Co studiować bo nie wiem?

…ale może w tym szaleństwie jest metoda?
AnkaS

Re: Co studiować bo nie wiem?

Post autor: AnkaS » 19 lip 2018 22:08

Odpowiedz sobie na pytanie co najbardziej lubisz robić i w tym kierunku zmierzaj z wyborem studiów

gagatka

Post autor: gagatka » 30 lip 2018 15:06

Serio? A nie lepiej iść po prostu na studia zamawiane?

milf

Post autor: milf » 03 sie 2018 10:35

Szczerze powiedziawszy to nie slyszalam o czyms takim. Mozesz rozwinac? Wydaje mi sie, ze to w duzej mierze kwestia podejscia do calego zagadnienia. Zbyt wielu rodzicow chce wywrzec presje na swoich dzieciach odnosnie tego jaka sciezka kariery chca sie zajac. Niestety w wielu przypadkach konczy sie to albo rzuceniem studiow po roku/dwoch albo byciem nieszczesliwym do konca swojego zycia. Jak widac nie wyglada to zbyt obiecujaco. Trzeba spojrzec na wszystko pod katem zainteresowan i ewentualnych pieniedzy jakie przyjdzie nam zarabiac. Dobrze prezentuja sie takie kierunki jak studia e-commerce ( mozna je znalezc chociazby w Wyższej Szkole Bankowej - poniewaz duza czesc biznesow wlasnie opiera sie o ten model biznesowy. W dalekiej przyszlosci napewno rozwinie sie to o kolejne nowe filary wiec jak najbardziej mozemy miec gwarancje mozliwosci dalszego rozwoju w tej branzy. Oczywiscie jak juz mowilam ostateczna decyzja niech pozostanie w odpowiednich rekach.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2018 11:01 przez milf, łącznie zmieniany 1 raz.

PaulinaF

Post autor: PaulinaF » 09 sie 2018 12:53

Ja wybrałam prawo i nie żałuję. Co prawda obawiałam się czy sobie na pewno poradzę z taką ilością nauki ale postanowiłam zaryzykować bo w końcu ten kierunek otwiera wiele drzwi. Studiowałam na Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu. Wybrałam prywatną uczelnię bo wg mnie studia wyglądają na takiej zupełnie inaczej niż na państwowej i nie myliłam się. Mieliśmy dużo praktyki, zajęcia były bardzo ciekawe, prowadzili je prawnicy z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Mieliśmy też zajęcia uzupełniające których tematykę wybieraliśmy sami co przełożyło się na to, że zdobyliśmy więcej wiedzy. W dodatku bardzo chwalę sobie praktyki które odbywaliśmy bo dzięki nim nawiązałam wiele kontaktów i po studiach pracę znalazłam bez najmniejszych problemów.

mama_monia

Post autor: mama_monia » 30 sie 2018 14:04

Ja skończyłam komunikacja międzynarodowa studia na WSE w Krakowie i mogę z czystym sumieniem polecić. Studia bardzo ciekawe, mało teorii, a dużo praktyki. Poza tym nie miałam problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie, więc z pewnością studia nie pójdą na marne.

Uleczka

Post autor: Uleczka » 06 wrz 2018 09:48

To zależy czym się interesujesz. Poprzeglądaj sobie oferty edukacyjne różnych uczelni i może na coś się zdecydujesz. Warto studiować kierunek przyszłościowy np. prawo. Szkół wyższych kształcących w tym kierunku jest wiele. Wybierając jakikolwiek studia pamiętaj tylko, że robisz to dla siebie, nie dla innych.

Mannia

Post autor: Mannia » 10 wrz 2018 17:00

Ustal, co Cię interesuje? Na jakim stanowisku widzisz siebie w przyszłości? Podchodź do tego w ten sposób. Ja jeszcze w liceum ustaliłam, że będę pracować w administracji. Właśnie w tym kierunku poszłam na Gdańskiej Szkole Wyższej. Wykładowcy przedstawiają wiedzę w łatwy do przyswojenia sposób, sporo wyciągnęłam z zajęć. Praktycznie wszystko przydaje się na moim stanowisku w firmie!

Awatar użytkownika
izobezk

Post autor: izobezk » 11 wrz 2018 15:45

Ja nie mam niestety za bardzo wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Nie będę w stanie pomóc...
Mądrość to córka doświadczenia – Leonardo Da Vinci

nina_ky

Post autor: nina_ky » 13 wrz 2018 07:50

Ja bym nie studiowała na siłę. Jak nie wiesz, czego się uczyć, to lepiej zdobywaj doświadczenie na rynku pracy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szalone pomysły...”