeba się tłoczyć, wszystko jest nowe i zadbane.

mmmbop

Post autor: mmmbop » 28 maja 2010 13:16

jestem z wykształcenia fizjoterapeutką która bardzo interesuje się zdrowym stylem życia stąd mój pomysł propagowania tego jako osobista trenerka. zdaję sobie sprawę z tego że trudno byłoby mi pozyskać klientów ze względu na to że nie pracowałam w klubie fitness (i nie mam już swoich klientów) i że ludzie jeszcze wciąż nie mają potrzeby zmiany stylu życia. jednak ciągnie mnie do tego bo wiem że praca byłaby również moją pasją. biorąc pod uwagę koszty to na tym interesie chyba najmniej mogłabym stracić.

sklep z biżuterią to również moje marzenie bo jestem estetką i mam zmysł artystyczny oraz dobre przeczucie do tego co jest i będzie modne. chciałabym zaproponować baaaardzo szeroki wybór dodatków do ubrań i to nie byłoby nic w stylu bazarowych świecidełek. z drugiej strony czytałam badania na temat "na co kobiety wydają pieniądze" i jak się okazało biżuteria jest na przedostatnim miejscu.

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 01 cze 2010 16:20

1.Trener osobisty - W DUŻYM MIEŚCIE MOŻE, NIE WIEM
2.fitness club - ZAWSZE DOBRY ALE TYLKO Z POMYSŁEM NA MARKETING
3.naleśnikarnia - JESLI NIE MA JESZCZE U CIEBIE HMMM, MOZNA POMYSLEC, NIE WIEM
4.sklep ze sztuczną biżuterią - SWIETNE SPOSTRZEZENIE, KONKURENCJA!
5.agencja ślubna - TU WYPOWIEM SIE NAJSZERZEJ BO BRANZA WYJATKOWO MOJA (jestem emerytowaną weddingplannerką, prowadzę teraz szkolenia w tym zakresie ;) ) JEŚLI JESTES PEWNA, ZE KONKURENCJA UMARLA Z POWODU BRAKU KLIENTOW TO NIE STARTUJ. NATOMIAST JA WIEM, ZE NIE MA TAKIEGO MIASTECZKA GDZIE KLIENTOW ZABRAKNIE, BO TU AKURAT WYJATKOWO DZIALA PSYCHOLOGIA MARKETINGU I KLIENCI SA WSZEDZIE :) I SWIETNA UWAGA, JESLI KONSULTANT TO NIE TYLKO SLUBNY ALE I WSZELKIE EVENTY ETC
6.komis z sukniami ślubnymi i wieczorowymi oraz stroje dla dzieci - ALLEGRO CIE WYKONCZY ;)
7.usługi typu concierge czyli robienie różnych rzeczy za kogoś innego GENIALNE, OD DAWNA O TYM MYSLAŁAM !!!
8.sala zabaw - JESLI NIE MA TO STARTUJ

mmmbop

Post autor: mmmbop » 03 cze 2010 22:44

bardzo dziękuję za wskazówki. myślę, że ograniczę się teraz do dwóch pomysłów: sala zabaw i trener osobisty.

Salę zabaw otworzyłabym w miejscowości mającej 20 tys mieszkańców. Moi najbliżsi nie są do końca przekonani że to dobry pomysł ale ja mam przeczucie że może to wypalić. Myślę że mam ciekawy pomysł na takie miejsce i widzę siebie pracującą z dziećmi.

Trener osobisty a raczej mobilny fitness club z poradami dietetycznymi. Zaczęłabym od prowadzenia zajęć w różnych małych miejscowościach a jak mój mały misiek podrośnie to otworzę gabinet modelowania sylwetki w dużym mieście. Oferowałabym tam sprzęt do odchudzania i walki z cellulitem, zajęcia fitness w jakimś umówionym miejscu (w domu klientki...?), porady dietetyczne i odnowę biologiczną (głównie masaż).Myślę że ten pomysł również przyniósł by mi mnóstwo satysfakcji (mam nadzieję że kasę też) bo czułam że promowaniem zdrowego stylu życia chciałam zająć się już na studiach.

adka
Kontakt:

Post autor: adka » 15 cze 2010 18:00

moje obserwacje rynku podpowiadają mi również te 2 działki- plac zabaw dla dzieci i trener osobisty, to drugie, bo niedawno usłyszałam jakiejś biznesowej audycji, że jest to "zawód" rozwojowy, a chwilę później trafiłam w realu na takie osoby i to 2 w przeciągu 2 tygodni- uwaga- mają duże wzięcie, więc... jeśłi odpowiednio mogłabyś się zareklamować, to myślę, że sukces należy do Ciebie. Prawdopodobnie przydałby się jakiś dodatkowy kurs-dyplom jako podpórka:)
A plac zabaw- jeśli jest czyste, przestrzenne i zajęcia są prowadzone ciekawie, to przyciągą ludzi (dzieci)
U mnie np. niby są takie miejsca, ale kilka już jest skreślonych przez mnie, bo są zaniedbane, i to pod każdym względem- brud, animatorzy wyraźnie znudzeni.. sama poszłabym do nowego miejsca:)
i...chciałam coś takiego otworzyć i połączyć z ubrankami, kawą dla mam i róznymi kursami..
ale jest to poza moim zasięgiem, póki co,
Trzymam kciuki.

mmmbop

Post autor: mmmbop » 31 lip 2010 23:32

witam!
wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi. są dla mnie bardzo cenne.

długo tu nie pisałam ale chętnie śledzę nowe wpisy i interesuje mnie wszystko co tu piszecie.

ja jestem biznesowym laikiem więc się nie mam co wypowiadać.

staję teraz na rozdrożu: albo zajmę się biznesem który będzie moją pasją jednak będzie to działanie dość ryzykowne albo biznesem znanym który może przynosić średnie ale stałe dochody.

trener_osobisty

Post autor: trener_osobisty » 04 paź 2010 00:46

Myślę, że trenerzy osobiści biją teraz rekordy popularności, kwestia tylko ustalenia odpowiedniej ceny. Wystarczy tylko spojrzeć na boom związany z odchudzaniem gwiazd - trener osobisty Piotr Łukasiak, który odchudził Muchę od razu znalazł się w centrum zainteresowania, a później kolejne gwiazdy zaczęły dbać o siebie. W kręgu "ćwiczących" mamy też Krzysia Ibisza. Tak więc dobry trener osobisty jest w cenie. Myślę, że w mniejszym mieście mogłoby to się nawet lepiej sprawdzić bo będzie mniejsza konkurencja niż np. w Warszawie gdzie trenerów nie brakuje.

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 04 paź 2010 09:25

trener_osobisty pisze:Myślę, że trenerzy osobiści biją teraz rekordy popularności, kwestia tylko ustalenia odpowiedniej ceny. Wystarczy tylko spojrzeć na boom związany z odchudzaniem gwiazd - trener osobisty Piotr Łukasiak, który odchudził Muchę od razu znalazł się w centrum zainteresowania, a później kolejne gwiazdy zaczęły dbać o siebie. W kręgu "ćwiczących" mamy też Krzysia Ibisza. Tak więc dobry trener osobisty jest w cenie. Myślę, że w mniejszym mieście mogłoby to się nawet lepiej sprawdzić bo będzie mniejsza konkurencja niż np. w Warszawie gdzie trenerów nie brakuje.
to pan Piotr chyba nie jest jednak bardzo popularny, skoro trzeba go reklamować w ten sposób :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”