Pomoc przy założeniu własnej działalności

…przykłady ciekawych mamobiznesów z Polski z zagranicy.
Piotr.Winogrodzki

Re: Pomoc przy założeniu własnej działalności

Post autor: Piotr.Winogrodzki » 08 sty 2016 08:42

Można korzystać z pomocy księgowej, ale warto też pokusić się o samodzielne rozliczenia. Do tego przydatny może się okazać ten program.

spinacz465

Post autor: spinacz465 » 17 sty 2016 01:10

Mój znajomy korzystał z pomocy jakieś firmy która pomaga w założeniu firmy. Pomogli mu załatwić wszystkie formalności najszybciej jak to się tylko dało. Teraz jego biznes ma się bardzo dobrze i jest w trakcie rozbudowy firmy.

bella91

Post autor: bella91 » 12 kwie 2016 07:11

Zakładając działalność warto też mieć pod ręką program do rozliczania pit-ów.
Mi niedawno wpadł w oko darmowy program z www.pit-format.pl/rozlicz-darmowy-pit
Jest bardzo prosty w obsłudze, szybko się go instaluje i można w kilka chwil wypełnić pit.

regulamin

Post autor: regulamin » 13 maja 2016 18:24

Fajnie mieć też stronę internetową, jak masz jakieś problemy to zapewne znajdziesz gdzieś super znawcę tematu.

Dżej89

Post autor: Dżej89 » 31 sty 2018 19:18

Jeżeli chodzi o mnie to, gdy planowałam założyć swój biznes to skorzystałam z pomocy tego poradnika bizneswiki.pl/jak-znalezc-pomysl-na-biznes. Tam odkryłam jak opracować dobry plan na firmę oraz co powinno się wziąć pod uwagę otwierając swój interes. Myślę, że powinniście sobie przeczytać go.

antonina.lech.61

Post autor: antonina.lech.61 » 02 lut 2018 12:20

W przypadku biznesu związanego z handlem pamiętajcie o kasie fiskalnej. Może być nawet taka mała przenośna kasa fiskalna.

Awatar użytkownika
denmal

Post autor: denmal » 05 lut 2018 13:02

W sieci na pewno jest dużo poradników czy porad prawnych, wyjaśniających krok po kroku zakładanie firmy. Trochę papierkowej roboty z tym jest, i to pomimo, że pewnie teraz można wypełniać wnioski o założenie działalności elektronicznie. I tak nie ominie nas wycieczka do urzędu, więc dobrze jest być przygotowanym na te wszystkie procedury, a zwłaszcza na czas trwania kolejnych etapów zakładania firmy. Jest to też o tyle ważne, że trzeba wiedzieć, kiedy należy zacząć starać się o dofinansowania, szukanie pracowników, współpracę z różnymi podmiotami zewnętrznymi (np. biuro rachunkowe). Lepiej jest się dowiedzieć z wyprzedzeniem, niż zapoznawać w trakcie i dokładać sobie stresu z powodu niewiedzy, kiedy otrzyma się decyzję w danej sprawie.

hel.kul

Post autor: hel.kul » 08 lut 2018 10:29

Założenie własnej działalności nie jest żadną filozofią moim zdaniem. Musisz zaopatrzyć się w trochę sprzętu - na pewno przyda Ci się dobry komputer. Dlatego rzuć okiem na komputery z serii Dell Inspiron. To idealne modele do prowadzenia małej firmy - cechują się niską ceną i dobrą wydajnością. Myślę, że taki komputer to inwestycja na lata.

Working mommy

Post autor: Working mommy » 20 lut 2018 13:29

Zachęcam do poczytania na temat zakładania działalności gospodarczej w Anglii. Zalet jest wiele, bo np. przedsiębiorcy polscy nie muszą płacić ZUS-u + ograniczamy ryzyko na które jesteśmy narażeni prowadząc biznes zarejestrowany w Polsce. Po wszystkie szczegóły odsyłam jednak do cracovia.org.uk, którzy z sukcesem pomagają Polakom zakładać biznes na Wyspach. Odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania - zwłaszcza z dziedziny księgowości czy prawa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to robią inni...”